Jump to content

Madness Motorsport RS6 V10


Recommended Posts

Баси мамата,за две секунди разлика надоле требва да се изсипят две торби пари и не знам си колко часа труд.

Много трудна задача,дано стане така,че да е здрава и само газ да й се подава!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 209
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

килограмите винаги са били основен фактор в тази дисциплина :( за съжаление, няма как да се преборим с тях, без да развалим автомобила.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Интересно защо искате да напъхате по голяма средна част.Оставете средата и наредете по големи турбинни и по големи компресорни перки.Предполагам и от към турбина има доста месо за стъргане.По принцип това го правим без проблем ние за дизелови турбини не вярвам тея Ихихита :) да са кои знае какво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно защо искате да напъхате по голяма средна част.Оставете средата и наредете по големи турбинни и по големи компресорни перки.Предполагам и от към турбина има доста месо за стъргане.По принцип това го правим без проблем ние за дизелови турбини не вярвам тея Ихихита :) да са кои знае какво.

Ванци каза че с удоволствие ще си купи от теб по-големи перки, от това, което сме успели да вградим досега, за да постигнем 820+ и 1000+, само ги намери. дава по 1000 лева на ос :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има по 1000 дава.Щом са толкова дефицитни ще му искам по 2000. :D За турбинни перки с осите ли говориш или за компресорни?И всъщност доколкото ми е известно сте сменили само компресорните.Ако не е така моля да ме поправиш.

За 1000 коня ще трябва поне по 50лб/мин на бройка тоест с около 52-54 индюсер,и това ако е ГТХ.Иначе по голям.

Редактирано от doktorec
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не случайно досега сме сменяли само компресорните :) при топлата част на турбината нещата седят по малко по-различен начин :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Койчев аз съм сериозен за турбините.До сега не е имало такава с която да не се справим.

знам аз, видях как се е получило със сръбската. засега ще приключим с хибридите и ще се опитаме да наместим нещо по-голямо като средна част :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Audi RS6 V10 Stage3 867 h.p. 1003 Nm
- Hybrid Turbos
- Turbosmart Internal Wastegate Actuators
- Turbosmart Blow Off
- Madness Motorsport Custom Downpipes
- Milltek Exhaust System
- LOBA Motorsport Fuel Pumps
- Madness Motorsport ECU Software
- Madness Motorsport Gearbox ECU Software

 

 

10153135_722773021077091_552394758212213

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дайте едно ОнБоард клипче да изплакнем окото :) В юТуб-ата има едни на българско с около 730кс мести километража на ужас... а това сигурно е О_o.... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

трябва да направя някакъв клип. бая си върви обаче тоя параход  :)

Редактирано от devil_vas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как е тракшъна на първа с този последния сетъп? Автомата минал ли е през някаква профилактика преди да се бори с тия нютони или няма нужда?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами кутията 6 HP 26.28  или 32 е, че не намерих в нета какво пише. Всъщост софтуера на кутията каква функция има - да я пази от големи пикове на мощност за да не се строши ли, или да сменя на други обороти от зададените?

Редактирано от STEFAN8898
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...