Jump to content

Питанки относно А4 Б6/Б7 - Vol. 2


asenovb

Recommended Posts

  • Отговори 6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Здравейте колеги,

 

 Колата е с фабричен парктроник на задната броня

 Здравей колега.Аз имах същия проблем като теб.И точно тук ми помогнаха да го реша.Даваш на контакт и включваш на задна,отиваш и допираш ухо до датчика.Той трябва да издава "пукащ"  звук ,което означава,че работи.По този метод проверяваш всички датчици.Ако всички "пукат" и няма звук значи е зумера! Аз си купих втора употреба за 10 лева от една морга.Нов в Порше е 50-60 лева.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги днес си сложих парктроник на аудито.Ето снимки да видите как стана, а в раздел направи си сам ще публикувам тема с повече снимки и инфо.

post-87135-0-44931500-1398519160_thumb.j

post-87135-0-88751600-1398519167_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги интересува ме дали има разлика в задната седалка м/у обикновения салон и спортния (рекаро). Става дума за Авант като модел.

За предните е ясно, че са по-дълбоки но за отзад не съм сигурен, за седалката и облегалките.

Благодарско на всички отзовали се.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Здравей колега.Аз имах същия проблем като теб.И точно тук ми помогнаха да го реша.Даваш на контакт и включваш на задна,отиваш и допираш ухо до датчика.Той трябва да издава "пукащ"  звук ,което означава,че работи.По този метод проверяваш всички датчици.Ако всички "пукат" и няма звук значи е зумера! Аз си купих втора употреба за 10 лева от една морга.Нов в Порше е 50-60 лева.

 

Като дам на контакт и включа задна не се чува абсолютно никакъв звук. Утре ще си допра ухото до датчиците и ще пробвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги интересува ме дали има разлика в задната седалка м/у обикновения салон и спортния (рекаро). Става дума за Авант като модел.

За предните е ясно, че са по-дълбоки но за отзад не съм сигурен, за седалката и облегалките.

Благодарско на всички отзовали се.

Мисля че самия плат е различен но не съм сигурен.В понеделник ще сравня един спортен с обикновен
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че самия плат е различен но не съм сигурен.В понеделник ще сравня един спортен с обикновен

Златен си Жорка:)

Sent from my HTC One using Tapatalk 2

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите с РНС-е, работи ли ви сдс функцията?

При мен работи само на телефон (демек само като й казвам да набере номер, да разбира числата и др.), не иска да превключва м/у радио,нави,цд и др. 

Някой знае ли как да я активирам въпросната функция?

И още нещо когато ми е свързан телефона с блутута  много често се свързва и прекъсва , много е дразнещо само кльоп -кльоп. 

Рестартирах, дадох фабрични и през ваг-ком, но същата работа. 

Пробвах и с различни телефони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като дам на контакт и включа задна не се чува абсолютно никакъв звук. Утре ще си допра ухото до датчиците и ще пробвам.

 Може да я закачиш и на ВагКом.Но имай на предвид,че кабела трябва да е от качествените иначе няма да ти покаже,че въобще имаш парктроник! 

 Иначе ето къде седи screenshot20120108at122.png .

На същото място е и при авант.Ето и зумера какъв е img0247ip.jpg

img0248np.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някой да знае за какви са тези скрити настройки на РНС-Е ? Четох във един форум ,че имало и настройки на еквалайзера ...

някой ако знае нещо да каже

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви питам как се сваля щората на багажника на б7 комби,и двойната част на задната седалка неможе да се свали,какъв може да е проблема,забелязах че на единичната част на седалката до лостчето за сваляне индикацията седи леко повдигната до червеното а на двойната е потънало както трябва?Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегите с РНС-е, работи ли ви сдс функцията?

 

Колега - При натискането на бутона за говорене тя ще ти изброи функциите налични за твоята кола ... Както бях споменал вчера разбрах че имам блутут в колата и момчето който ми кодира нави-то  ми каза че имало специален кабел за СДС ....  Не че ще платя 30-40 лири за един кабел който прави същото което моя пръст като се присегна на нави-то ... Отгоре на всички не ми разбира диалекта за половината неща ! Опитвах вчера ама  или става трудно или не става ! Не си изгубил ако го нямаш :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз си имам блутут. Блутута е основно за хендс фри няма нищо общо с сдс командването. Въпроса е как с сдс командването да сменям радио, мп3, нави? Защо и от къде се явява разликите едни да имат, други не? Активира ли се допълнително?

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk

Този кабел какъв е и за какво служи? Къде се включва?

Sent from my GT-P3100 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да има отделен кабел до колкото разбрах за СДС ... иначе 100% има основни функции като - Redail , dail , number  ... и то само с телефона свързани ! А ако имаш СДС можеш да обхождаш всички функции ! До колкото разбрах  - трябва отделен кабел и активиране с Вагком 

http://www.ebay.co.uk/itm/Audi-Bluetooth-SDS-Wiring-A3-A4-RNS-E-Concert-8P1862335-8P0862335-8T0862335-/180737531631?pt=UK_CarsParts_Vehicles_CarParts_SM&hash=item2a14cbdeef

Редактирано от mishleto
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги да ви питам как се сваля щората на багажника на б7 комби,и двойната част на задната седалка неможе да се свали,какъв може да е проблема,забелязах че на единичната част на седалката до лостчето за сваляне индикацията седи леко повдигната до червеното а на двойната е потънало както трябва?Благодаря предварително.

щората се плъзга, но трябва да се свали първо единичната седалка, после двойната, после се плъзва щората.

двойната седалка се премества напред със сила, защото щората тежи =)

А ии в бързината, да се похваля и аз, още не съм го карал но се надявам всичко да е 6 =)

IMG_0629.jpg

става въпрос за mfsw де =)

докато го монтирах забеялязах че кабелите във волана са правени oт Язаки Ямбол/България

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И все пак не мога да разбера шибаният кабел от къде прави функциите достъпни? Не мисля,че е само кабела. Съмнява ме, че ключа от барката е другаде

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, заедно ги сваляш. Като е паднала двойната седалка дърпаш през дясната врата щората. Преди двойната седалка сваляш единичната.

Sent from my iPhone using Tapatalk 11.a

Редактирано от Bobu
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

... става въпрос за mfsw де =)докато го монтирах забеялязах че кабелите във волана са правени oт Язаки Ямбол/България

Че те работят от 3-4 години бре, от тогава е завода, а и никога не са правили инсталации за ВАГ.

Има обаче завод в Сливенско за инсталации на ВАГ. А Язаки правят някои компоненти за еърбег-системи. Явно доставчика на Ауди за еърбеци ползва Язаки за доставка на кабелни компоненти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...