Jump to content

къде се намира термостата на ауди а4 1.9тди


bet365

Recommended Posts

Здравейте колеги , ако някой може да ми каже , къде точно се намира термостата на ауди а4 б5 авант 1.9тди AFN-мотора ? Благодаря !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля ,че се намира отдолу под двигателя до картера,има напречно сложена една като греда ,която се маха и се открива термостата.Някой да ме поправи ако греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правилно, до самата водна помпа е... (: Имаи предвид, че като го махнеш ще изтече бая антифриз, така че подложи нещо отдолу, преди 2 седмици смених моя (:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А не е ли нормално първо да си източите антифриза и после да го сменяте?

Това е все едно да си развиеш картера за смяна на гарнитура без да си източил маслото през пробката. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

за да не отварям нова тема, защото моят въпрос е свързан с термостата, ще пиша в тази.

Преди две години сменях термостат и в началото след смяната си работеше перфектно, но преди време започна периодично стрелката в таблото от 90 градуса, да пада до 70 и после пак да се покачва до 90. Докато в момента, то вече и времето е студено, но не мърда от 60 градуса. Въпроса ми е, възможно ли е да не е виновен сам по себе си самия термостат? Моите съмнения, че може да не е термостат са породени от това, че при сканиране с VAG-COM на Address 17 (Instruments) ми дава следната грешка:

1 Fault Found:

01039 - Coolant Temperature Sensor (G2)

        30-10 - Open or Short to B+ - Intermittent

 

Възможно ли е термостата да си работи, а този датчик да го лъже? Тази грешка се изчиства, но съм я чистил и преди и пак се появява. Надявам се някой се е сблъсквал с този проблем преди мен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смени т-датчика или поне му почисти куплунга с контактен спрей и виж дали пак ще се появява грешката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, ще го направя, но въпроса е дали има връзка с работата на термостата. Ако няма такава, при смяна на датчика да поръчвам и нов термостат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма връзка между двете - може термостата да е ОК, а да те лъже уреда на таблото и обратното. В твоя случай след като имаш грешка за самия т-датчик (което няма общо с термостата) е хубаво да си провериш ел. инсталацията и да почистиш куплунга му както ти писах по-горе. Това, което виждаш на таблото и това през ВАГКОМ се отчита през различни т-датчици, въпреки че са в един корпус мисля.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора. Въпроса е, че въпреки грешката в датчика, когато в таблото ми показва 60 градуса, то най-вероятно наистина е така, защото реално нямам парно. Едва едва се усеща парното да духа топло, което ме навежда на мисълта за неизправен термостат.

Ще направя проверка на датчика да видя какво ще излезе и тая грешка ще се появи ли отново. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя е грешката, не се изразих правилно. Аз всъщност не знам дали температурата е 60 градуса, просто стрелката не мърда от там, а това е най-ниската стойност на стрелката на уреда.

Редактирано от hristoffy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

60 градуса трябва да ги задържиш поне за секунда с ръка, а 90 много трудно. Все пак колегата ти каза най-лесния вариант за начало да си почистиш датчика.

 

 

При 60С трябва да имаш парно и то добро :nixweiss:.

Колкото да не е без ич.   :hilezh:

Редактирано от Shubert
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...