Jump to content

Чек енджин лампа


Nikieva

Recommended Posts

Светна ми днес въпросната лампа,и не знам дали има или няма връзка но го направи точно след като бях разкачал музиката,тоест плеъра,може да е напълно съвпадение,но все пак да попитам дали е възможно да е от това.Запалих покарах светеше,изгасих и след като запалих вече не светеше.По запознатите да кажат от какво може да е светнала въпросната лампа ,че леко се попритесних.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хвалба ще се похваля,когато стане бащ моя,сега е на капаро и честно казано и аз не знам ,кога ще прехвърлям.Колата е А4 б6 1.9 -131 авант куатро.

Иначе си я карам като моя,ама както всяка нова,има разн неща които ме дразнат,като нефабричната музика,и таз лампа,която светна та ме ошашави,после 10 пъти палих гасих нямаше лампа да свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз като я взех и закачих във волксваген и беше 6 тица,днес откачах музиката и от тогава м светна,ама после пък угасна,на следващото палене,,..ако ми пресветне пак ще я закачим да я видим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами не съм я качвал на ваг ком,днес цял ден карам колата ,паля гася,никакъв проблем,лампата не свети,обаче ей сега вечерта слязох да преместя колата и лампата светна.Казаха ми че можело да е от запушен катализатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 months later...

може и някой от AGR клапаните да е, и моята постоянно свети, и от време на време гасне, ама все още никой не е казал на 103% от какво е породен проблема( и как да се реши), затова наливай, карай смело и не се бой, Господ обича смелите :dance:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно колега,хич да не ти пука к'во свети - то се някога ще загасне,може и да се самооправи.Или може все пак от любопитство да провериш защо свети и да пробваш да го оправиш,пък Господ ако те обича ще е така и като го поправиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

  Аз да се оплача че моята CHECK ENGINE откакто съм я взел все не свети. A4B6 Avant. Вътре са едни микроскопични SMD-та и хич не ми се рови да я правя. Някой ако е ремонтирал такова табло да сподели.

Редактирано от WOLFBOY
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

При мен като дам на контакт не светва чека  :wall: .  Гледал съм клипове на някой не свети -  на някой свети. От къде във ВагКом се прави теста за тази индикация ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 years later...

Колеги да не повдигам нова тема карам Ауди А 4В 6 и днес и на мен ми светна чека.След 70км преход от село таман стигнах до вкъщи и ми светна чека,гасих палих все си свети,но като паля на борда си изписва ОК СЕРВИЗ тоест,че всичко е точно.Проверих дали маслото и антифриза са наред и нямаше проблеми там.Странното е че ако имам проблем по принцип ми го показва на борда дори и изгоряла крушка на стопа ми я изписва,а сега само ОК пък чека свети.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен светваше от дебитомера, но нямам спомен дали е записвало грешка и да е давало на дисплея. Пишеше ми ОК. Но с VCSD май излизаше. Забравил съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги днес закачих аудито на една обикновенна диагностика ЕЛМ и ми излезе грешка p0102 powertrain mass or volume air flow circuit low input малка или обемна верига на въздушния поток с нисък вход. После изчистихме грешката и чеканне е светил повече.До скоро карах Пасат б5АФН и неговия мап сензор беше на пластмасовата тръба между кулера и всмукателите,но никога не съм го чистил.Въпросът ми е ще има ли ефект ако го сваля и почистя и ако да какъв препарат да използвам имам обезмаслител и вд40 трябва ни нещо по специално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...