Jump to content

Каталожни параметри за джанти и гуми на А8 Д2


Ivo_Dinkov

Recommended Posts

Колеги, някой може ли да ми напише какви са каталожните данни за джантите и гумите при Д2. Вълнува ме ЕТ при джантите и размера на гумите- широчина и височина при 17".

Също и с какво налягане ги карате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А масово гледам джанти (полираните петолъчки) от А8 с ЕТ35- шах с пешката :stupid:

 

Иначе се чудя тези дали няма да стоят много прибрано- ЕТ35:

 

29707473_1_800x600.jpg



Тези пък са 7J и ЕТ45 :nixweiss:

 

36403509_1_800x600.jpg

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

т.е. ако ковна първите с ЕТ 35, няма да опирам никъде?

Това са добри новини.

А продавачите масово не знаят какво продават- цитат: 'ми джантите са за А8, защото са 17- ки' :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=156509#entry2215863

тука е  на 18  и е ЕТ33

 

а тука е на 19 ЕТ30

032587785-big.jpg?r=0

Редактирано от bubsan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Осемнаиските  са оригиналните за нашите коли и с тях излиза от завода и са ЕТ48,тези дето ги гледаш  ЕТ35 може да са некви реплики.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако много ти харесват тия 16 ки, можеш да си сигурен, че имаш на една ръка разстояние още един много запазен чифт такива поилки за пиленца, който в момента се търкаля на моята асматичка.



Да разбирам, че 17 ЕТ 25 няма да се съберат в калниците на D2 и ще опират, така ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От край време е нужно и тук да има малко полезна информация.

A8 Tire Size.doc

Редактирано от tvard
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, някой може ли да ми напише какви са каталожните данни за джантите и гумите при Д2. Вълнува ме ЕТ при джантите и размера на гумите- широчина и височина при 17".

Също и с какво налягане ги карате.

Иво, ако ще закупуваш тепърва джанти за осмицата е добре да обмислиш какъв цолаж да бъдат те. 

 

Ако са 18", размера на гумите за този модел А8 са 245/45 R 18 при ширина 8J - печелиш по-широка гума, респективно по-добра устойчивост и стабилност през летния сезон.( има вариант за размер 235/50 R 18)

 

Ако избереш джантите да бъдат 17" цолови, размера на гумите е 225/55 R 17, т.е. с ширина на протектора, както при 16 цола.

 

ПП. Размерите, които се монтират на купе D2. може да прочетеш и от лепенката на твоят автомобил.

По- друг е модела на твоите джанти, но е близо до визията, която гоня като изнесеност, значи ЕТ35 ми заспиват :zustimm:

С ET 35, ще се возиш безгрижно, но с по-малко число ще щръкнат прекалено навън и може да опира във веждите. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

235 55 има и на 17 " джанти, с такъв съм в момента летни гуми, не е никакъв проблем.



Има си го на лепенката като допустим размер на този цолаж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито ако си вече в Д2 отбора.Виж бележката с кодовете тук в форума има и декодери,така ще знаеш поне с какво е излязла колата.При мен С8С-7,5J X 18( ЕТ48) и H6V-245/45 -18 96Y.За зимни търкалям 16 но не са оригинал.Имай предвид че и разликата в возията е осезаема(поне при мен) а тук много дупки няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OEM са, май от S4/C4 обаче

OFF: моя туч все пак е лоу кост версия и си е излязъл със 16- ките с ЕТ42 например.

 

 

Това болеро се слага на S4-C4, S6-C4 с 8J ЕТ 40 и на А4-b5 1.8t-sport quattro с 8J ЕТ 35. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предварително се извинявам за качеството, беше вече тъмно.

u2unama6.jpg




y2a8u5yg.jpg

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk
 

Редактирано от RaDi_b4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...