Jump to content

Щета от градушка по каско?


hysterics

Recommended Posts

  • Отговори 268
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Да, градушката беше на 8-ми юли. Аз заведох щетата на 9-ти и веднага я оставих в сервиза да се прави по опис. Тогава бях първата кола със щети от грдушката там. Имам уговорката че ако има разлика между описът и възлагателното я поемам като пари. Съответно ми издадоха възлагателното на 18-ти юли. И така тая година изпусна летния сезон колата :) Аз гледам да не се карам със сервиза че ще я окепазят иначе. Четох по разни други форуми и май наистина нямам права докато е в сервиз.

Sent from my iPad using Tapatalk

Ако окепазят колата и не я приемеш, тоест да разпишеш приемо-предавателния протокол и се оплачеш в компанията се прави съвместен оглед, на който им показваш с какво не си доволен от ремонта(фуги, стекла се боя, кофти тониране, омазани с боя лайстни или уплътнения и т.н.). Ако наистина са се омазали, ще трябва да си оправят нещата...Вервай ми!

 

ПП

...между другото от 18 юли досега е един съвсем приличен срок за перфектен ремонта по автомобила с цялостно боядисване и изправянето на де що има дупки по колата.И за това време ако са се умазали с ремонта няма да е лошо да го "похвалиш" тоя сервиз

Редактирано от bivolan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е скандално много време... Ако хо превърнеш в човекочаса работа и го сметнеш в пари ще видиш, че тия трябва да умрат от глад. Една кола от до се прави за максимум 12-15 дни чиста работа, ако частите да налични.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По последна информация преди да поръчват части сервизите чакат одобрение от Армеец, което се бавело по седмица и повече.

 

Т.е. колата ти седи в сервиз, но не се работи по нея. Аз затова от 18ти август отложих влизането в бокса за 24ти септември като им оставих писмото да си задействат процедурите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за идеята с протокола, ще го имам предвид. Дано да бъде полезно и за останалите, които четат форума. За сега ще се въздържа да споделя кой е сервизът, защото преди време останах много доволен от тяхната работа. Поради тази причина им се доверих и сега. Надявам се да е така и този път. Лично се старах да проявя разбиране че много коли пострадаха, че има някакво технологично време и тн. И не съм вдигал скандали или нещо такова. Все пак започна да ми свети лампата че се замотаха нещо. Единствено което ме интересува за сега е ремонта да стане добър до отличен.

Sent from my iPad using Tapatalk

Редактирано от zimbabve
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е скандално много време... Ако хо превърнеш в човекочаса работа и го сметнеш в пари ще видиш, че тия трябва да умрат от глад. Една кола от до се прави за максимум 12-15 дни чиста работа, ако частите да налични.

15 дни чиста работа по принцип са 3 седмици, ако се работи единствено и само по тази кола, а ти сам казваш, че ако е така ще умрат от глад.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Под 15 дни имам в предивд точно 15 дни а не 21 дни. Аз моята кола ще я вкарам на 5-ти септември и на 22-ри ще си я взема изцяло пребоядисана с друг цвят с подменени детайли и още няколко мой си прищявки... Като при мен ще има пълно разглобяване на колата заради смяната на цвета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смяната на цвет е доста работа.Дано да стане както го очакваш и в срок.Между другото този цвят само на RS6 ли го слагат, защото май не съм виждал стандартни 4F-ки в този цвят?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз видях една 4F-ка седан в този цвят на автомивка Маями на бул. България и изглеждаше доста нелепо, но това си е до вкус. Ако сложи една S-line facelift предна броня и едни мат хром огледала ще стане добре може би:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес си взех колата от сервиз Автогланц, в който ми я оправяха след градушката. Ползват PDR технология за изправянето без да се нарушава боята - затова я закарах там. Мога да кажа, че съм изключително доволен от работата - няма следа от градушката. Единствено хром-лайстната на едната врата не се е изправила много добре. Иначе по тенекиите няма и помен от градушката :). Тук малко повече подробности: http://audibg.com/forum/index.php?showtopic=106711&p=2320344#entry2320344

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правиха 8 детайла, а цената зависи от това какви са щетите, но е съпоставима с боядисване на детайл. Аз първо закарах колата да я видят за какво става въпрос и да кажат дали ще могат да я направят. После изчаках да ми излезе щетата от ЛевИнс и им се обадих да се разберем за датата - каското ми покри изцяло ремонта :).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми, честито колега! Намерил си ги, проучил си ги, останал си доволен от тях и споделяш с нас. Поздравления за това!

Остава само да пуснеш някоя снимка и ние да оплакнем окото  :hilezh:

За мен вече няма по-ценно от лична препоръка на препатил. Взех да ходя даже по други градове за да ми свършат нещо качествено.

Чакаме снимки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Еми и аз да се похваля, получих си колата още в понеделник. Сервизът се казва "кар дизайър" по старому "дибора". Все странни имена. Аз лично съм доволен от работата по ламарината и боята. Най- важното е че няма и следа от градушката! Боята е добре тонирана, детайлите нямат разлики, няма капки и такива работи. Имам две пластмаси и една лайсна да наместя, за което реших да не се заяждам.

Sent from my iPad using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...