Jump to content

Питане за A4 Б6 Avant 130к.с разход на гориво


im4sh

Recommended Posts

Здравейте колеги, карам A4 Б6 Avant 130к.с с 5 скорости(напред). Възникна в мен въпроса на 5-та предавка на колко оборота и каква скорост колата е най-икономична от към разход на гориво?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Във форумите на Ауди,Бмв и някои други марки автомобили почти всички участници са фенове на мощността, скоростта.....ускорението:) Трудно някой ще каже нещо за икономия, но......дано греша:) Нека се включат колегите с преки наблюдения и доста на брой експерименти;)

Аз съм с автомат......немалко експериментирал..... но въпроса в темата е за ръчка с 5 скорости:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

едва ли да я карам на 5 с 90км без газ, но както и да е. 

 

Мисълта ми е на 5-та със скорост от 100км, 110км, 120км, 130км, кое ще е по-икономично?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 2000 обората със скорост от 110км ми даде разход 5.3

Прочетох, че на дизела най-икономичното е на 2000-2500 обората. Някой има ли информация дали това е така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги, карам A4 Б6 Avant 130к.с с 5 скорости(напред). Възникна в мен въпроса на 5-та предавка на колко оборота и каква скорост колата е най-икономична от към разход на гориво?

 

едва ли да я карам на 5 с 90км без газ, но както и да е. 

 

Мисълта ми е на 5-та със скорост от 100км, 110км, 120км, 130км, кое ще е по-икономично?

Колега, като попита за най-икономичната скорост, не спомена че не ти се кара с 90! Така че каквото почукало-такова се обадило!!!  Карай със 150.... отпушва дюзите....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Колега ако ти беше прочел по внимателно щеше да видиш, че съм написал "5-та предавка на колко оборота и каква скорост колата е най-икономична от към разход на гориво?" Колкото и да не разбирам от коли 100% съм убеден, че на 5-та с 90км(като изключим варианта без газ) колата се затормозява и гори повече.

Старият ми автомобил Октавия 1.9tdi 90к.с. икономията и беше 90км. На кола 130к.с. икономичната ще е над 100км, но мисъта ми беше колко над тия 100км...

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз само се чудя като знаеш всички отговори защо задаваш въпросите???? Четем въпроса..... после и ни отговаряш:) Табиетлия :hilezh:

Вместо да питаш неща на които знаеш отговорите подхвани поучителна тема: "Момчета, ако някой от вас не знае, да ви кажа че......." еди какво си :verweis:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

никой не поучавам, защото едва ли съм аз човека..... просто си сверявам часовника. Мисля и да приключа тук с отговорите към теб, че се разписахме на излишни работи извън темата. Peace :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5-та с 90-100 по магистрала ще даде най-ниския разход,ако това ти е въпроса,а по баир е ясно ,че 5-та няма да е твоята скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До колкото знам и аз от доста хора с голям опит в шофирането на 5-та с 90 е най-икономично :)

И аз така казвам, само на автора на темата "коя е най-икономичната скорост на 5-та предавка" не му се вярва.... чак рипна  :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги! Ще си позволя и аз да споделя мнение! И аз карам  AVF 130 к.с, само че 6 скорости и е комби! Един път ми се наложи да я гоня на около 60 км с 200 км/ч, като под 180 не паднах! Е, и дисплея не падна под 8.0/100 ! Но съм я и галил с 80-90 на около 25-30 км и ми задържа на 3.9/100! Така, че бих определил това за най-икономичната скорст! Тъй като едва ли ще я караш с толкова, бих споделил и оптимален(за мен) среден разход от 5.2/100! Ще се радвам да споделите и Вашето наблюдение или впечатление, колеги!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Еееее...... жив да си! :) Най-после един колега споделящ информация.....а не опитващ се да убеди всички в тезата си:)))

Ами ние имаме /колата е семейна не е само моя/ кола като твоята......само

само че с мултитроник...... аз на компа вяра му нямам на 100%...не казвам че не е точен, просто аз засичам пълно-пълно! Понеже карам спокойно с между 80 и 100 км в час според пътя..... нормално натоварена извънградско се спира на 5 литра. Не по комп.....а измерени със зареждане. По комп не съм обръщал внимание за точните цифри! Градското е много относително..... и силно варира от 6 до 10.... знаеш защо:)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите дании са само от дисплея! Не съм я засичал на пъло-пълно! А иначе на градското се радвам и на под 8/100

 

Еееее...... жив да си! :) Най-после един колега споделящ информация.....а не опитващ се да убеди всички в тезата си :)))

Ами ние имаме /колата е семейна не е само моя/ кола като твоята......само 



само че с мултитроник......   аз на компа вяра му нямам на 100%...не казвам че не е точен, просто аз засичам пълно-пълно!   Понеже карам спокойно с между 80 и 100 км в час според пътя..... нормално натоварена извънградско се спира на 5 литра. Не по комп.....а измерени със зареждане. По комп не съм обръщал внимание за точните цифри!  Градското е много относително..... и силно варира от 6 до 10.... знаеш защо :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...