Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Ако Apple бяха причинили на клиентите си това, което кретените от гугъл направиха последните години с пуша на мейла, рсс рийдъра, и тн. и тн сектата щеше да е орвала не света ами нова златна плоча с рев в космоса щяха да изстрелят...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Не знам в какво състояние ти е телефона и какви неща си правил с него, но аз с ръка на сърцето казвам, че нищо от тези неща не ми се е случвало за последните 4 или 5 години (не помня от кога имам айфон).

Към момента имам 3 мейл клиента и съм с 5S, със сигурно ще сменя за 6ца или 6S.

А по темата - кое е по-добро - всеки си избира сам и нямам отношение към избора на другите хора. Докато това което ползвам ми върши работата, от която имам нужда, не бих го сменил.

+1 аз също не съм имал нито една от изброените драми, мейл клиента ми бачка с 5 мейла без ядове, 5s-a никога не съм го ресетвал с хоум+пауър бутон щото просто не е забивал, единствено имах проблем с 5-ца която трябваше да вкарам в дфу и да я ресторна.

просто ios8 тежи на старите устройства като 4/s....от там идват драмите, не помня да съм имал каквито и да е проблеми с 4-ката с предните ios

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам в какво състояние ти е телефона и какви неща си правил с него

 

Ти ми кажи какви възможни опции имам на разположение да му променям състоянието и аз ще ти кажа какво евентуално съм правил :) Мога евентуално да те улесня: ползвам 8.3, тоест опция за jail не съществува, а и да имаше нямаше да се възползвам; не е изтърван, изпускан или каквото и да е друго накърняване на състоянието му, което визираш. Ползвам го единствено и само по предназначение: "Ало, ало", поща и мизерен гнусен Viber. Друго не! Имам 4 мейл акаунта, никога по никакъв начин не съм имал какъвто и да е проблем с тях - модата да забива е съвсем нова. За съжаление не си внушавам, защото всяка вечер го оставям да се зарежа и рано сутрин го поглеждам още преди да съм си измил зъбите кой се е сетил да ми пише. Винаги до сега всичко е било синхронизирано, но сега чат-пат няма никой! Дори най-нагло си пише, че последната синхронизация на мейла била от (примерно) 23ч нощеска. После никой! <_<:wall: И не желае да се рефрешне докато не предприема мерки да рестартирам телефона или програмата, но предпочитам да направя първото, че да ми е сигурно :)

 

iOS 6. Там беше истината. Всичко нагоре е шитня безподобна. Абсолютно същото наблюдавам и с Mac OS X, ама карай. Радвам се, че съм от малкото или просто единичен случай. Лошото е, че ми се правите на ощипани и не ми вярвате :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Верваме и до 800 дена ще оправим нещата :) Кажи пощите, които ползваш за да сравним настройки и помогнем. На OS X също нямам проблеми. Да не си забил рестрикции на рутера. На мобилната мрежа прави ли го?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с мейла е нов и неприятен. Ще го решат, сигурен съм, не знам защо така се получава. И аз чета 5-6 мейла и като отворя - няма нови мейли, викам си времето е спряло :D килл на апа, пускам го пак 120 нови мейла, честито и така... Това е от 2-3 седмици макс. Естествено, гугъл пощата прави мизерии, но не мога да не го чета тоя мейл точно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползвам 3 IMAP-а и един iCloud на Push. Почти не ползвам WiFi от както минах на тия модерните планове с многото 3G на неограничена скорост, но и рутера вкъщи си го стопанисвам по предписания - никакви грижи нямам с него.

 

Пак казвам, че това е нов феномен, точно както N1995 го описва. :nixweiss:  До скоро си работеше като пушка!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Аз дори не съм го забелязъл тоя проблем на 5s-a ако трябва да съм честен  :nixweiss:

Обаче и аз си имам проблем, селектирането на текст изобщо не работи както трябва при мен, мъча го, рестартирах, рестор не става бате, селектира си както иска, тъкмо избера текста и всичко изчезне или си селектира участък който него го кефи, това е от около може би месец, не че го ползвам но в малкото случаи които ми се налага е страшно изнервящо. 

