Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

Преди 20 часа, mitsubishi galant написа:

Всичко супер, но камерата е с ъгъл на покритие 135 градуса, вместо 170...

Е?

Разликите, предимствата, недостатъците...наясно ли си? Или мечо пух - колкото повече, толкова повече... ^_^

 

Моята е 120 градуса, дали не е достатъчно? Обхваща цялото табло, долу в ляво и дясно е на ръба на колоните.

 

П.П. И струва(ше) 90лв :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

:blowkiss: Благодаря ти колега, опрӑви ми настроението тази сутрин... 

Дано да не ти се налага да идентифицираш някой при неблагоприятни условия! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не, тя просто е интерфейс на EXIF-а на стрийм файла. Би трябвало да работи с всякакви регистратори, които попълват данни за местоположение, ориентация и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2/15/2018 at 7:12, velas написа:

Е?

Разликите, предимствата, недостатъците...наясно ли си? Или мечо пух - колкото повече, толкова повече... ^_^

 

Моята е 120 градуса, дали не е достатъчно? Обхваща цялото табло, долу в ляво и дясно е на ръба на колоните.

 

П.П. И струва(ше) 90лв :zustimm:

Колко струва не е фактор в случая. А дали съм наясно, сигурно да, щом съм му обърнал внимание. За представа имам и то огромна , особено като стане въпрос за UWA, което ще рече ultra wide angle...Особено за този вид техника, това е може би най-важното условие. В противен случай щях да си взема една каквато и да е екшън камера и да си снимам с 60fps...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля да заложа на Xiaomi  (mijia или YI) засега. Като оптика ми се струва добре с f1.8./1.9 (има 3 вида) , има опция за 60fps , може да "носи" голяма карта с памет, приятен интерфейс и според клипове, добро изображение. Цена според мен за това , което предлага, доста приемлива ! Ааа има и опция wi-fi и свързване с телефон...

 

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, mitsubishi galant написа:

За представа имам и то огромна , особено като стане въпрос за UWA, което ще рече ultra wide angle...

Супер! Радвам се! Значи мога да ти викам "колега".

И сега колега, можеш да направиш една проста обратна аритметика - при фокусно разстояние под 35мм, какви и колко лещи трябва да има обектива (за да се избегне дисторсията, дефокуса, аберациите и пр.), после да прецениш каква матрица ще е най-удачна (CCD или CMOS, големина, производител), и накрая цялата микропроцесорна схема на видеообработка, запис и пр. Направиш ли го, ще имаш прекрасния видеорегистратор с fisheye обектив.

Защото аз мисля, че най-важния параметър на всеки един регистратор е в последствие да можеш да използваш записа, което е резултат от доста параметри.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо искам да пожелавая на всички , никога да не им се налага да използват записа от подобна джаджа . Защо си мислиш,че аз не искам кадрите ми да бъдат използваеми ? В крайна сметка пълно е с апликейшъни, които превръщат  и смартфона в регистратор... След това , разбирам въпросите, които си задал, но мисля ,че аберациите не ни касаят толкова , че дори и дисторсията, понеже няма да ходим на фото изложба с кадрите от регистратора...:D Въпреки,че през лайтрум доста от тези "ефекти" изчезват много бързо... Ако се наложи единственото значимо условие според мен е , да покрива по-голям периметър, да се четат номерата на колите и при слаба светлина и да снима с 60FPS, т.е. ако има бързодвижещи се обекти да можеш да ги извадиш "от кадър" . Ако решиш да разгледаш това, което съм избрал, ще видиш ,че имаш светъл обектив (f1.8), което ще рече , че на тъмно успява да снима добре , имаш резолюция, имаш FPS...Сензора е Сони...Мисля разбираш, че основните фактори за качествено изображение са налице. По клипове видеото изглежда доста добре при почти всякакви условия, а цената е колкото твоя регистратор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко ни касае, ако искаме да идентифицираме някой/нещо. 

Проблемът при повечето широкоъгълни видеорегистратори, е че производителите използват Мечо пух, за да хващат рибки.

Или с други думи, на хардуер и софтуер за 100 градуса, пляскат евтина пластмасова лещичка за 170 и всичко отива в киреча... Защото тези допълнителни 70 градуса видимост (информация) кой ще ги "изправи в картинката"? Кой ще ги "види"? Кой ще ги обработи? и т.н.

