Jump to content

Apple iOS vs Android vs Windows mobile коя е най-добрата система?


  

306 гласа

  1. 1. Коя е по-добрата операционна система за смартфони ?

    • Apple iOS
      145
    • Android
      145
    • Windows Mobile
      99
    • Nokia с фенер
      80


Recommended Posts

Дотук ядове с Вайбър нямам.

Lync 2010 ме дразни от време на време, но колкото да покаже, че съм online става.

Да видим с 2013 колко ще тръгнат нещата.

 

Мисля, че MadFan е направил правилният избор като е взел Ябълка. Грешното са дадените пари, но като се сетя, че има хора, които ще ги дадат същите пари за Самсунг С6 и ми става едно дядо-Йотово-мъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 3,6k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Няма по не грешни пари от тези за айфона. Купуваш ползващ година и продаваш с не адска загуба. Аз дадох 1100 за хтс оне м7 продадох го след година за 350...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеки сам решава как да си инвестира/харчи/пилее парите.

Първото ти изречение е крайно лишено от смисъл. Има тон неща, за които човек може да даде 1.5к и да получи по-висока стойност. Говоря по принцип, не за парчета метал/стъкло/пластмаса за обаждане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

За Вайбър каквото и да се каже ще е малко <_<

 

Последното, което ме впечатли беше как добавям контакт и започвам да си пиша с него.... някъде съвсем малко след това почва да ми отговаря друг контакт в същата кореспонденция :huh: сиреч все едно единият е изчезнал и на негово място идва друг, но името най-горе си седи на първия. WTF???? Разбира се почва да се чуди кво му пиша, кви 5 леа, кви торби с цимент... аз таковата.... трия цялата кореспонденция, почвам я наново и след малко хоп - същото! :wall:

 

Яко а?

 

+1 това е най-най-бъгавото приложение излизало някога, за съжаление имам доста хора от контактите ми които нямат iMessage (който е един от най-големите плюсове на iPhone, докато ползвах само Андроид ми липсваше страшно много) и съм принуден да ползвам това недоразумение Viber. Получавам съобщение, получавам и нотификация - влизам във Вибер-а.... нищо, давам рефреш пак го няма, излизам от програмата пак рефреш и на петият-шести рефреш се появява.....редовно се бъгва и не иска да ми изпраща съобщенията и след известно време се оправя само, запаметяването на контакти/снимки без да ме пита и т.н. 

 

@trespasser, колегата @becinko не се е изразил много ясно но е факт че ябълковите устройства имат страшно голям пазар за устройства втора употреба, ако е на добра цена и в нормално състояние iPhone-ите заминават буквално за часове в продавалника, факт е и че се обезценяват много по-бавно от всеки един друг смартфон от конкурентните, можеш да направиш справка каква е цената на 5S и S5 примерно. 

Редактирано от zlobil
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От две седмици вайбъра ми е страшен леш пише 40 нови влизам нищо. Трябва да го килна приложението да зареди наново и да светнат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо сте в грешка. Не е възможно качественият контрол на Епъл да допусне калпаво приложение. Сигурно не го ползвате правилно. :nixweiss:

При андроид същият вайпър няма проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен проблема преди няколко дни с неизпращането на съобщения не съм имал кой знае какви драми с вайбър, а ми е основния месинджър през последната половин година...

Напоследък тапаталк ми къса нервичките, през 1 минута забива за по 20-тина секунди - все едно съм с Галакси, и това май започна след последния ъпдейт...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от becinko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

При андроид същият вайпър няма проблеми.

 

Кога някое приложение под Андроид е имал какъвто и да е проблем!?  :lupe:  :nixweiss:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз сега с Mail или Gmail приложението да си чета Gmail пощата - като добавя Google акаунта ми в iOS, то синхронизира Gmail пощата в Mail, а отделно я имам и в Gmail приложението. Някак си няма смисъл да я имам и на двете места, а не искам да се лишавам от екстрите на Gmail приложението - labels и т.н. Някой ползва ли Gmail с iOS?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз ползвам Mailbox за Gmail пощата, защото от доста отдавна Google спряха поддръжката на Push за iOS. За всички останали пощи ползвам Mail.app

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ползваш САМО гмейл ползвай тяхното приложение може даже тая новата шитня инбокс ли кво беше. Ако имаш 2-3-4 мейла - оригиналното приложение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Спрях да ползвам Gmail app. Не ми харесва новата организация. Не винаги ме уведомява за входящята поща, защото е преценило, че нещо не е важно. Не така, не така... Пробвах различните настройки, които донякъде подобриха нещата, но все повече това приложение не отговаря на изискванията ми. Затова ползвам единствено вградения клиент. Проблемът с push го реших като пренасочих входящата и към icloud акаунта. Така получавам на секундата. Единственото неудобство е дублирането, но не е толкова дразнещо. Между другото уеб версията на gmail също ме дразни. За да съм сигурен, че не съм пропуснал нещо дрябва да обикалям категориите, въпреки зададената настройка всичко да отива на едно място. Затова гугъл пощата ползвам единствено с mail  клиента на iOS и OS X. Най-приятно и функционално ми е по този начин. Иначе като пощенска услуга фаворит ми е yahoo.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как бе, почти съм сигурен, че ме пита дали искам push notifications като го инсталирах.

П. П. Батерията на 6 Plus засега деяни учудващо дълго. Ааа, и клавиатурата можеше да има поне едни цифри и точка и запетая на толкова голям дисплей, ама хайде да не се хващам за дребни неща.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от MadFan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииии. Щом Мадфена, който е гугъл евангелист си взе 6+. На къде отива този свят.  ^_^

 

Определено не са безмислено похарчени пари. При положение, че смартфона е най-използваната вещ, някакси е естествено да се дадат повече пари за нещо добро (даже и в андроид света). А ако бях андроидажия, отдавна да съм и с мото 360 (все още не мога да разбера, защо не съм видял смарт часовник, при толко фенове), но както и да е. 

