Jump to content

Странен звук при натискане на спирачката


ervice

Recommended Posts

Като натисна спирачката примерно с 50-60 се чува едно туп,туп,туп,туп същия звук като да караш със спукана гума едно към едно,но гумите са си наред...от какво може да е?И друго като натисна педала на спирачка и се чува от него все едно издиша въздух или нещо подобно дори да го натисна няколко пъти бързо пак това се чува все едно помпаш топка и се чува влизащия въздух.Нормално ли е?

 

Мерси предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извини ме за глупавия въпрос,но.....

Да не би просто да ти се включва АйБиЕс-а?

Мне не е абс-а той се усеща и в педала няма как да объркам.Пък и на сух път не виждам причина да се пуска.Не е от него 100%.

Krasi F какво е това серво на спирачките?Да не ми откажат спирачките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това туп,туп може да е от много неща,от хлабава джанта до някой носач,трябва да се огледа всичко,накладки,главини,апарати и др.

Откъде се чува отпред или отзад?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

Отпред се чува.Ще проверя джантите.Иначе дисковете и накладките са сменени преди няма и 10к километра.

П.С 7-8 дена не бях карал колата и сега започна да се чува преди това го но нямаше това тупкане.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за серво апарата / серво усилвателя на спирачките, щом чуваш да издиша въздух / всъщност е всмукване на въздух към него /  като натиснеш педала на спирачката няма от какво друго да е. Не се притеснявай няма как да ти откажат спирачките освен като стане по-зле да ти стане педала малко по-твърд при натискане. По лошото е че като вземе да изпуска повече, на място и на празен ход и при натискане на педала, да кажем че си на светофар ще започне да правят беля оборотите на двигателя, защото серво апарата си е свързан с всмукателните колектори на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цитиране на предходен пост!

.....Иначе дисковете и накладките са сменени преди няма и 10к километра....

Може и тук да е разковничето. Да се е изкривил някой. Почни от по-евтината работа и си направи баланс на гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ervice тупкането в предницата и това което чуваш като натиснеш спирачката, като проблем  едновременно ли се появиха? Защото може да са съвсем различни неща.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Ervice тупкането в предницата и това което чуваш като натиснеш спирачката, като проблем  едновременно ли се появиха? Защото може да са съвсем различни неща.

Ами не не се появиха едновременно това с въздуха и преди съм го чувал,но се като,че ли колата не спира както трябва.Даже почти съм сигурен,че не спира натискам спирачката тя си намаля само дори рязко да я натисна не е като преди примерно с 20-30 като съм я натискал на максимум рязко  ми е падал телефона примерно и неща оставени в колата,а сега си намаля и спира просто.И друго като изпомпя примерно на място 5-6 пъти докрай спирачката и после я натисна кове повече и след 1-2 спирания пак не спира като хората.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е колега защото серво апарата не ти помага вече както преди при натискането на педала. Провери си все пак и вакуум тръбата от сервото до всмукателния колектор да не е цепната някъде, но ако свистенето се чува в купето вътре е почти сигурно че скоро ще сменяш сервото, защото ще става все по зле докато най-накрая ще трябва да се изправяш с цялата си тежест на педала, както на стара руска кола.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 8 years later...

krasi F и аз чувам звук от въздушно пукане при първо натискане на спирачка@ но само при спряло положение.а педала стана по-мек не по-твърд

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...