Jump to content

Подгряване на огледалата


Wolfgar

Recommended Posts

Колеги подгряването на огледата работи, когато си иска. Преди 10 дни го включих и си бачкаше, днес не работи. Преди време пак бачкаше един път, друг не. Идва зима и ми се иска да знам дали има някаква връзка с температурата отвън или нещо подобно. Днес беше 19 градуса и не работеше, а преди 10 дни беше 7 и си работеше.

Закачих я на компютъра и не дава каквито и да било грешки.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А как разбра дали работи? При 19 градуса трудно ще почувстваш загряването, нагревателите не нагряват до 50 градуса.....

 

Пробвай на студено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако си усетил, че работят на студ, значи не си попадал отново на такъв, за да усетиш отново. Най- вероятно нямаш проблем, просто на 20 градуся няма как да се усети...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сравнявам с полото на майка ми, където и лятото да ги пусниш на 40 градуса, се усещат, че греят. 

Тук ги пуснах, пипам ги и са си наълно студени.

Редактирано от Wolfgar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А защо тогава моите огледала, винаги когато са на тази позиция греят, независимо дали навън е пещ или фризер?

180226705.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха мойте са толкова изтъркани, че дори не знаех какво има на тази позиция. Аз подгряването го пускам от копчето за подгряване на задното стъкло :D.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Bsdnikolov - огледала трябва да греят в тази позиция САМО когато е пуснато и отоплението на задното стъкло (както е написал и fifipaldi). Ако при теб не е така, трябва да намериш причината, не е нормално!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Загряват и без задното стъкло. В началото ги държах на тази позиция и лятото установих, че подгрева им работи.



Но така май си ги предпочитам. Не е нужно задния джам да работи, за да мога зимата да си размразя полепналия лед по огледалата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено говори за проблем и то в сферата, която обичаш най-много и съм убеден, че ще се радваш да разучиш подробно от къде и защо се е получило така :) при всички VAG работи в тази позиция единствено и само в комбинация с нагряване на задното стъкло и съм уверен, че ще намериш потвърждение за това и в инструкцията за потребители.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Докато сме на тая тема. Забелязах, че отоплението на задното стъкло не ми се изключва след 15 минути мисля, че го държах за проба. До колкото знам след някакво време трябва автоматично да се изключи. Така ли е и ако да колко е това време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откровено казано не съм го пробвал... изключвам сам като стане излишно, донякъде за да щадя и фолиото, макар, че не би трябвало да има проблеми.



П.с. Спрямо инструкцията, подгревът на страничните огледала също е спрямо външната температура.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знаех, че работи само в комбинация със задния джам. Това обяснява всичко.

В каква връзка е с външната температура?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е пояснено повече от това, че работи в зависимост от външната температура. Вероятно грее по-продължително при по-студени температури и/или не грее въобще при по-високи. 

Редактирано от Moonland
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

20 минути грее и се изключва. Пробвал съм, то за 1-2 минути се изчиства всичко от огледалата и задното стъкло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Здравейте колеги, Весела Коледа и да сте живи и здрави. 

 

Възползвам се от темата, защото е най-прясна и е свързана с подгрева. Колата е Ауди А3, 1.9 тди 105 коня 2007ма.

Проблемът е следния: Не ми работи подгрева на огледалата. Закачах я на VCDS, но не беше дала грешка във вратата за нещо. Обаче когато кодирах подгрева на шофьорската врата да е активен и включих нагреватела за задния прозорец ( тъй като нямам на копчето за регулиране на ляво и дясно огледало ) и веднага ми изписа грешка за подгрева. 

Каква е възможността да нямам подгрев като цяло на огледалата?! Айде аз ще разглобя тия дни надявам се кората да видя как са кабелите и дали имам инсталация, но ми стана много странно такава кола да няма подгрев. Мога ли да проверя някъде вин нещо, за да видя какви екстри има и дали включва подгрев на огледалата или няма шанс да е описано там?

Много Ви благодаря и се надявам да не съм ви объркал някъде с обяснението си. 

Редактирано от snooperchi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом нямаш символа за подгрев, а също и вратата изначално не е била кодирана за такъв, а в допълнение и грешката след кодиране и проба - водят само към едно. Нямаш подгрев.

Редактирано от bsdnikolov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Слабо. :D Общо взето, да разглобявам кората да видя дали имам окабеляване и ако имам... да си взема какво, цели огледала направо или само стъкла с подгрев на тях и отделно копче да си търся като това, което колегата е показал тук в темата или те ще си тръгнат стандартно с реотана за задния прозорец? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Задръж малко и ще ти дам ел. схемата на подгрева. На база на нея ще избистриш стратегията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Готов съм с диаграмата на електрическата схема. Махнах излишните неща, за да не объркват. 

 

Редно е да започна с положението на модул Driver Door:

Capture8.png

 

 

А след това ще продължа с буксите на модула. С червено съм маркирал конектора (С), който те интересува и пиновете, отговарящи за подгрева на огледалата (пинове 7 и 11).

 

Capture9.png

 

Това вече е и самата ел. схема. Разкарал съм излишните неща. Оставих само джойстика за огледалата и подгрева. 

Capture1.png

 

 

Същото нещо и за пасажерската врата:

 

Capture11.png

 

Capture10.png

 

Capture5.png

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чудно колега, много благодаря ! Ще си запазя всичко и тия дни ще започна тука с майстора ми да ги вършим нещата. :) Да си жив и здрав, много благодаря! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Окабеляване ВИНАГИ има, само дето няма реотан на самото стъкло. Оригиналните стъкла са към 120 лева бройката, неориг. са по 30-на лева.

 

Знам го, защото огледалата са еднакви с тези на В6/В7.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз точно това се зачудих, защото днес имаше лек инцидент с едното ми огледало. Някой идиот ме е забърсал весело и ми е направил самото стъкло ( слава Богу само него ) на паежина. Та беше паднало самото стъкло и зад него видях, че има кабели (червен, бял, черен... и още някакви там мисля имаше други), които влизат в това кръглото, което го задвижва наляво - надясно и нагоре-надолу, а в дясно на тази врътка, влизаха две кабелни обувки ( червени )

Ако колегата се окаже прав и окабеляване има... ще съм страшно щастлив! Да са plug & play както се казва. :) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...