Jump to content

Съвет за Видеорегистратор, каква марка и модел.


Recommended Posts

На първата снимка се вижда едно 4-пиново гнездо, няма букса за него. Един човек от Уса твърди, че е с + през контакт... ще го замеря. Има го на А8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 469
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

  • 3 weeks later...

Здравейте!

Ще споделя малко опит с тоците. Аз използвам допълнително устройство за захранване на камера и взех постоянен плюс от радиото, а плюс при контакт взех от ел.огледалата. Гледах да е от по-малки консуматори, примерно може плафони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, дайте идея за някакъв по-дискретен/компактен видеорегистратор, който да може да снима прилично нощем (под ниска лампа стои колата, но светлината не е много) и да може да работи и като видеонаблюдение, тоест благини като детектор за движение са задължителни, за да не пълни паметта със скучни клипове. Главно ще се ползва като видеонаблюдение. Трябва да обхваща двете страни на автомобила, а ако няма как, може да е система от 2 микрокамери. Ако има възможност за наблюдение на живо, ще е още по-добре. До него ще достига Wi-Fi сигнал. Главната цел е записване на посегателства върху автомобила ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вземи си две WiFi камери с що годе прилична светло чувствителност (т.е. с IR cut filter) и се погрижи да ги маскираш. Ще си ги записваш на компа вкъщи, но имай впредвид че едни 100-150mA ще си дърпат от акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 3/9/2017 at 0:38 PM, s7r3l0k said:

Пичове, дайте идея за някакъв по-дискретен/компактен видеорегистратор, който да може да снима прилично нощем (под ниска лампа стои колата, но светлината не е много) и да може да работи и като видеонаблюдение, тоест благини като детектор за движение са задължителни, за да не пълни паметта със скучни клипове. Главно ще се ползва като видеонаблюдение. Трябва да обхваща двете страни на автомобила, а ако няма как, може да е система от 2 микрокамери. Ако има възможност за наблюдение на живо, ще е още по-добре. До него ще достига Wi-Fi сигнал. Главната цел е записване на посегателства върху автомобила ми.

 

Колега, би ли обяснил каква е крайната цел? Имам предвид какво смяташ да правиш с тези клипове на посегателства? За каско ли ти трябват?

 

Също до колкото разбирам искаш да снима навън, а не какво става вътре в колата, нали?

 

Иначе, да има такива, ето една: http://www.innovatealarms.co.uk/mobiledvr.html

 

Редактирано от CVT
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, дали видеата с посегателства ще минат при застрахователите, щом не минават в съда. Не съм сигурен и дали ми трябват, ако обявявам паркинг щета, защото досега не ми се е налагало да ползвам такива. Главно ми трябва, за да мога да реагирам мигновенно, когато се случва посегателство, тъй като автомобила е буквално на по-малко от 30 метра от мен. Другото нещо, за което ще ги ползвам, е да ги покажа на човека, който ги извъшва, защото самият той е страхлив. До момента веднъж се е случило в негово присъствие между съседи да обсъждам "скорошно" монтиране на камера в автомобила и посегателствата спряха за над 6 месеца! И не, не си внушавам. Ето, че вече е разбрал, че все още нямам монтирана камера и реакцията последва мигновенно. Нито съм имал дразги, нито нищо. Проблема е откакто купих автомобила.

