Jump to content

Q7 check лампа


Dimitar11

Recommended Posts

Здравейте,

вчера си капарирах q7 3.0TDI 2007 като check лампата светеше(оранжево моторче) и ходихме на диагностика за ходова част и диагностика като ми казаха някакво разреждане и го изчистиха.Днес си е платих и тръгвам да си ходя с колата и пак светва това.Накарах ги отново да погледнем в техен сервиз ,казаха ми нямало проблем (някакав сервомотор за вихрови клапи бил развален-бил само за екологията и без проблем мога да си карам ,както и ако отида в Ауди те щели да го адаптират ??? и да изчезне).Ще я закарам в ауди ,но няма да съм в БГ следващите 2 седмици.Има ли смисъл да го мисля и ок ли е да се кара така докато се оправи?

 

Благодаря предватително

 

Поздрави Димитър

 

p.s. Ще ми се наложат и зимни гуми .Кои размер препорачвате 

235/60R18/RF 107H 235/60R18/RF 107H

или

255/55R18/RF 109H 255/55R18/RF 109H

от 18ките за да е по стабилна.

Редактирано от Dimitar11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега този проблем с лампата го имам и аз и още други колеги предполагам.Същото ми казаха и на мен,че просто вредните емисии са над допустимото.Недей хвърля излишни пари за диагностики освен ако нямаш съмнения за нещо нередно с автомобила,тъй като тази лампа важи и за доста други неща по колата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма по-велика глупост от това да си купиш кола със светнат Check Engine , защото търговеца ти казал че се оправя само с едно калибриране...

 

И понеже си му повярвал сега си едни 800-900 лв. назад за смукателен колектор с моторче (цена в малък сервиз, не в Ауди).

 

Дано е само това, че после ще има рев

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си мислех, че автомобил за над 40К се купува само след диагностика в сервиз на марката.

Колега 800лв с труда ще ти струва смяната на тази клапа.

Предполагам няма да напускаш страната с тази кола :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По въпроса за гумите бих препоръчал 255/55/18. Другото стои много, много смешно.

 

Най-добрите зимни, които съм имал, са Континентал. Така разправят и от АутоБилд.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ама всичките континентали ли да си вземе ? 

Направи разлика между модел и марка. Която и гума от високия клас да си вземе няма да сгреши.

Редактирано от vladi_di
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CrossContact Winter

Continental-ContiCrossContact-Winter.jpg

 

Дънлоп са традиционно добри зимни гуми също, но и традиционно с най-високото съпротивление при търкаляне.

 

GoodYear UltraGrip SUV ги дават много добри също. Скоро не съм купувал нищо на марката и не мога да ги препоръчам лично, но едва ли може да объркаш наистина.

 

Аз лично стоя по-далеч от Пирели и Бриджстоун. Сега да не почнете да ме оборвате, тва си е мое мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високо съпротивление при търкаляне означава по бързо износване и по добро спиране. Това е по добре отколкото спестените 0.0001/100 км. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам идея колко се спестява. Обикновено високото съпротивление при търкаляне означава и по-висок шум в купето най-малкото. Поне такива спомени имам от едни Мишлени преди време, както и наскоро от Дънлоп Спорт Макс рънфлат.

След като го има вече като задължителна графа в спецификациите на всички гуми, може и да не е чак толкова маловажно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз в крайна сметка мисля да си взема 20ки за зимата. Гледам ги, гледам ги 18ките и не мога да ги харесам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Предполагам няма да напускаш страната с тази кола  :)   ??? Какъв ще е проблема

 

 Благодаря за коментарите ,вчера се прибрах от път и днес е карах на ремонт защото ще сменям термостат(казаха ми много приятна цена и го поръчахме (дано нещо да не е объркано,че 58лв  ми се струва като подарък  ).оказа се ,че само тези клапи са проблем ,но имало някакъв ремонтен комплект и ще опитат да ги оправят ,ако не ще го мисля.

 

Остава след това да сменя маслото на скоростите и диференциала ,но утре ще попитам какво ще ми излезе.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предлагат ми да и сложит чип ли (не разбирам много) и колата да стане на 280коня.Като ми казват ,че ако е карам нормално това ще ми свали дори и от разхода.Вярно ли е това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ще споделите ли кой и как е решил този проблем понеже имам същия.По странното при мен е че светеше постоянно , но от 2 месеца не се е появявал.На диагностиката изписа пак това за клапи и колектора

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...