 

И специално за гризлито за сд картите и сменяемите батерии, че гледам си отиват вече официално не само при S6:

http://www.engadget.com/2015/05/06/hugo-barra-xiaomi-microsd-battery-mi-4i/

 

Гугъл мейл и аз не го ползвам. Въпреки, че е красив и ми харесва, ми дублира напълно безмислено и на мен мейл аппа.

 

edit: Всъщност имах впредвид google inbox, че ме кефи, но ми е безмислен. Gmail не съм си и помислял да инсталирам.   :rolleyes:

Редактирано от Cherepaha
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малииии. Щом Мадфена, който е гугъл евангелист си взе 6+. На къде отива този свят.  ^_^

Седи мирен да вляза в крак с платформата и ще дам отзиви да не скочи някой, че давам оценка само след 2 дни ползване. Можеш да си сигурен, че няма да са само положителни  :hilezh:

Като цяло все още не съм убеден, че не беше по-удачно да взема iPhone 6 вместо тая тухла, дето в Android телефон с тия размери върви поне с 6-инчов екран, ама така е като съм изкривен и си падам по големи екрани... Определено мога да кажа, че от инвестиционна гледна точка няма как да сбъркаш с iPhone, което елиминира притеснението, че съм се набутал с Galaxy, чиято цена втора ръка след, примерно, 6 месеца ще е около 400лв. Като тегля чертата, на годишна база май губя доста пари от обезценяването на телефоните, което започна малко да ме дразни в даден момент. 

Някой с 6/6+ да сподели корпуса устойчив ли е на драскотини, защото ми се струва, че ако не му сложа кейс или протектор, след 3 месеца тоя алуминиев корпус няма да е толкова хубав вече. От друга страна ако сложа кейс ще е престъпление спрямо всичките усилия на дизайнери и инженери, а да не говорим тая тухла какви титанични размери ще придобие...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми устойчив е, ама до някъде. И си прав, че няма да е толкова хубав. ^_^

 

Много добър е епълският, силиконов. Много поносимо се получава. Ако си с бялата версия - много препоръчвам.

 

 

П.П. Не е лошо за тея работи да се изнесеме към конкретните темички, че в тази ще им доскучеем. ^_^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой с 6/6+ да сподели корпуса устойчив ли е на драскотини, защото ми се струва, че ако не му сложа кейс или протектор, след 3 месеца тоя алуминиев корпус няма да е толкова хубав вече. От друга страна ако сложа кейс ще е престъпление спрямо всичките усилия на дизайнери и инженери, а да не говорим тая тухла какви титанични размери ще придобие...

За драскене - не се драска, но при среща с плочки или асфалт положението става некрасиво.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааа... Тържествено мога да кажа на Apple хардлайнерите (zlobil, Spunky и N1995 - съжалявам, ако съм пропуснал някой, не е било умишлено), че такова животно като стабилност в iOS 8.3 НЕМА! Да започна първо с моя телефон - като включвах телефона за пръв път реших, да си изпратя terms & conditions на Apple на пощата в случай, че по-натам по някаква причина ми потрябват. На следващия ден разцъквам телефона и решавам да отворя въпросния мейл. Скролвам, скролвам и о, чудо - имало force close и в iOS! Хайде пак - отварям мейла, скролвам, скролвам и пак force close (или както там му викате на Apple диалекта). 

Преди малко приятелката се прибира в нас и още от вратата ми дава телефона си като на "вече iPhone специалист" (нищо че още не знам какво държа в ръцете ми) и ми казва "телефонът заби". Започвам аз да слайдвам по екрана наляво-надясно, пробвам да държа power бутона 14-15 минути, но уви, айфона си стои на lockscreen, слайдерът за отключване на дисплея мърда, но телефонът отказва да се отключи и още по-фрапиращо за мен - дисплеят не гасне, ако не се натисне power бутона, който единствено може да вкарва телефона от и във стендбай и толкоз. Сега чакаме батерията на iНещото да падне и да го стартираме отначало. 

Драги ми Епъл юзъри, такова нещо като гореизброените абсурди по-горе в Андроид няма дори и на най-евтините Самсунги по два за левче на договор. Чакам някой от вас да мине в Андроид лагера както аз минах във вашия (не е ясно докога), за да може да водим равностойна дискусия, а не да ми преразказвате какво сте чули от информационна агенция ЕЖК aka "Една жена каза" щото дотук нещата бяха леко несериозни, да не кажа комични... Аз от своя страна продължавам да трупам впечатления и ще се връщам да ги споделям. 

Иначе за да не кажете, че изтъквам само минуси - харесва ми това, че не мисля на колко % ми е яркостта на екрана с цел пестене на батерия, което определено беше проблем с Нексуса (поне след ъпдейта до Lollipop), както и това, че fingerprint сензора досега не е направил нито една грешка при отключване на телефона и освен това го намирам за адски удобно, че не трябва да правя едно допълнително движение с пръста. 

Ей, забравих да спомена за "интуитивното" триене на мейли в Mail app-a. Надявам се да се включи някой хардкор ябълков фанатик да ми обясни каква гениална и умопомрачително хитра идея стои зад това безумие, което иначе е част от iЕкспириънса, драги зрители  :flehan:

 

П.П. Не мога да постна през телефона ми снимката на забилата 4S-ка на жената. Не знам дали е заради Tapatalk-а или нещо друго, в момента не ми се занимава да се опитвам много...

Редактирано от MadFan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...