Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

След неколкомесечно ползване на iPhone 6 Plus нещо не останах впечатлен от Apple experience-а. Възможностите на платформата са супер лимитирани дори в сравнение с по-стар Андроид и то единствено поради тъпата политика на Apple. Като се почне от супер прости операции като прикачане на файлове (legendary fail!) и се мине през споделяне на файлове и поддържани аудио и видео формати, Андроид е много, много по-отворен. За вършене на работа Андроида просто смазва iOS и никой не може да ме убеди в обратното вече. Радвам се единствено, че парите ми все още стоят в телефона, така че мога да си купя Андроид отново без да губя пари в процеса.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не искам да започвам да пиша за премеждията ми с GPS тракинг приложения, каквито ползвам при преходи в планината, че почвам да се дразня на тая тухла само като се сетя колко нерви похабих.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не искам да започвам да пиша за премеждията ми с GPS тракинг приложения, каквито ползвам при преходи в планината, че почвам да се дразня на тая тухла само като се сетя колко нерви похабих.

 

Аз пък съм така с другите 2 платформи. Докато конфигурирам устройствата да работят както трябва ми идва 100 пъти да ги строша в земята. Не знам, с iOS явно съм свикнал с простотата на управление и ми е омръзнало да администрирам.  :unsure:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мен пък ме дразни как ми се налага всичко. Не кога да си променя резолюцията на снимките - WTF?!?! Ако почна със забележките, ще стане доста дълъг пост. Нещата не опират до това, че Епъл не могат, просто не искат.

Имам колеги, които също са Епъл фенове, но за разлика от голяма част от пишещите тук, признават всичките минуси на Епъл платформата.

Sent from my iPhone using Tapatalk

А, забравих нещо... Твърдението "Андроид е копие на iOS" вече ми се струва супер абсурдно и смешно. Философията на двете платформи е коренно различна.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ние също сме наясно с минусите при ябълките, аз лично ползвам iPhone от 2G до 6-ца в момента, повече от ясни са ми минусите, въпросът е че чесно казано на мен не ми пречат. Има някои неща които не мога да правя с iPhonе-а и поради тая причина имам и Nexus 5 за опредлени приложения.  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък след година с виндолс, взех едно сони е4 за 2-3 дена да разцъкам, че ми се пукна дисплея на нокията, еми този андроид - все едно се върнах 3 години назад, всичко си работи и е ок, ама как не ви е омръзнал, незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз пък след година с виндолс, взех едно сони е4 за 2-3 дена да разцъкам, че ми се пукна дисплея на нокията, еми този андроид - все едно се върнах 3 години назад, всичко си работи и е ок, ама как не ви е омръзнал, незнам.

 

Аз пък нищо не разбрах от цялото това изречение :wall:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 "айфонските снимки да са най-добри"

Предварителни се извинявам, че се включвам така изневиделица с цитиран пост отпреди 5 страници и, че ще се осмеля да противореча на великите притежатели на това "groundbreaking" устройство "АЙфон"!!

Имам само един въпрос - ти сериозно ли го мислиш това?

Редактирано от Creative89
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми беше омръзнал и затова си купих iPhone. Всичко това за да разбера, че не мога да върша елементарни неща, които Анроид може откакто съществува. Не искам сигурност и стабилност (която си имах и преди) ако идва на цената на орязване на ключови функционалности. Иначе факт, всичко е много изпипано, но за потребител като мен, който не е свикнал да се съобразява с ограничения изразът "всичко си работи" не е валиден щото не мога да пратя един шибан PDF от клауда докато съм на почивка само с телефон и се налага да правя още по-шибани стъкмистики.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 щото не мога да пратя един шибан PDF от клауда докато съм на почивка само с телефон и се налага да правя още по-шибани стъкмистики.

 

И защо не можа? Липса на интернет или..?

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти пратя един PDF?

 

Не разбирам каква е тая вътрешна потребност на някои хора да се правят на много оригинални и интересни. Питаш го като човек какъв точно е проблема, то ти се звери насреща  :stupid:

 

Аз нямам проблеми с изпращането на файлове, пък ти си бий главата.

Редактирано от theuser
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми беше омръзнал и затова си купих iPhone. Всичко това за да разбера, че не мога да върша елементарни неща, които Анроид може откакто съществува. Не искам сигурност и стабилност (която си имах и преди) ако идва на цената на орязване на ключови функционалности. Иначе факт, всичко е много изпипано, но за потребител като мен, който не е свикнал да се съобразява с ограничения изразът "всичко си работи" не е валиден щото не мога да пратя един шибан PDF от клауда докато съм на почивка само с телефон и се налага да правя още по-шибани стъкмистики.

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Това, че ти не можеш разни неща просто не означава, че телефона е ограничен. При теб е ограничението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че ти не можеш разни неща просто не означава, че телефона е ограничен. При теб е ограничението.

Значи няма да имаш нищо против да споделиш как се изпраща прикачен файл от облачна услуга (ако може да не е iCloud щото не ме кефи и не я ползвам) в няколко стъпки, без да инсталирам безумни third party приложения и ако може да става за по-малко от десет секунди както е при Андроид. А, да, и процедурата да не включва jailbreak и т.н.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Това, че ти не можеш разни неща просто не означава, че телефона е ограничен. При теб е ограничението.

Значи няма да имаш нищо против да споделиш как се изпраща прикачен файл от облачна услуга (ако може да не е iCloud щото не ме кефи и не я ползвам) в няколко стъпки, без да инсталирам безумни third party приложения и ако може да става за по-малко от десет секунди както е при Андроид. А, да, и процедурата да не включва jailbreak и т.н.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-малко от 5 секунди се праща прикачен файл от Dropbox, OneDrive, BOX, Google Drive. Не виждам какъв е проблема?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема е, че не знаят как да си ползват телефоните, но иначе са големи критици...

Имам само един въпрос - ти сериозно ли го мислиш това?

Аз мои снимки пуснах преди няколко страници. Преди да продължиш да пишеш празни приказки, качи твои снимки и ме затапи тук пред всички. После ще обсъдиме кой какво мисли ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За по-малко от 5 секунди се праща прикачен файл от Dropbox, OneDrive, BOX, Google Drive. Не виждам какъв е проблема?

Това, по мои наблюдения, става само когато пишеш нов мейл, но не и когато отговаряш на мейл.

Sent from my iPhone using Tapatalk

За по-малко от 5 секунди се праща прикачен файл от Dropbox, OneDrive, BOX, Google Drive. Не виждам какъв е проблема?

Това, по мои наблюдения, става само когато пишеш нов мейл, но не и когато отговаряш на мейл.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма никакво значение дали отговаряш или пишеш нов мейл. Отваряш документа в Dropbox -> Share -> Copy Link, връщаш се в мейла и пействаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лол, и ти си хитрец...  :flehan:

 

Това е начина, по който работи шерването в Dropbox. Те така са го решили - да шерваш линка. Има други програми, които attach-ват самия файл...та въпрос на избор.

 

Иначе ей така информативно, би ли обяснил на нас лаиците, каква е разликата за получателя между това дали получава файла като attachment или като линк, който му отваря файла и той може да си го прави каквото иска?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...