 

 

пс : @MadFan аз лично, както мисля @Spunky и още няколко от apple user-ите ползваме и андроид, точно тука идва тънкият момент че реално голяма част от андроидски юзъри нЕма да посочвам имена, само ще кажа че обичат да си вадят батерията и sd картите  :hilezh: са ползвали iPhone “на кафе”, “на приятел” и т.н. тааа точно въпросните г-да са най-големите apple хейтъри та по-скоро ЕЖК синдроима е при феновете на зеленото роботче  :hilezh:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам кой обича да си вади батерията (не съм аз). СД картите си ги вадим щото можем.

Откакто имах галакси С3, от една година С4 никога не ми се е налагало да вадя батерия. Рестартирам телефона планово на 1-2-3 седмици а всеки случай. Понякога проявява леки аномалии при което го рестартирам. Ползвам над 60 приложения, 5 мейла (от тях Гмейл и абв), скайп и вайбър, Айго, Сиджик, Гармин, Here, и всичко си работи.

Нещо съм дефектен ли?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уизи, не става дума дали ти вярвам или не.

Просто казах, че аз ттакива проблеми нямам. Иначе гореописания режим на ползване на телефона е същият и при мен. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Рестартирам телефона планово на 1-2-3 седмици а всеки случай. Понякога проявява леки аномалии при което го рестартирам. 

 

Викаш като вземи да цикли великият смартфоУн с хилядо гиги рам и трипъл кОр процесор се налага лек рестарт да си дойдат на место всичките “екстри” 

 

android-fail1.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както и друг път съм казвал, откакто гугъл са на fetch съм пренасочил към icloud пощата и получавам на момента. Ако отговарям избирам google акаунта и така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Викаш като вземи да цикли великият смартфоУн с хилядо гиги рам и трипъл кОр процесор се налага лек рестарт да си дойдат на место всичките “екстри” 

 

 

Викам като нямаш какво да казваш не го казвай. Все едно Епъл не трябва да се рестартира или не забива? Да бе, да. То се видя. И то срам за Епъл които пишат ОС за 5 направени от тях хардуера. Ако Епъл пишеха Андроид той никога нямаше да тръгне изобщо. Факт.

 

Не знам какъв е тоя повод за гордост "колко малко рам и слаб процесор" ми има апарата. Да не говорим за страшната екстра "купих си кола ама капака ми е капсулован и акумулатора ми го сменят само в сервиз". И радиото вътре е много яко ама хваща една станция която не искам да слушам а за другите трябва да си платя абонамент.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано, не е нужно да се рестартира, да. Както и лаптопите им. Случва ми се веднъж на няколко месеца да им паднат батериите напълно и това е единственото рестариране. Но говоря за 3-4 месеца. 

 

А тая гордост е, защото макар и на ниска честота(не бъркай със слаб) и с по-малко РАМ, отнася всичко живо и многоядрено на пазара при всяко излизане. Апъл имат най-добрите чип дизайнери в света в момента и тази година се пада по-големия скок в производителността.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гризлиту, който със зъби нокти бранеше до скоро факта, че е адски кууул да можеш сутрин, обед и вечер да си вадиш и сменяш батерият on-the-go изведнъж не го интересувало :)

 

Хвалим се не, че имаме слаб хардуер, а че софтуера ни качен на него отново и отново (сиреч всеки път) е поне толкова производителен колкото двойното количество хардуерни спекс на Андроид флагманите :) Реално да имаш много RAM, безброй ядра и хиляди мегаписели никога не ти вреди, а само може да ти спечели повече клиенти, които реално единствено и само това ги интересува, та лошо няма. 

 

.... плановото рестартиране на Андроида ще го пропусна като "тънък" момент от явно ежедневието ти, Мечо. 

 

:bia:

Редактирано от Wizi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

С цялото ми уважение в последните 76 страници ти си човекът който се изказва категорично без да има какво да каже. 