Все едно да ти сложат фуния в устата и да ти наливат вино с кофата...е ми трудно ще ти е...:zustimm:

Редактирано от velas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбирам да не съм наясно  изобщо, но 160-170 градуса отговарят на около 10-12мм при ФФ . Няма нищо толкова сложно да бъде направено при положение,че говорим за фиксирано разстояние. Разгледал съм достатъчно семпли и качеството ме задоволява напълно, както и цената . Не знам защо се опитваш да ме убедиш ,в нещо, което съм достатъчно грамотен да преценя сам  или по-скоро се опитваш да оправдаеш собствената си покупка. Аз проблем с дисторсията нямам , стига да има детайл в краищата...Като ми е "криво" ако искам, има софтуер за изправяне...В крайна сметка говорим  за авто видео регистратори за около 100лв , един вид видеонаблюдение, а не за фотографска техника...за да изпадаме в чак такива полемики. А 120 градуса според мен е крайно недостатъчно, точно за този тип техника...и по-скоро се доближава до екшън камера, отколкото до регистратор...

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А, не, не...само си намирам на приказка. Жив и здрав! Ако искаш нещо на 360 градуса, обади се.

 

П.П. Само за информация - 180 градуса отговаря на 16мм обектив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, velas написа:

 

П.П. Само за информация - 180 градуса отговаря на 16мм обектив.

Тук вече, мисля има някаква грешка... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 21 часа, mitsubishi galant написа:

Разбирам да не съм наясно  изобщо, но 160-170 градуса отговарят на около 10-12мм при ФФ . Няма нищо толкова сложно да бъде направено при положение,че говорим за фиксирано разстояние. Разгледал съм достатъчно семпли и качеството ме задоволява напълно, както и цената . Не знам защо се опитваш да ме убедиш ,в нещо, което съм достатъчно грамотен да преценя сам  или по-скоро се опитваш да оправдаеш собствената си покупка. Аз проблем с дисторсията нямам , стига да има детайл в краищата...Като ми е "криво" ако искам, има софтуер за изправяне...В крайна сметка говорим  за авто видео регистратори за около 100лв , един вид видеонаблюдение, а не за фотографска техника...за да изпадаме в чак такива полемики. А 120 градуса според мен е крайно недостатъчно, точно за този тип техника...и по-скоро се доближава до екшън камера, отколкото до регистратор...

Aбсолютно подкрепям това мнение! Аз също съм любител и арсенала ми включва 8мм на кропка, като често дори не правя корекция на изкривяването. Целта на регистратора е максимално количество информация... Ако ще и 8к да е камерката, като е ограничена в ъгъла няма абсолютно никакъв смисъл. Ето как се вижда на 170 градуса, изкривяване виждали се? ,При 135 градуса колата отляво няма да се вижда.

 

vlcsnap_2018_02_19_13h22m05s292.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чета с интерес...идват ми идеи за търговски трикове. Като дете си купих касетофонче педя на педя, 1200W...гУляма раб'та... :)

 

Накратко за fisheye, на който му е интересно да чете. :)

 

Един жокер как може да се проверява бързо ъгъла на видимост на видеорегистраторите - човешките очи (двете заедно), заедно с периферното зрение имат зрителен хоризонтален ъгъл 160-180 градуса. Т.е. за да се постигне такава "видимост" се поглежда напред и се съсредоточава вниманието в периферията в ляво и дясно.

Тази снимка по-горе ми се струва далеч от 170 градуса по хоризонтала...може би по диагонала...което ми напомня за моето детско касетофонче 1200W :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май търсиш под вола теле вече... Касетофонче Левис и аз съм имал, както и фиш-ай от 5 години.

Естествено, че китайците са дали диагонален FOV.

 

преди 22 минути, velas написа:

...може би по диагонала

 

diagonal%2Bfov%2B2.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Velas ...

