Jump to content

Audi 80 B4 ABK quattro


Recommended Posts

Здравейте колеги,
имам Ford Transit 2.5D и съм го пуснал за продажба. Днес ми се обади един човек и ми предложи за бартер B4-ка ABK мотор quattro, карана е само на бензин, каза ми че е в много добро състояние и утре ще ми прати снимки. Аз карам B4-ка АБТ и горе долу съм доволен като разход, но вървежа не ме устройва. Бих искал да ми кажете дали ще имам ползва да направя този бартер? Ще имам ли проблеми с обикновена газова уредба, какъв разход ще ми дава съответно на газ и на бензин, проблемен ли е този мотор и добър вариант ли е quattro-то?
Благодаря предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБК-то е най-безпроблемния мотор монтиран на Б4-ката.Quattro-то е една много добра екстра.С обикновена газова няма да имаш проблем, но няма смисъл след като една обикновена газова струва 550-600лв, а бюджетните започват от 690лв.С куатрото би трябвало да ти дава 13-14градско, ако е с ГИ разхода ще ти остане същия, а ако е с обикновена газ предполагам 15/100,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и да го кажа форд за ауди да бих го вземал ако си струва ,  макар че имам кола форд но аудито си е ауди а за мотора е добър на газ дали ще е добре зависи от много неща но аз карам ауди и форд и предпочитам ауди успехи ти желая и разум голям!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай чакай малко.Има разлика м/у бус и автомобил.Пазарната цена на този бус е минимум 3500, а ако е в добро състояние около 5000лв.Аз лично не бих се навил на такъв бартер.Според мен колега трябва да го накараш да доплати нещо.Аз в момента търся пазар на един Спринтер 208Д и на бартер съм съгласен единсвено за А4 Б5 1.9 110, А6 Ц4 с дизелов двигател или бензинова е39-тка.

Редактирано от Iordan Chobanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми доплащане, че ще има е пределно ясно. Но аз ако я взема тази кола и сложа газ, ще стъпи на повече пари. Ще е по-добре ли да го продам и да си взема A4?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ако ти доплати да кажем 1200-1300лв идеално.Боцваш една газова и си имаш некой лев у джоба, а и си се отървал от стария кокал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е старта предполагам няма да му е силата, но пък зимата е непобедим и с приличен разход  :flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aз с АБТ и куатро с изпарител на 100000км и през повечето време с 4 или 5 човека в колата, горя 13-14/100 газ! Ако всичко и е наред на колата и се кара нормално, разхода не е толкова висок. Куатрото си е голям кеф зимата, стига да не е като тази в момента.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ABK с куатро, якоооооо. Има ли такива? До колкото знам са супер рядки.

А дали ще върви?

Има и такива и не могат да отлепят да вървят.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

АБК  куатро е със супер къси скорости и върви почти същото като абк на предно, силата при нормално придвижване до 3к оборота е предоволна, нагоре на магистралата е ясно, че конете са малко, но те и на предно са много малки. Та кола дори може да върти гуми от място, за толкова къси предавки говорим, а на мен не ми се вярваше, но наистина единствения проблем с само като се наложи да ползваш максималните коне при 120+.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз повече от година си карам АБТ-то с куатро. За динамика вярно не може да се говори, но като си стъпи на магистралата си върви и подържа 150-160км/ч без никакви проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А в какви обороти е? АБК-то с куатро мисля, че е на около 5000 + оборота с 160.

Редактирано от Iordan Chobanov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз карах такова, до преди няколко месеца и за магистрално каране, определено не е най - приятната кола. Моето май беше на 3000 оборота на 100км/ч. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо такова, реалната скорост е под 100 сигурно, те на тия дърти коли са им супер грешни километражи и оборотомери, но горе долу там някъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...