Jump to content

Смяна на окачване - много друса


dimitarvas

Recommended Posts

  • Отговори 50
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Ако случайно не се разберете с Тошко и си от София има една 4.2-ка на приятел с нормално окачване който с удоволствие ще си го размени за спортно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да направим трампа.

Ок колега, само да кажа, че амортисьорите предните не са ми много здрави, за това в началото споменах само за пружини. Принципно може да се разберем. пиши на ЛС тел да се чуем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Цитиране на предходен пост!

Ще се заформи голям проект като гледам :D

Мерси колега, ще те имаме предвид ;)

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само гледайте килограмите за да не ви стане тъпо накрая :)

Колега аз четох постовете ти в темата за А4/Б8 относно килограмите и амортисьорите и доколкото разбрах разликата води до не приятни резултати.

Явно като за начало трябва да сверим номерата на коловете и пружините нали така?

Моята е седан 3.0тди.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То е страшна работа с тези пружини. Единствения начин да се смени окачването и да стане както трябва е да се намери кола близнак като купе, мотор, екстри, задвижване, кутия и да се поръчат по нейната рама, така направих аз.

Следя темата и като гледам човека със спортното окачване е с авант, а ти си със седан, тоест не става.

Дори и разлика от 20-30кг. дава отражение като поведени и стойка( визуално) , а аванта е 100кг.+ от седана и ще стане страшно. Аз лично едно време на Б6ца подцених нещата и сложих на седан кола, пружини и аморт. от авант и въпреки че бяха спортни колата се вдигна с един пръст над стандартното окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сега имам поръчка за спортно окачване и търся рама на А6 4Ф 2.7/3.0 quattro avant с ръчна кутия и доста сериозно оборудване. Някой ако може да помогне да казва. Така като се замислям става и автоматик, но трябва да е по-базова.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази, за която ми трябват е преди фейслифта така че до 2008г. ми върши работа.

Около 1500лв. с оригинални части.Не е евтино, но втора употреба не е вариант особено от морга. Ако колата е стояла без мотор примерно клекнала назад 2месеца са достатъчни да разтегнат предните пружини и да смачкат задните. След това като се сложат и колата прилича на излитащ самолет.

Редактирано от Raino
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

50кг. според теб са нищо, но според инжинерите са.Факт е, че има 20+ пружини за една и съща кола, тоест нещата са супер прецизни.

Давам пример и за друга много тежка екстра - двойните стъкла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те дисковете си вървят с двигателя. Да гледа да е авант, същия двигател, шибедах и седалки и е в играта. Иначе по тая логика, че +- 50 кила имат значение значи като тръгна за морето ставам с слайн окачване :) щях друг пример да дам ама нейсе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре, защо се заяждаш и спориш ? Ние ли сме ги измислили нещата та ни обясняваш. Коментираме как ще стане 1:1 със заводския вид и как точно трябва да бъдат нещата, а ти ни налагаш някакъв компромисен вариант.

На колко коли си сложил спортно окачване и си дал почти 2000лв. с труда за да знаеш

какъв е ефекта ? Аз на 4ри лично мои и 5-6 клиентски.

Не трябва в един такъв източник на информация като форума да има подвеждаща информация.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само на една, не работя джамбазин все пак. Не се заяждам просто да си знае човека че не е края на света ако има блутут пък колата донор няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...