По втората част - не не трябва да се рестартира, толкова ли ви е сложно/непонятно на андроидаджиите да го схванете тоя простичък факт, iPhone няма нужда от периодични рестарти, забива изключително рядко, да крашкават апп-ове, да някои не работят както трябва но да забие до ниво до което да не може да се оправи без хард рестарт - ИЗКЛЮЧИТЕЛНО РЯДКО. На пръстите на 2-те ми ръце се броят случаите в които ми се е налагало да рестартирам....това от 2G до 5S-a  :zustimm:

Вярвам ти не можеш да се похвалиш със същото  :hilezh:

 

 

При обявяването на всеки флагман ползващ андроид производителите се бият в гърдите кой колко хардуер е набил в иначе перфектният андроид ма няк’си не се случват пак нещата, естествено се изтъква и че съответстващият iPhone е два пъти по-маломощен хардуер.... капсулирането нЕма кво да го коментираме след излизането на Галакси С6  :dance:

 

 

 

Ако Епъл пишеха Андроид той никога нямаше да тръгне изобщо. Факт.

 

 

 

По-скоро най-накрая щяхте да имате нормални устройства  :hilezh:

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, стига подвеждали всички с това, че на iOS 8.x му стигат 1GB RAM защото в същия usage модел като Нексуса ми на iPhone 6 Plus пак не му стига RAM-а и доволно си презарежда табовете в Safari, които съм наотворил докато закусвам за четене по-късно през деня. Вълшебен memory мениджмънт в iOS няма - отваряш ли много apps, ядат RAM, с очите си го виждам, точка. Чакам сега някой да ми обясни как ако имах 2-3GB RAM положението щеше да е по-зле  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А тая гордост е, защото макар и на ниска честота(не бъркай със слаб) и с по-малко РАМ, отнася всичко живо и многоядрено на пазара при всяко излизане. Апъл имат най-добрите чип дизайнери в света в момента и тази година се пада по-големия скок в производителността.

На мен "процесорите" на епъл са ми малко мътни. Какво точно разработват, като използвам АРМ-ове, сензори и графични ускорители от други производители?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, АРМ е група лицензираща ядрото но всеки производител решава то с каква периферия ще бъде окомплектовано. Най-мощните АРМ процесори са автономни и се нуждаят от външен РАМ, флаш и периферия. Т.е. сглобяваш нещо като ПЦ. Това е А-серия.

ARM Cortex-M е система за мобилни устройства която е оптимизирана за конкретно приложение и има всичко нужно събрано в един чип. Така наречените SoC (system On a Chip). Тук вече в един чип е събрано ядро с видеоускорител (примерно), периферия, дисплей, SPI, camera, audio, I2C и там каквото ти трябва. Само паметта РАМ/флаш са на втори чип. Понеже опроводяването (връзката) между два чипа с 64 битови данни само по себе си иска поне 128 жици (64 данни + 64 адреси примерно) бозата става пълна. В този случай лепят два BGA чипа един върху друг. Отдолу "процесора" който има крачета (ball grid) и то двете страни. А върху него втори чип памет. Така връзката е директна, на минимално разстояние и това цялото изглежда като един чип но е цялата система. Към основната платка отиват само периферията, предимно серийни канали.

 

АРМ видове - http://www.arm.com/products/index.php

 

По-подробно в Уики - http://en.wikipedia.org/wiki/ARM_Cortex-M

 

Лицензирането на архитектурата води до това че всеки производител решава точно каква периферия да ползва за конкретен модел процесор и това че са АРМ базирани не ги прави взаимозаменяеми. Всъщност нямат нищо общо.

 

Ето примерна архитектура на мобилен АРМ от неизвестен производител.

 

M3_4_system.png

 

Относно рестартирането -> Практиката ми на хардуерен и до някъде на софтуерен инженер за последните повече от 25 години е доказала че всички компютърни системи добиват нестабилност след известен период на работа. Дали е климатик, телефон, автомобил или настолен компютър периодичния рестарт води до олекотяване на системата от ненужни процеси и премахване на нестабилни такива. Това че дадена машина работи на пръв поглед не е достатъчно условие. Рестарт на нестабилна програма също не помага. Може някоя от съпътстващите я нишки да е забила неубиваемо което да се отрази на системата по един господ знае какъв начин.

 

Понеже в темата участва и Нокиа с фенерче имам един колега който ползва такава. Преди няколко месеца дойде да ми се оплаква че щял да си купува нов такъв защото на този батерията му карала няколко часа и не се издържало вече. Зададох му тъпия въпрос - ти рестартирал ли си го наскоро. Той ми отговори смаяно - не, никога. А трябва ли?

