Jump to content

Въпрос за скоростна кутия Б4


becinko

Recommended Posts

Здравейте колеги, колата е Ауди 80 Б4, 1.9 дизел. Има проблем с кутията, която вече е свалена, на нея пише BAA, собственика е намерил кутия CVC въпроса ми е взаймозаменяеми ли са или трябва точно BBA или ако има друг аналог на тази какъв код кутии да търсим?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трябва ти дизелова кутия същия код. Най-дългата бензинова е АКМ и пак идва къса за дизела. Потърси из нета предавателните числа и си ги сметни тук. http://tyrecalc.hit.bg/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега виж предавателните числа на кутията и освен буквите има ли и друга разлика или се обади в предтавителството и попитай по шасито коя става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всякоя кутия от тия години ще стане, въпроса е същата ли иска, или по-дълга, или по-къса. А кутията АКМ изобщо не е къса и се монтира и на дизел фабрично.

Редактирано от koko60
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Ами желателно е да е същата, ако не поне с близки предавателни числа. Не знам какъв ще е ефекта ако примерно се сложи от бензин. Предполагам ще дойде много къса. 

 

Има ли някаде инфо кой номер кутия с какви предавателни числа е ?

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

CVC e същата като BAA ? Има ли как да се обосновеш с данни за твърдението си, защото все пак се плаща за сваляне и качване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намерих инфо за сходството (еднаквостта) на CPC и BAA:

 

 
 
CPC 5S 0494-0795 1,90 66 90 4
BAA 5S 0793-0394 1,90 66 90 4
 
Първите цифри предполагам са номера сериини или други, които е нормално да са различни. И щом ти си сложил CVC и няма промяна при теб, значи и 3-те са еднакви => мнението ти се потвърждава, значи давам зелена светлина да монтират CVC-то.

Поздрави и благодаря за информацията!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами желателно е да е същата, ако не поне с близки предавателни числа. Не знам какъв ще е ефекта ако примерно се сложи от бензин. Предполагам ще дойде много къса. 

 

Има ли някаде инфо кой номер кутия с какви предавателни числа е ?

Ако се сложи на бензин, напротив, ще дойде дълга, и може би никога няма да включва 5-та, защото ще умира.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мойта Б4 1Z е произведена по VIN април 95 и беше с CPC,намерих една катастрофирала произведена 96г. с двата бега и кутията и беше CVC.Нея я карам 2 г.вече а и намерих тогава инфо за предавателните числа.3-те кутий са братчета-близначета.Лека вечер! И да почерпиш! :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте,

 

Мога ли да сложа 6 степенна скоростна кутия на б4? Двигател АБК

И евентуално, ще подобря ли изобщо нещо? 

Благодаря предварително

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за инфото.

 

Ако случайно попаднеш на темата, моля ръчни :) една препратка да разгледам. Аз търся вече 3 часа но за сега без успех.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 9 months later...
  • 3 months later...

В момента съм със скоростна кутия от бензинов мотор (1.8Т) . За каране в града е перфектна, но за извън градско е тегаво. Та се чудя каква кутия да търся, от дизелов мотор 90 к.с. или 110 к.с. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Сложих скоростна кутия с код EEN от А4-110 к.с. Лапите на тампоните леко "куцаха" към кутията, но подложих шайбички и всичко си дойде на мястото. Всичко друго пасна идеално.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

  • КОЛЕГИ,здравеите-нов сам вав форума и имам голям проблем! Имам б4-1.9тди-1зет и ве4е сменям 4 скоростна кутия за пробег от 90 000км. Всеки пат проблема е един и същ-както си карам и лоста заяжда както е на скорост винаги на 5-та после по4ва да ми харка 3тата като с4упен синхронизатор и немога да упрвляжам лоста неиска да влиза на която и да е скорост по някое време влизат 2 или 4та понякога и другите.Винаги саединителя е бил добар колата нее тормозена нито пак тегля с нея. Онзи ден пак стана така този пат смених феродовият диск и аксиала но диска беше добър всеки маистор вика незнам от какво може да е-някои може ли да помогне сас съвет.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Здравейте колеги,може ли някой да ми каже колко струва скоростна кутия за АБК,втора употреба и има ли нещо специфично което трябва да се гледа при покупката.Питам Ви понеже ми предстои смяна на кутията,защото от няколко дена започна,както е на скорост и като отнема педала на газта започва едно тропане и ромолене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100-150 лв. за CCF кутия. Преди 2 години така бяха :) Като я гледаш кутията нищо не можеш да видиш, освен дали всичкото масло е в нея и дали е текла отзад от избирача. Опашката отпред виж за луфт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...