Jump to content

auto on/off concert a4 b6


fdvd

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

Вчера ходих във Фолксваген да ми сменат маслото,и така и така бях там ги накарах да ми проверят радиото,и те не можаха да се включат към него,пича каза ако я остава за един ден ще се земе в ръце и ще я оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

http://www.ross-tech.com/vag-com/aftermarket-radio.html

ето тук мисля,че е описан подобен проблем ,ако някой по вещ си каже думата ,ще съм благодарен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

че си пиша сам в темата,ама вчера свалях радиото и свалих и блока на климатроника,и чудо,намерих още една букса,червена за телефона,вързах го и вече имам блутуд хендсфрий,а също намерих и още един кабел с жълт накрайник,който вързах отзад на плеъра където има един жълт изход,така и не разбрах за какво е....

ТА тука в темата искам да попитам за какво служи к бус линията?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 ами като се замисля,диагностиката се извършва през кан шината,та мисля да откача к-линията,както е описано тук

http://www.ross-tech.com/vag-com/aftermarket-radio.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И последно питане да направя,не че ми е жизненоважно ,ама като се захвана с нещо гледам да го свърша,дали има значение,това,че колата е била с Chorus който е с различен фабричен номер,от сега поставения от мен Concert,защото нито инфо  на дисплея ,нито он -офф функцията нито се потдава на диагностика,само осветлението на бутоните работи както трябва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Колеги ,да си споделя края на драмата,сложих касетофон от б7 и работата заспа,всички функций са ок ,сега остава или да си купа чендвър,дисков или дигитален,или да си взема цд със същия парт номер

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Темата е доста стара,но и при мен се яви съшият проблем. При смяна на chorus с concert не показва FIS-a и не работи on/off - a от ключа. Бутоните светват с габаритите и задната линия свири. Аз също не мога да вляза с VAG в радиото. Има кабели до буксата за can. Дали на някой му е известно решение?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да влезеш в диагностика на радиото ти трябва ккл адаптер със съответния софтуер-демек не по кан ,а по к линия се гледа.

Да не би случайно да си сложил концерт от А3?

Редактирано от Nikieva
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поне по преден панел е от А4. Сега погледнах...явно е някакъв франкенщайн- по номер е от А3.

Има ли начин за оправяне или..в кофата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно..ще се помъча още малко и ако няма резултат си връщам chorus-a.И без това го ползвам с дигитален чейнджър та не е болка за умиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 years later...

Каква е разликата между Концерт за А3, и Концерт за А4Б6. От скоро и аз имам А4Б6, с мулти волан, и купих концерт2 от ОЛХ, радиото се управлява от волана, на фиса всичко излиза пали гасне с от ключа но не мога да вляза в него с диагностиката, Вагком 908.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, което теб те интересува е достъпът (с диагностика) до него. Ето и разликата: Concert II при А3 се достъпва по CAN, посредством CAN Gateway. Докато, Concert II при А4/В6 се достъпва последством L-line (колата няма CAN Gateway).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...