Даде ми батерията, измерих я. Батерия - слънце. Казах му да си я ползва и му гарантирам че ще му кара пак по 10 дни. О, чудо. Така и стана. Същото ми се е случвало и на Sony Ericxxon W910.

Един от стотиците процеси в мултитаскинга да забие или да не се килне след затваряне на приложение ще си къца там до следващия рестарт. И това не е свързано с никой производител. Просто нещата станаха прекалено сложни и излязоха от контрол.

 

Така че мой приятелски съвет към всички потребители на всякакви системи - рестартирайте ги поне веднъж месечно, още по-добре два пъти. Така ще избегнете много голяма част от изненадите които ще се появят точно когато системата ви е най-необходима. 1-2 минути рестарт  в ненатоварено време не се усещат изобщо. Аз лично не се чувствам участник в състезанието "моя компютър не е рестартиран от 764 дни". Защото няма награда. Само наказания.

 

Поздрави и умната! Ако не - русата!

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен "процесорите" на епъл са ми малко мътни. Какво точно разработват, като използвам АРМ-ове, сензори и графични ускорители от други производители?

ARM е архитектура и Гризли е описал повече горе.

Companies that make chips that implement an ARM architecture include Apple, AppliedMicro, Atmel, Broadcom, Cypress Semiconductor, Freescale Semiconductor, Nvidia, NXP, Qualcomm, Samsung Electronics, ST Microelectronics and Texas Instruments

Ето ако ти се чете и повече инфо за А8 чипа, макар че Апъл пускат минимално информация - http://www.anandtech.com/show/8554/the-iphone-6-review/2

Иначе Мечо, наистина при нормално работещ мак или иОС, рестартиране не е нужно и не е сигурно че ще олекоти каквото и да е само по себе си. От време на време някой софтуер може да си омаже пермишъните, но дори и тогава рестарт не е нужен, а просто verify & repair. От 3 години вече на моя мак, имам няколко рестартирания покрай ъпдейти и паднала батерия. Това е. И е бетон. Не мога с думи да опиша колко стабилна е тая машина и колко пъти си е избила парите. Обаче виж Алекс със същия все се оплакваше и се оказа хардуеърен проблем с една партида май видео чипове...

Редактирано от Spunky
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Е, АРМ е група лицензираща ядрото но всеки производител решава то с каква периферия ще бъде окомплектовано. .....

 

Ето ако ти се чете и повече инфо за А8 чипа, макар че Апъл пускат минимално информация - http://www.anandtech.com/show/8554/the-iphone-6-review/2

 

Това имах предвид - че в SoC чипа (който мисля, че е некоректно наречен процесор) всъщност се слага "периферия" от други производители. Едва ли епъл си разработват сензорити и ДСП-итата.

 

Ще прочета линковете, надявам се да ми се изясни ситуацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ползват се дизайни на други компании, да, като GPU-то, но CPU-то си е техен дизайн, както и самия SoC естествено. Що се отнася до периферни чипове, като радиа и сензори, в повечето случаи са купени, но често са пак правени само за тях пради някакви причини, а не са off the shelf, като примерно NFC чиповете, както и М7/8 копроцесорите от NXP

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакам сега някой да ми обясни как ако имах 2-3GB RAM положението щеше да е по-зле  :stupid:

 

Положението с презареждането на табовете щеше да е сигурно с 3 таба по-добро, но пък за сметка на това батерията сигурно щеше да е една идея по-зле и яркостта задължително на 30% като на андроидските дивайси.  ^_^

 

Няма пълно щастие. Пусни си браузер на десктопа с неколко таба по-шаренки и можеш да хвърлиш едно око, за ква памет излетела иде реч. 

 

Пробвай друг браузер, ако те дразни толко. Сигурно има и други, които няма да ти презареждат 4 таба накуп, докат на 5-тият не ги килне iOS-a директно. Прав си - вълшебен memory мениджмънт няма.  :lol:

 

Пробвай и reading list-a.

 

Mен лично не ме дразни, защото има прекрасни аппове за новини, както и за всичко останало почти, та в сафари да отварям много табове ми е рядкост. 

 

За изтриването на мейли не рабрах изобщо какъв е проблем. 

 

 

 

П.П. Определено на 4/4S повече от 6.х не трябва да се слага, че става кофти. 

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...