Jump to content

Силно тропаща предница на C5


emil bonev

Recommended Posts

Колеги помагайте, че ще я насека със секирата :)

В събота цял ден се опитвам да разбера от къде тропа предницата и съм демонтирал и монтирал обратно всеки един носач плюс накрайниците и биалетките, и съм ги прегледал едва ли не под лупа.

Всички ябълки са стегнати, даже някои много стегнати, всички тампони са перфектни....И Тропа яко.

Проявява се главно при ниска скорост- на първа или втора, по съвсем равен път без значение дали ускорява или караш съвсем бавно

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

амортисьор или тампона над него.

По добре вдигни колата на крик и не сваляй гумата-така провери дали имаш разбито окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Външен кормилен накрайник отпада - проверен.

Сега се изрази едно мнение за някакви водачи на спирачните апарати, само да дойде събота и съм ги разглобил.

Успешен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай като върви да натиснеш с левия крак спирачката съвсем леко. Целта е накладките да стиснат минимално дисковете, като по този начин ако спре да клопа, значи най-вероятно водачите са износени. Или леглата им. Докато упражняваш спирачно усилие (минимално!) с десния крак си даваш газ и си пътуваш. Кажи какво е станало.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай като върви да натиснеш с левия крак спирачката съвсем леко. Целта е накладките да стиснат минимално дисковете, като по този начин ако спре да клопа, значи най-вероятно водачите са износени. Или леглата им. Докато упражняваш спирачно усилие (минимално!) с десния крак си даваш газ и си пътуваш. Кажи какво е станало.

Благодаря, много добра идея.

В събота ще тествам, че колата сега не ми е под ръка и ще пиша

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и при мен го има това със спирачните апарати. дрънка все едно ще падне всеки момент. щом докосна спирачката и изчезва. какво точно се сменя по апаратите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.............. дрънка все едно ще падне всеки момент. щом докосна спирачката и изчезва. какво точно се сменя по апаратите ?

скобата Жоре,извади я и я натегни ,трябва да я сложиш трудно,мн радко се разбиват гумените втулки на паратите

Редактирано от buzzi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И така, развитие по темата.

Пробвах както посъветва един колега в движение леко да натисна спирачката, но по никакъв начин тропането не намалява. Следователно спирачните апарати нямат отношение, но въпреки това аз ги разглобих за проверка. Моите се оказаха от варианта с гумена втулка и водач с шестограмна глава (не знам дали е по-добрия вариант). Втулката е здрава, и водача върви стегнато. Пружината на апарата също е супер стегната.

Тук почва интересното......

Оказа се, че тампоните на горните два носача и от двете страни по някакъв начин лагеруват в болтовете си, колкото и стегнати да са те. Изобщо не бяха хлабави, но аз ги пристегнах зверски, и проблема си остава.

Предницата е рециклирана при един наш форумен майстор преди няма и 3 хиляди километра.

Ще съм благодарен на всякакви идеи, щото вече съм в шах с пешката,

Хубав ден !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не не, направо са си тампоните. Хванах един приятел да клати, аз държа тампоните един по един и направо си лагеруват в болтовете.

И понеже са стегнати и прави пук пук....

Освен ще сменя само тях вече ги намерих по 6 лева бройката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е само на предно, кардана отпада.

Остава единствено да са превъртели втулките, както каза колегата. Вече съм сигурен, че от тези тампони е пукането.

Веднага щом разбера ще пиша...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги номера е ясен !

Понеже съм с наскоро рециклирана предница и се оказа, че шарнирите е са направени прекалено стегнати и когато се движат направо пукат, проблема е само при горните.

Вътре в купето се чува като ужасно тропане, отвън е същото.

Мислех да сипя масло в маншона, но те пък нали са обратно монтирани и мисля да пробия дъното с едно много тънко свредло, да сложа масло и да запечатам после.

Какво е вашето мнение ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Извинявайте че ползвам темата... при мен има подобен проблем но не точно... в движение направо няма тропане няма нищо.. но примерно влизам рязко в завой със скорос 20км примерно и се чувя някво хърр хъррррр се едно нещо ще се счупи... туй нещо от какво може да е про положение че по предницата всичко е ОК

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...