Jump to content

Въпрос за AEL - предно - автомат


SCHwabata

Recommended Posts

Здравейте колеги,

 

Един приятел е решил да купува A6 C4 2.5TDI АEL с предно предаване и автоматична ск. кутия. 

Много съм изчел за прословутия мултитроник, но не намерих достатъчно задоволителна информация, относно "старата" кутия на С4.

Четох, че е с хидротрансформатор(помпа), като моята(A6 C5 quattro), но до колко е вярно не знам.

Интересува ме най-вече дали дава фира като мултитроника? Предполагам не е без степенна ?

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен само факта, че е 4 степенна кутията е достстъчен да ме откаже.

 

Мен само факта, че е 4 степенна кутията е достстъчен да ме откаже

е колко да е , по това време такива са автоматите.Ако колата не е от италия не са толкова страшни нещата,  а и моторите на автоматите са в по добро състояние , що ли :).Карах една такава София Варна и хич не ме притесниха 4те скорости в сравнение с моята със ръчка във вървежа разлкика не се усети кой знае каква , просто като караш автомат трябва да я усетиш как се държи, как да ускориш изпревариш и т.н.за дълги преходи това е колата.Градско май е с литър от горе спрямо ръчката.Под 9 , собственика едно украинче каза 4е не слиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, колко бързо го наплюхте ... Де го оня Милослав да ви ошамари и да ви обЕсни как тва е най-яката кола?

Аз вече три години търкалям тоя "гаден" 4-степенен автомат и нямам оплаквания ... може да съм имал късмет ... днес от Гърция ме прибра със среден разход под 15/100 с пълна кола догоре и багажник на покрива ... темпомата сам сменя предавките, а в задръстването преди Дупница само гледах да не бутна предния, докато си бърках в носа ... пък вие казвайте, че е гаден автомата ... ако е имало по-хубав по това време, да избираш, а то ... :)

Редактирано от myrshavija
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мотора е върха, все пак аз карам такъв, автомата също е доста здрав, но при алтернативата на 6 степенна ръчна кутия никога не бих си взел 4 степенен автомат! Това обаче си ми е лично мнение макар и да е икономически обосновано :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз карам такава кола от 3 месеца аел предно автомат преди да я купя и аз така се чудех,но след като я купих несъжелявам.Колата просто пее аз неслизам от нея смених и маслото на автомата за моя сигурност,то беше сменявано при предишния собственик.На дълъг път се представя отлично ходих до Гоце Делчев Пловдив София почти всяка седмица даваш лоста на директ и забравяш за него.Разхода е доста приличен за нашия малък град 8,8 градско по борд извън града го свалям до 6,5 ако го жаля а аз не го жаля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоростната кутия е много здрава и надеждна при нормална поддръжка. Не може душата в рая и кукурузицата до края.  :blush:

Автомата се предлага на водачи, които са готови да направят малък компромис с динамиката, за сметка на комфорта. И мисля, че негатвините мнения са на колеги, които търсят повече динамика от автомобила си. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Човекът търси автомат, тъй като ще я кара 90% от време в София и то в пиковите часове. 

Аз от както се качих на автомат, не искам и да мисля за ръчна кутия, но за мое съжаление налага ми се чат пат.

След като свикне човек, успява да се наслади най-пълноценно!

Тъй че мисля, че две предавки по малко, няма да са му кусур с оглед на шофирането предимно в градска среда.

Вярно литър, литър и половина се качва разхода, по преки наблюдения при мен на C5, между ръчна и автоматична кутия, но всяко удоволствие си има цена :D

 

Благодаря на всички отзовали се колеги, за информацията. :bia:  Ще му е от голяма полза :)

 

П.П. И едно питане от моя страна. Как се справя зимата, защото никога не съм карал автомат на един задвижващ мост, та ми стана любопитно? Има ли го ефекта, който се получава при "лашкането/залюляването", когато е ръчна? Предполагам нямат ASR или някакъв друг блокаж при потегляне? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лашкане не можеш да направиш но можеш да потеглиш адски леко, защото хидротрансформатора ти позволява пробуксуването. С моята карина не съм имал никакви ядове зимата просто с комплект читави гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Разправят,че имало AEL-и, автоматик+куатро....аз никога не съм срещал..но май имало...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По принцип няма проблем да се бодне автомат от S6....но как ще се отрази на вървежа....?!.

иначе Ес-ка с дизелова ръчна кутия имаше Любо(Audi_V6)…

Редактирано от sashocos
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..не толко до мощност,във високите ще върви,но при ниските ще е доста лагава,а с чип или к'вото и да е друго нема как да направиме дизела бързоборотен....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен автомат от S6 ще е доста странно. На 4-та с 4000 оборота е 160 макс. Но пък ще ускорява леко. :) 



В mobile.de няма нито една Ц4-ка дизелова автомат куатро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, колко бързо го наплюхте ... Де го оня Милослав да ви ошамари и да ви обЕсни как тва е най-яката кола?

Аз вече три години търкалям тоя "гаден" 4-степенен автомат и нямам оплаквания ... може да съм имал късмет ... днес от Гърция ме прибра със среден разход под 15/100 с пълна кола догоре и багажник на покрива ... темпомата сам сменя предавките, а в задръстването преди Дупница само гледах да не бутна предния, докато си бърках в носа ... пък вие казвайте, че е гаден автомата ... ако е имало по-хубав по това време, да избираш, а то ... :)

Ами Милослав е в братския форум сега(VW) ама аз търкалям неговото Ауди вече 3-та година и само суперлативи мога да кажа за автомата.По случайност и аз се върнах вчера от Гърция и с натоварена кола с багаж и трима човека и скорост 120 на магистралата с темпомат и 100-110 по другия път разхода и по борд и зареждане до изключване на пистолета на една и съща бензиностанция и колонка 6,9/100.Когато свикнеш как превключва автомата при изпреварване, нямаш никакви проблеми.Специално този модел автомат е изключително здрав и надежден и е вечен ако е поддържан както трябва(навременна смяна на масло и филтри).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Специално този модел автомат е изключително здрав и надежден и е вечен ако е поддържан както трябва(навременна смяна на масло и филтри).

Жалко, че не съм на същото мнение за автомата на C4. Моя се строши безвъзвратно - първо беше развалена задната, после постепенно изчезнаха и другите предавки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами мнението не е само мое,но и на един от най добрите майстори на автоматици.Още като купувах колата отидох да я види Коко в Малинова долина и той сподели че точно тези автоматични кутии са супер здрави и непретенциозни.Все пак авомобилите са вече на години и ако не са обслужвани и поддържани  като хората, почват да правят проблеми и то не само кутията ами и всички агрегати.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...