Jump to content

Кабриолети (89)


esox hunter

  

71 гласа

  1. 1. Какъв кабриолет притежавате / карате ?

    • 1.8 20V (125 Hp)
      3
    • 1.9 TDI (90 Hp)
      6
    • 2.0 E (115 Hp)
      14
    • 2.3 E (133 Hp)
      16
    • 2.6 V6 (150 Hp)
      12
    • 2.8 E (174 Hp)
      10
    • модифициран /тунингован/
      10


Recommended Posts

  • Отговори 1,3k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Задният капак може да си го регулираш много лесно с помощта на двете гумени стоперчета монтирани на калниците.Просто им развиваш гайките и ги избутваш леко нагоре/регулируеми са/:

 

027623893.jpg?r=0

 

Термометър за външна температура също има заводски за модела/слага се на Ауди80 и на Ауди100/.Дисплеят се монтира в таблото/има оставено свободно място за него/:

 

025447894.jpg?r=0

 

032294391.jpg?r=0

 

Датчикът му пък се намира под средната решетка на предната броня/ако се загледаш на твоята кола трябва да видиш стойката предвидена за него/:

 

032294392.jpg?r=0

 

Пък ако успееш да намериш из Щатско един HardTop за Албенчето,грижи за гюрука през зимата няма да имаш изобщо,а и колата ти ще стане много по-практична:

 

029850531.jpg?r=0

Редактирано от jordanik
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Балгодаря за богатото инфо. А на моята, нищо че е 97-ма година, имам чувството че са и монтирали по-старо табло - Нямам дисплейче за температурата :(  Или по-скоро имам, но той показва само P R N D 3 2 1 степените н автоматика. Сега си купих Buetooth OBD2  букса и ще пробвам да видя показва ли ми трмпературата през приложението за телефона...

 

Хард то ще е ного яко ако успея да открия такъв, но се надявам че повече няма да има зима за Албена, тъй като ще се кара в Южните щати само след 2-3 месеца.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предавателните числа на AKM от 3 - та до 5 - та предавка са като на дизелова скоростна http://audibg.com/forum/public/style_emoticons/#EMO_DIR#/respekt.gif

Днес в Чикаго има 16 инча сняг. И тук също като и в България, пътищата не са почистени както трябва.Добрато новина е че Кабриото е още в сервиз и не го карам по снеговете. Днес ми пристигна филтъра закупето. (Произведен в Чехия?!)Някой знае ли как се свалят отворите за въздуха? Имат нужда от почистване на шумата вътре :Dpost-38784-0-55443400-1388713706_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Или по-скоро имам, но той показва само P R N D 3 2 1 степените н автоматика.

 

Щом като колата е автоматик няма дисплей за външна температура, на неговото място е монтиран дисплея със степените за автоматика :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги при мен ce cтигна до там, че Албена е готова, двигателя е обслужен. Шума които идваше от (уж) десния вал изчезна. Колата вдига работна температура много бързо. Лошото е обаче откритието, че едната от тръбите на парното е студена. Оказваше явно че "heat cora-a" е запушен. Имате ли опит с оправянето? Прегледах и другите подобни теми, но не открих проблем като моя само с една запушена тръба. На старата ми кола съм го отпушвал със сода каустик.

Някакви идеи моля? :))))

Редактирано от Georgiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ГОтова е Албенка :D

Това е сметката, като реално не струва $839 а "само" $700. Обаче след като вчера се бях нагласил да я взимам ми протекла семерината на коляновия вал отпред по думите на механика...и сега още 200. ДОбре ли е?

Междувременно я сдобих с нови чистачки Michellin с различна от нормалното форма. Както виждате отгоре върху чистачката има нещо като "Черупка" под която се крие чистачката. Не исках да е с перата на БОШ,а и тези ми е струват по-читави :)

post-38784-0-45267900-1389302129_thumb.jpost-38784-0-85019900-1389302088_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен това изобщо не са сериозни суми, имайки предвид, че не се прави в БГ. При закупуването на нова кола това са стандартни разходи. При правилно обслужване дълго във времето няма да ти се налагат подобни ремонти. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За тези цени, спокойно мога да пратя билет на бащата и да дойде, да поправим каквото е нужно и да се прибере обратно :D

Интериорната лампичка ми е Филипс 12v 10W. Струва ми се тъмно и искам да я сменя с LED, може и номера да го осветя с такива, но е много светло и все едно имаш улична лампа на номера.

Тези за интериора според вас Ок ли са? Има ли опастност от ел. проблем с тях?

http://www.ebay.com/itm/2pcs-White-36mm-Interior-Map-Reading-Dome-5050-6-LED-1-50-Festoon-Light-Bulbs-/271370326691?pt=Motors_Car_Truck_Parts_Accessories&fits=Make%3AAudi%7CModel%3ACabriolet&hash=item3f2eee92a3&vxp=mtr

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги на вълна спирачки съм. Случайно попаднах на едни БРЕМБО-та с голяма отстъпка. Мисля да ги взема, стига да им намеря подходящи падове.

Тъпото в случая е, че другите различните модели ми ги дава с различен bolt pattern - някой инчове 4х4.25, други в милиметри 4х108. Това ли е правилния размер?

