Jump to content

2.8 30V ( НЕ Quattro) разход


gozila

Recommended Posts

Колеги може ли някой който кара такъв мотор да сподели разхода си градско при нормално каране? Ще сън му много благодарен.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В каква кола? Возил съм се в Ауди купе с такъв, заводски го слагат на Ц4, Б5, Д2 и при всичките разхода е различен...

Ръчка, автомат?

Под 13 градско забрави да го свалиш. Извънградско 9.5 е отличен разход.

Редактирано от Ivo_Dinkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На пасат 5 4-motion 2,8 АЦК с ръчни скорости градско София твърдо под 16л/100  не пада, извън града около 10,5-11л/100, ако е автомат ще качи поне 4-5л на градско и поне 1-1,5л извън града. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карал съм АСК на стотица предно предаване с някаква дизелова кутия. Градско беше около 13 в София, извънградско около 8.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

колега моито е 2.8 куатро и разсхода градско е 13.5 градцко и 10 извън градско

това 15. никога несъм го виждал.Но и не я гоня толкова

Редактирано от margo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При мен автомат и куатро градско 16, извън града около 12, но почнеш ли много да се отпускаш нещата стават доста различни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карането по околовръстното не е градско, автомат и куатро с разход градско под 20 няма, опитвал съм кви ли не гимнастики и няма шанс, да гори под каталожните данни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карането по околовръстното не е градско, автомат и куатро с разход градско под 20 няма, опитвал съм кви ли не гимнастики и няма шанс, да гори под каталожните данни.

 

Е по каталог го дават около 17? (С5)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с гориво което ние не сме виждали в Бг и при конкретни условия :zustimm:

Цитиране на предходен пост!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карането по околовръстното не е градско, автомат и куатро с разход градско под 20 няма, опитвал съм кви ли не гимнастики и няма шанс, да гори под каталожните данни.

Цецко то за това не всеки става гимнастик. Ако си решил и 1200 кубика можеш да го докараш на 15 разход. Ако и в това не вярваш мога да ти го докажа. Успех в спорта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да с гориво което ние не сме виждали в Бг и при конкретни условия  :zustimm:

 

За горивото си прав. Иначе аз лично вярвам на каталожните данни, не знам защо на бензина (или поне при обсъждания тук двигател) се разминават така нещата :huh: . Аз съм с 2.5 тди и 12.5-13 си ми прави, колкото си му дават по книжка (12.7)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Еми толкова си харчи за това съм съгласен.

 

Вервай ми, че няма какво да ми докажеш! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Голяма схема е с тия разходи на старите кошници...

ОФФ:

. Аз съм с 2.5 тди и 12.5-13 си ми прави, колкото си му дават по книжка (12.7)

Е това не знам как го  правиш, хем Б5 трябва да е по-леко от А6 комбинизон на квадро. Аз 2-цифрен разход на АКН-а не съм виждал никога, дори и след скорошното 3-часово седене на място по път за авиошоуто. Готов съм на облози, тестове и всичко :) 7.9 тотал среден, борда не го гледам, само пълно-пълно до капачката.

 

Да му мисли Цецо и брат му за разход с тия Дзверове, които си взеха :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък едноцифрен разход не съм виждал :D Няма шега, под 12 е абсурд в София да го докарам (освен ако не карам по околовръстното както някои колеги споменаха - тогава може да падне до 11-11.5). Колата я карам всеки ден по 25-30км (не е на къси разстояния, загрява си), не я настъпвам често. Комби, куатро, автомат (1700кг). Ако искаш може да се видим някой път да обменим опит

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем за виждането :) Иначе "автомат" е разковничето в случая, само той дава над 2л. разлика, другото е, че аз имам и доста движение по околовръстото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...