Без значение е дали камерата ще може да се ползва и като видеорегистратор, дали ще са две микрокамери, дали ще снима вътре и т.н. Целта е да се хване извършителя в кадър. Вътрешната част на колата не е приоритет, все още не е изнаглял толкова.
Видеорегистраторите са прекалено големи и лесно забележими, което ме навежда на мисълта, че ако това нещо го заснеме и той го види, ще счупи прозорец, ще го вземе и ще го строши, само и само да няма записи. Трябва ми нещо компактно, което да мога да скрия. Има някакви сайтове за шпионски глупости, но държа да ги избегна. Силно се съмнявам от там да ми продадът нещо, което снима прилично.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако е толкова страхлив и ти си сигурен, че той е злосторникът иди и му обясни, че ако пак се случи нещо на колата ти отиваш в полицията с доказателствата, че той е виновникът...  Иначе аз бих монтирал нещо снимащо не в самата кола, а отвън - на къща/блок/стълб.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето една една доста малка камерка за колата: https://dashcamtalk.com/mini-0903-nano-q/
 

Вариантът за наблюдение отвън, от камера монтирана на стена, според мен е по-походящ. Така няма да се притесняваш за захранването на камерата и за заснетия материал.

При вариант с видеорегистратор в колата имаш два проблема:

1. Ако бъде забелязан (практиката ми показва, че малко хора ги забелязват), съществува вероятност да бъде повреден или откраднат. Съответно губиш доказателствен материал.

2. Захранването на камерата когато колата е паркирана е проблем. Някои производители, използват батерии за захранване на камерата, което според мен си е рисково, защото батерията изложена на горещина е доста опасна (какво става ако колата ти е паркирана на слънце?). Освен това капацитетът на батерията може да не е достатъчно голям, за да обезпечи нужния период от време, през който трябва да има видеонаблюдение. Например батерията на Blackvue (Power magic) при двуканален видеорегистратор стига реално за около 9-10 часа.

Други производители са се спряли на вариантът камерата да се захранва от акумулатора на колата. Но, това също крие известни рискове - изтощен акумулатор. Има устройства със защита на акумулатора, което според мен е възможно най-добрият и оптимален вариант към момента. Има известен товар върху акулулатора, но поне си имаш наблюдение.

 

Добавено: видеата в съд едва ли ще минат. Предполагам има си процедура по изземване на доказателства, и ако не е спазена съда може да не вземе под внимание тези д-ва или изобщо да не бъдат приложени към делото. Не съм правно компетентен, просто така предполагам. 

Иначе имам случай как за спукана гума от съсед заснето на видео въпросният "сладур" получи предупреждение от кварталния инспектор на база на видеото.

 

Редактирано от energy52
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

 Преди малко ходих в Авител с идеята да ми вържат регистратора към захранването на плафона или шиби-дупката. Гуруто от сервиза ми разясни авторитетно, че токът от тези източници не е хубав, затова трябвало да се вземе от таблото. 

Плафонът ми е на 10 см от мястото, където възнамерявам да стои регистратора, а нямам никакво желание някой да ми бърника тоците по таблото.

Може ли някой разбирател да коментира и даде съвет?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя си го пуснах над стъклото, под тапицерията, до шофьорската колонка, послед покрай нея и в кутията с бушони. Мисля, че стана добре. Ако остане време довечера ще снимам как не се вижда :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моя регистратор Радко му пусна ток от неква жичка баш от плафоня и не знам колко "качествен" е тоо ток, ма нема никви проблеми?

 

Жичката я изкара напред под тавана и излиза на 4см над стойката а регистратора, в която влиза . След това регистраторчето се вкарва във слот с некви метални пинове вътре и така си се захранва с ток. Модерна работа деба, изкефен съм! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Моята идея беше същата, а от прочетеното до момента в темата останах с впечатление, че е осъществимо. Много лошо ме поряза чичака в сервиза, а даже нямаше идея от коя страна е таблото с бушоните. :steinigung:

В инструкцията пише, че 5V/1A power source върши работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Споко! Регистратора работи и с не хубав ток... връзвай смело!

А чичката явно си търси оправдание защо иска да те избръсне яко...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Решил съм да си взема този модел https://eu.mio.com/en_gb/mivue-658-touch.htm

Най-вече заради втория слот за карта памет. Представям си, че ще може да записва 8-10 часа път, след което вечерта да мога да си подбера кадри, да си изрежа клипчета и на следващия ден пак.

