Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

Здравейте колеги. Гледам казанчето с антифриза е намаляло и е малко под минимума. От 2 години го гледам как малко по малко намалява, нормално ли е ? Изпарява ли се ?Трябва ли да се сменя периодично?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, нормално е да понамалява, но с малко.

Антифриза трябва да се сменя регулярно на освен ако не е G13.Той се води Long Life.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно да питаш има ли смисъл да си зашия джоба на дънките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези, които нямаме сигнализация за изгоряла крушка, да разбираме ли, че няма да стане този номер, да се отказваме ли вече?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Все едно да питаш има ли смисъл да си зашия джоба на дънките.

Добре ме разсмя за закуска [emoji23][emoji23][emoji23][emoji23]

Махайте каквото можете в Бг ... Че идва врече и там да се затегне !

Sended from Iphone 4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, можете ли да ми кажете какъв трябва да е болта на пасажерската врата под дръжката, който се отвива за да се свали кората, или пък оригинален номер ако може да ми дадете понеже не го намирам в програмата :( И също ако може оригинален номер на щипките на кората на пасажерската врата.Колата е А4 Б6 2002 година :)

 

edit: Щипките ги намерих N 909 498 01 ето това са те, остава само болта :)

edit: А болта, дали това е той N 090 255 3 ?

Редактирано от ceckoguide
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щипките ги взех от Гарван за 80 стотинки/ броя, болта гледаш да е подобен на другите, какъвто сложиш (вътре във врата се навива на една ламаринка (пластинка) 6х6 мм . Диаметъра да уцелиш достатъчно е , с по-  едра резба. 

Все пак е кора на вратата , не ангренаж (мое мнение) . Иначе се наслаждавам как много хора си гледат колите по учебник, но замислете се че процента е по - малък на хората, като цяло, които на  себе си по малко обръщат внимание (витамини, най - добрата храна, периодични медицински прегледи...)

И аз сутрин първо гледам колата дали е пред блока , после гледам форума и после започва денят ми  :dance:

Редактирано от manturbo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ли да се махне катализатора на Ауди а4 б6 1.9 131 и защо?   и 

post-89097-0-28934700-1401915765_thumb.j при вас има ли нещо до течността за хидравлика , че при мен няма , а ми се струва , че трябва да има нещо там и стои празно... ?

 

post-89097-0-28934700-1401915765_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щипките ги взех от Гарван за 80 стотинки/ броя, болта гледаш да е подобен на другите, какъвто сложиш (вътре във врата се навива на една ламаринка (пластинка) 6х6 мм . Диаметъра да уцелиш достатъчно е , с по- едра резба.

Все пак е кора на вратата , не ангренаж (мое мнение) . Иначе се наслаждавам как много хора си гледат колите по учебник, но замислете се че процента е по - малък на хората, като цяло, които на себе си по малко обръщат внимание (витамини, най - добрата храна, периодични медицински прегледи...)

И аз сутрин първо гледам колата дали е пред блока , после гледам форума и после започва денят ми :dance:

Благодаря колега, щипките днес ще ги взема и мисля да подменя всички, а за болта мислех по размер да търся ама оригинален е 30-40 стотинки, даже аз като дилър го взимам по-надолу и ще го поръчам и него :) Като цяло обичам да си я гледам, за да не ме изостави на пътя.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На околната среда пречи основно.

Почва да се чува турбината по-отчетливо, колата става идея по шумна.

Ако е бил запушен-колата се отпушва, тръгва повече, спира да мирише на яйца.

Продава старият катализатор се за около 60-70лв.

Информацията е за 1,9тди. 131

 

За бензиновите коли, трябва да се погледне дали има ламбда сонда след кат-а, ако има трябва да се излъже нещо, за да не свети чек.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи за кат-а.

Нищо не ти липсва до течността

Липсва му само една декоративна пластмаса,която е над казанчето на хидр.течност и едновременно закрива двете букси вляво. :zustimm: Поне при мен е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това е опция, не е задължително.

то ако става въпрос липсват и други пласмаси, които са опции.

техническата част е ня място :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинален парктроник заден на Б6 2001г седан работи когато си поиска.Някой може ли да помогне с насоки.

Когато не работи с компа не мога да вляза в модула.Къде стои той?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Счупена букса недаваща контакт към модул, мокрен модул, студена спойка...

Проблема съм на 99.99% сигурен, че не ти е с датчика защото ако беше датчлик нямаше да имаш проблем с комуникацията с модула.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет. Когато включа на задна и светлините не светят, ако чукна леко лоста докато е на скорост - светват, понякога всичко си е нормално. Друго освен датчика за задната, може ли да е ? А къде се намира той, на AWX 5 скорости?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тези, които нямаме сигнализация за изгоряла крушка, да разбираме ли, че няма да стане този номер, да се отказваме ли вече?

 

Ето малко инфо, за съжаление през преводача, защото не е на английски, руски или български:

 

https://translate.google.bg/translate?sl=auto&tl=bg&js=y&prev=_t&hl=bg&ie=UTF-8&u=http%3A%2F%2Fproject8e.nsguru.com%2Ft18-audi-a4-b6-lowline-vs-highline&edit-text=

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самото плафонче над номера има винтче, развиваш го и остава ти в ръката и сменяш крушката.

С развиването обаче ще видиш зор и най-вероятно ще последва чупене и ново плафонче.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На самото плафонче над номера има винтче, развиваш го и остава ти в ръката и сменяш крушката.

С развиването обаче ще видиш зор и най-вероятно ще последва чупене и ново плафонче.

Благодаря колега
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам 2 въпроса към знаещите - след смяна задни пружини колата трябва ли да мине стенд ? Колата е куатро !

И втората питанка е - салон от Б8 някой слагал ли е на б7 ? Предни задни ок ли са ?

Мерси

Sended from Iphone 4s

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...