Аз  не разбрах, как в един момент 180 градуса отговарят на 16мм фотообектив, а след това в линка който си дал, 180 градуса се оказва ,че са всъщност 8-10мм обективи...Отделно не разбрах какво точно трябваше да прочетем за fisheye и каква връзка има с видеорегистраторите освен ,че става въпрос за техника, която снима, но реално няма нищо общо помежду си. Да се сравнява CCTV(видеонаблюдение) със фототехника и обективи има смисъл само за основните положения като бленда,  DOF, FPS резолюция и подобни, но до там, понеже конструктивно нямат нищо общо или по-скоро регистраторите имат повече общо с телефоните и сапунерките, отколкото с DSLR.   При CCTV има значение ъгъла на заснемане , FOV , битрейт и светлочувствителност, това всеки занимаващ се с видеонаблюдение ще ти го каже . Ако смяташ ,че твоят регистратор и тези 120 градуса не са по диагонала, както и че липсата на  FOV са някакво предимство, значи имаш фундаментално грешни представи за този тип техника. С други думи спираш на светофар, потегляш и някой те отнася странично...Важното в случая ще е да се види дали си потеглил на време, сигнала на светофара и съответно колкото се може повече информация от всичко около теб...Ако нямаше нужда от 160-170 градуса и не бяха предимство, нямаше да има такава огромна пазарна ниша, каквато са видеорегистраторите, а хората щяха да си купуват екшън камери или просто да си качват апликейшъни на телефоните и да не се занимават с излишни техники...

Редактирано от mitsubishi galant
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги как го залепяте с това двойно тиксо(лента) за прозореца,че при мене няма закрепяне този видеорегистратор.Първо неговата си лента китайската държа 20 мин,купих друга лента двойнозалепяща от М.Бриколаж - тя изтърпя 3-4 часа и пак падна.Дали е заради това ,че стъклото се поти или ?Залепям го зад огледалото.Вече не знам какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 20.02.2018 г. at 13:09, mitsubishi galant написа:

Колега Velas ...

Аз  не разбрах, как ...

 

Колега, извинявай, че ти се намесих в житейското съществуване и разбирания! 

 

screenshot-www.nikonimgsupport.com-2018.02.26-07-59-01.png

 

Може и аз да не мога да чета или да не съм разбрал правилно нещата. Всичко е възможно!

 

За теб е важно видеорегистратора да вижда повече, за мен - да вижда при екстремни ситуации (не е само бързината на снимане на екшън камерите).

 

Жив и здрав!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, AudiF@n написа:

Колеги как го залепяте с това двойно тиксо(лента) за прозореца,че при мене няма закрепяне този видеорегистратор.Първо неговата си лента китайската държа 20 мин,купих друга лента двойнозалепяща от М.Бриколаж - тя изтърпя 3-4 часа и пак падна.Дали е заради това ,че стъклото се поти или ?Залепям го зад огледалото.Вече не знам какво да правя...

Изчистваш ли добре стъклото преди да залепиш лепенката? Ако остане влага или натрупана мазнотия, каквато и да е лепенката, няма да стане.

Иначе с лепенката на 3М няма грижи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, velas написа:

 

Колега, извинявай, че ти се намесих в житейското съществуване и разбирания! 

 

Жив и здрав!

Всеки има различни разбирания, но надявам се целият спор да е бил полезен за някого. Всичко е точно.  Поздрави !

Поръчах си  Xiaomi Mijia,  което е по-новият модел на  YI , чакам го да дойде и да видим реално как се представя , защото от клипове малко или много реална представа не може да се придобие, понеже youtube  намаля  качеството.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Колеги,има ли начин ,по-скоро програма,с която мога да вкарам скоростта от GPS да се показва на видео клипа?

В самите видео клипове има GPS координати и скорост,виждат се правилно в Registrator Viewer,но искам по някакъв начин да се показва скоростта на видеото,до часовника например.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля,че не си ме разбрал.То се показва всичко коректно в програмата,въпроса е,че на самото видео не се показва.Искам да вкарам скоростта във видеото,за да може да се вижда на екрана като кача клипа някъде и го гледа друг(без програмата).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 14.02.2018 г. at 12:14, AudiF@n написа:

Аз се замислям да си поръчам GPS антена от Алиекспрес.Някой преди мен да е купувал и използвал -ПОДОБНА- за A118C регистратора?


Устройствата, като даденото от мен за пример са с подобни антени и не е имало проблем (дори дава по- добър сигнал от Айфона или Ксиаомито)

Редактирано от eic-idimitrov
.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...