Дайте мнение за роторите :) Благодаря

http://www.discountbrakes.com/shop/??N=0&Nr=AND%28category%3ABrake%29%2Cuniversal%3A0&PN=11921+2253&VN=4294967168+4294966641+4294966640+4294967132+4294966636&sv=0&Nr=AND(category:Brake),universal:0&events=Part-Brake%20Disc

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:) Оригинално с metalic или с ceramic накладки ли идват? Тук по-често слагат керамик, тъй като са по-трудни за износване и са по-евтини, но пък на мен ми присвирват като спирам с ниска скорост :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Здравейте, аз имам едно червеничко Ауди 90 Кабрио, 2,3, неграмотни крадци ми го нарязаха през зимата, сега имам няколко порезни рани от нож и също така ми занима задното съкло, което всъщност не е стъкло, от студа направо се разпадна на парчета. Някой правил ли си е гюрука някъде в София, да знаете колко излиза цялостната смяна? Ще ви кача снимки да го видите когато мога, започнал съм да го правя основно, мисля да сменя всичко по окачването и да освежа двигателя малко.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли са били крадци, по скоро от злоба или от простотия някой ти го е нарязал :unsure: ...
Гюрук бих ти препоръчал от чужбина да си потърсиш (германия или щатите) 1000-1300 лв и тук само да ти го монтират... Иначе за шиене на качествен гюрук от плат в БГ искат 2-но, а винилов (масовия) на мен лично не ми допада. Не бих се наел да ти препоръчвам някои в София, че какви ле не оплаквания съм чувал... Ако искаш свържи се на ЛС с колегата niki 76 той познава един човек които поне би могъл да ти изработи на разумна цена, но ще трябва да си говориш с него.
Другия вариант е да потърсиш запазен гюрук 2-ра ръка. Изникват не лоши оферти тук-таме. Важното е да е здрав плата, останалото се оправя (боя и импрегниране) ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега. Бяха крадци, защото ми откраднаха музиката, но полицията ги залови след 1 месец и си признаха всичко, и аз мислех отначало, че са приятели :lol:


Редактирано от architexmas
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата да се свърже с more-Спас, той ще помогне с оригинален в добро състояние. Ако не стане ще помагам, нашия майстор шие всичко, като му се занесе стария/ цени без конкуренция до момента/...Успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравей колега, не съм видял мнението навреме. Къде се намира вашият майстор и колко би излязло като цена да се оправи, горе долу.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравей колега. Ето един линк с качествени тавани. Ако се захванеш и сам мое да си го сложиш. http://www.autotopsdirect.com/mobile/category.aspx?id=7893

 

Междувременно Албена е с най-блесящата боя напътя :)

post-38784-0-99972700-1397195464_thumb.jpost-38784-0-69668000-1397195495_thumb.jpost-38784-0-33340500-1397195538_thumb.jpost-38784-0-32386600-1397195619_thumb.jpost-38784-0-15960800-1397195663_thumb.jpost-38784-0-84423300-1397195709_thumb.jpost-38784-0-09116100-1397195829_thumb.j

Редактирано от Georgiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Едва ли има от къде да ги взема. На мен обаче въобще не ми харесват евро броните. С американските брони предницата изглежда малко по-остра, защото е издължена бронята с 5-6 сантиметра спрямо европейската. А Европейската не одобрявам разположението на халогените и за нищо не си меням този си вид - много чаровна е така :hilezh: . Признавам - с тези пръскалки на фаровете малко на зъбите на диво прасе прилича  :hilezh:  но зависи как си я представяш

Така колата ми е много по-различна от всичко, на което съм свикнал да виждам в България на всеки ъгъл. 

 

 

Сега съм си поръчал само гумените стоперчета за багажника, че ми се скъсало едното и ако забелязваш капака на багажника стои леко наляво потънал. Тук ми искат 40 долара за тях :wall: ..хахах Естествено ще ми ги донесе един приятел от България скоро като идва насам. Другото, което е за емблемката АУДИ на предния калник ми искат 30 долара от същата морга за Аудита. Да си гледат работата им казах

Редактирано от Georgiiii
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте от около 1 месец и аз притежавам 80-ка кабрио 98г V6. Купих я с удар от пред (така беше внесена ) но в рамките на този месец я  възтанових и смея да твърдя ,че се получи добре.Днес я регистрирах и вече и се радвам :) но ме притеснява следното нещо :като запаля колата се усеща доста мирис на бензин,гледах но никаде няма течове ,и другото което е сипах и бензин за 30лв като стелката показваше резерва,след като заредих  се вдигна почти на средата и след няколко км. пак стигна резерва.До този момент съм минал 50 км градско и стрелката  ту е в мин на резервата ,ту минава  първата бяла черта.Възможно ли това да е от поплавака в резервуара или по скоро е проблм в таблото?

Ето я колата  тук е все още без мигачите и регистрацията ;)

032977325.jpg?r=0

032977324.jpg?r=0

Редактирано от radodivaka
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Евала, колега. Супер е. Струва ми се че цвета на интериора ти е като моя - червен. На колко километра е и от къде си я внесъл? РЪЧКА ЛИ Е?  :hilezh:

Тавана в какво състояние е? Виждам леко се е надигнал капака на гюрука. Също така волана ми е струва малко по-различен от моя. И ако не е тайна колко струва :)

 

Това според мен ти е поплавъка и щом мирише, значи от някъде ипуска или тече. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси колега,вчера и на правих 198к ,да колата е ръчка ;) внесох я от Германия иначе гюрука е в перфектно състояние няма никакви забележки,той също е червен ;) ,иначе на снимката нещо не съм го затворил като хората :) за това стърчи,иначе колата беше с предна броня като на РС2 но искаха ми доста парички за възтановяване пък и халогените за нея нямат намиране и за това предпочетох от С2 ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Видях го преди седмица на СУ, с черчения гюрук е страхотна комбинация. Колкото до проблема ти- според мен е таблото. 

 

Вече има не малко кабриота, може да си направим една срещичка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...