Jump to content

Помощ - инструкция за смяна накладки и дискове,моля !!!


Tsvetan

Recommended Posts

   Здравейте, излезе ми алармата за предните накладки. До колко км е допустимо да се кара след появата на тази аларма? Въпросът е дали мога да се изминат 2500км (да се прибера в БГ) или да си ги сменям сам! Но си мисля, че и дисковете няма да е лошо да сменя. Някакви показания за дисковете ...? До колко може да е ръба ? 

 Ще съм благодарен ако ме насочите oт къде да прочета за модела на мойте накладки и дискове и да избера правилните!!! Карам А6 4Ф комби 07.2006  3.0 quattro 233к.с. .   

  Благодаря предварително!

Редактирано от Tsvetan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 76
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Цветанчо, аз не се майтапя. Ти питаш дали ще те приберат до БГ. Не знам откъде ще си идваш и по какъв маршрут, та да преценя колко ще ти се налага да ги ползваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм карал над 1200КМ със светнала лампа и като ги свалиха имаха 4мм до желязо! От тях около 400 са градско.

Щом ще сменяш дискове карай смело ... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

карай смело ,но разумно,от светнало предупреждение ,на дълъг път може и 3000 км да минеш,никава философия не е смяната,но свирне ли диск заради опряло желязо в желязо ,работата е става опасна,свали едно по едно колелата и провери състоянието на накладките,видиш ли 2-3мм феродо,бъди спокоен,по малко от 2 бъди внимателен,по малко от 1мм,не знам какво да те посъветвам.Не са редки случаите когато се отчупва парче от феродото,след не мн дълго време се изронва цялата ,въпреки свиренето има хора които продължават да карат,буталото излиза много навън,заклинва и колелото блокира.Провери преди да тръгнеш на път.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На този апарат макло трудно се завиват водачите като сменяш накладките, ако не си опитен, можеш да прецакаш водач. Вземи едно огледалце и огледай кокло феродо имаш на вътрешните накладки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те всички трябва да са със сензор, иначе ще ти пищи колата за износени накладки.

 

Моя съвет е, ако си интензивен спирач да си купиш OEM-ски, т.е. оригинални накладки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм състезател и не карам с високи скорости,но когато се наложи натискам педала. Това е семейнта кола и спирачките мисля, че са от първостепена важност !!! Какво ще кажеж за това? http://www.ebay.de/itm/Original-Audi-A6-4F-Bremsbelage-VA-fur-die-347x30-mm-/380311746862?pt=DE_Autoteile&hash=item588c58b92e    не съм звънял в тукажното Ауди да ги питам колко са !!! да знае някой колко са в БГ ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не съм :) но добре спиращите EBC-та са по-спортните им варианти (да кажем жълти) - те са малко по-шумни от оригиналните накладки и даже леко по-скъпи

 

Има вариант да присвирват повечко на студено, при каране рано сутрин в града

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Послушай Веско! Само части на VAG/AUDI т.е оригинални от тези за първоначално вграждане...Говорим за безопасност, говорим за спирачки и дискове.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли някой да ме просвети за размерите на накладките и на дисковете!!! Предлагат се в различна големина. Това добре ли е като цена ??? : http://www.ebay.de/itm/NEU-Original-Audi-Bremsen-A6-4F-Bremsscheiben-Bremsbelage-SET-S-Line-A6-Avant-4F-/221195743940?pt=DE_Autoteile&hash=item33804b32c4

За тези пише, че са подходящи само за спирачка размер 314 х 25мм 5/112 как мога да разбера кой размер са мойте ??? 

 

Aко имате нещо за пример да покажете, какво трябва да сложа ще съм благодарен !!! Дискове и спирачки

.

Редактирано от Tsvetan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото повече чета, толкова по-объркващо става !!!  :color_:  На повечето спирачки пише за 

Audi Bremsen PR Nummer: 1LT -  диаметър 314  

 Какво още намерих: The PR-No. винаги е три цифри, пример "1LZ" и 1KD . PR. е код за ниво на оборудване, като например Спирачна система и теглич, но моят номер PR на белия стикер в сервизна книжка е 1LG !!! На кой размер дискове и спирачки трябва да отговаря ??? Имате ли идея? .... от там май и дебелината на накладките е различна .... :ertrink:  Не мога д намеря никакво инфо за 1LG!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aха .... намерих :http://www.ebay.de/itm/ATE-Bremsenkomplettsatz-Audi-A6-Allroad-4FH-321mm-VORN-/310320883777?pt=DE_Autoteile&clk_rvr_id=529397730976&hash=item484090e841#ht_1863wt_1280

 

но тези 1LG ги дават тук за allroad и са размер: 321 x 30mm 

 

кои да вземам ??? 1LG или 1LT а дали ще ги побера 321 х 30мм? но пък стой и въпроса дали другите няма да са малки ???

колеги помагайте, че се обърках !!!

май трябва да сваля гумата и да меря !!! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спирачките трябва да са точния размер за колата, не си купувай нищо преди да си сигурен какви са ти спирачните апарати...

Доколкото си спомням 3.0 ТДИ започват от 321мм спирачки и стигат до 345 мм... 314 мм мисля са за 4 цилиндровите модели - 2.0ТДИ, 2.0 ТФСИ

И пак да попитам - защо не си купиш оригинални накладки или нещо на EBC...

Редактирано от BECKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

314mm е също и на 2.4 бензин.

Колега снимай ни джантата с диска вътре и ще ти кажем колко ти е диска.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

    Здравейте,

 Днес пристигнаха предните накладки (оригинални на ауди си взех,както посъветва Веско ) смених ги веднага,но алармата остана !!! Трябва ли колата да се закача на компютър за да се изчисти SERVICE, който излиза като аларма или аз нещо не съм направил както трябва ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на преходен пост!

 

Естествено че трябва! записала ти е грешка и трябва да се изчисти.


 

Цветане, много те моля сподели, колко милиметра е феродоти на предните ти накладки, както са чисто нови?

Моите ги мерих и са 8 мм феродо....замислях се дали да не сменям. Засега не.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

SERVICE е съобщение за сервизно обслужване - то се появява след определен период от време, в повечето случаи 1 година

 

За накладките би трябвало да ти вади друг надпис и друга иконка на таблото - едно кръгче с едни като прекъснати скоби около него 

 

Старите ти накладки на колко бяха останали (вътрешните) ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дай накъсо пиновете в буксите на накладките и няма да ти дава повече тази грешка. Провери дали имаш достатъчно спирачна течност.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...