Другата функция, която ми харесва, е GPS Tracking. И тук си представям, че ще мога да си извадя някакви данни за маршрута, по който съм минал - часове, километри, средна скорост. разстояния от точка до точка.

Правилно ли си представям нещата или съм в голяма заблуда? :)

 

Нещо друго с подобни характеристики и налично по нашите магазини да препоръчате? Това го има в Технополис.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На ‎10‎.‎5‎.‎2017‎ г. at 21:13, Един_Луд написа:

Решил съм да си взема този модел https://eu.mio.com/en_gb/mivue-658-touch.htm

 

+++ GPS - точно както си го представяш е, детайлен обзор на пътуването

+ Safety Camera Warnings - готино звучи

+ Bright F1.8 lens - Ф1.8 изглежда добре, ама въпросът е каква матричка (?)

 

* 3-Axis G-Sensor - мижи да те лажем

* Second SD-card Slot - безсмислено

* Auto power on - иска горещ плюс, би ли рискувал?

* Parking Mode - иска горещ плюс

 

- - - 140° - липсва периферия, по-добре 160-170, хваща от колонка до колонка

- изглежда голямо

- безсмислен голям екран и тъч

 

Всичко останало в описанието  е бля-бля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, ogip написа:

иска горещ плюс

Гледам, че захранването му е от запалката (в комплекта). Имам свободна букса за запалка и не смятам да правя друго окабеляване за момента.

 

преди 4 минути, ogip написа:

Second SD-card Slot - безсмислено

Защо е безсмислено? Не дава ли възможност за по-дълъг запис?

Това, което писах и преди - 8-10 часа път.

Мисля си, че може регистраторът да записва цялото пътуване. Ако има интересен момент по пътя (някаква забележителност, покрай която минавам, интересна случка) то по-късно мога да се сетя горе-долу по кое време е било, да си намеря откъс от записа и да го изрежа като клип. Останалото на боклука. Далече съм от мисълта, че ще изгледам още веднъж всичките часове пътуване :)  

 

Благодаря за коментара.

 

Друг по-добър модел да препоръчаш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предполагам не е нужно да обяснявам за фън-шуй усещането на мандръсащ се кабеЯк по средата на централната конзола... Камерките обикновено се закрепят някъде около огледалото за по-добра перспектива и от там до запалката си е разстояние. Ако заема видимо място на стъклото дразни. Ако 2-та слота за карти са с последователен запис - ОК, но първо пише, че втория слот е бекъп и после можеш да ползваш просто 1 по-голяма карта. Аз ползвам вече застаряващият като модел, препоръчан от Пешо по-горе - А118., на който големите екстри са 170 градуса на видимост и джипиес. G-sensor и другите шитни, въобще не ги ползвам. Сложил съм 64 ГБ карта (с неговия стрийм около 15Mbps прави над 8 часа чисто шофиране, което ми се струва достатъчно дори за дълги пътувания). Може да си преглеждаш и цялото пътуване, софтуерчетата предлагат бърз кадър 4,8,16,32, 64х.... 

Ако трябва да си избирам по-нов модел, бих търсил 60fps за по-мазна картинка и повече кадри при движението, по-голяма матричка, или отвор на блендата, за по-добро нощно снимане. Не съм оглеждал новите модели...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия гяволии нямат ли бутон тип "случи ми се събитие" и да отрежат на отделен файл предишните 1-2-3 минути така че да си имаш отрязъци с интересните моменти без да гледаш 8 часа запис. Примерно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Принципно имат. При мен е 2 типа:

1) Automatic emergency recording- G сензорът като е активиран сам си решава кога да запише в случай на инцидент

2) Ръчно- натискаш копче и записът се запазва от презаписване

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за да станат такива просто биете един чимбер на камерата и тя си мисли че е събитие.

 

As simple as that.....

 

Патента за това не е мой а на нотариус-а....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...