Jump to content

А4 В5 1,8tq - the sleeper


Recommended Posts

неска минахме финни настройки на диното на овърдрайв .. лошото е че над 1,5 1,6 има доста големи детонации и не е добре да я караме така

тъй че на 1,5 засега ,,,, 380 коня .. колкото толкова .....на 1.9 отиде над 420 ама ще мисля сиг или метанолова инжексия или някви манджи с бардал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 223
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Моторът разреждан ли е? Търсете ги причините за тези детонации - лошо гориво, кофти горивна система, неефетивен интеркулер, рестрикции.... преди да се метнеш на метанол. Ако е нещо, което може да се оправи, не виждам смисъл от добавянето на още една система, която може да дефектира и трябва да се следи.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

неска минахме финни настройки на диното на овърдрайв .. лошото е че над 1,5 1,6 има доста големи детонации и не е добре да я караме така

тъй че на 1,5 засега ,,,, 380 коня .. колкото толкова .....на 1.9 отиде над 420 ама ще мисля сиг или метанолова инжексия или някви манджи с бардал

Тия коне на мотор или на гумитИ?
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

 на гумите .. ама на чист бензин .. идва слаб октана че е на 9.5 сгъстяване 

трябва спортно гориво .. Волен каза че по добре да е сигурна колата на 1.5 отколкото да е строшим 

може и на 2 бара да са кара ама ... :)

Редактирано от krasaveca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

частите май наистина се измениха и резултата е пълен боклук ...

турбо гт3582р с перформънз бронзови сепаратори

плетен колектор

генерация на 76 мм с 2 магнафлоу гърнета

по голяма глава с пружини и клапани

нюман стейдж 3 валове

електроника ему .. екумастър

биели ийгъл

бов 50мм гейт 45мм

бубини от с3

свещи спортни

кулер от ево 9

кутия 6 степенна

870 инжектори

помпи 044 х 2 и 1 валбро в резервоара

външен съд

и още куп дреболий

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

бая драми ...

мисля си че е от н75 клапана

на пистата не искаше да дигне повече от ,8 налягане и забиваше муцуната ..

надуваше от 5500 0.5 и на 6500 имаше .8 1 бар ... което не е хич добре

на връщане неделя реших да махна вакума към гейта да вида от къде е дерта

и неочаквано на 3.4 5 6 та скорост на 5100 оборота има 1.6 налягане ..... колата направо гърмеше

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблеми няма да има,ако смени хората дето правят колата!

От къде тръгна,до къде стигна?

Тука само ще се налива и това е.

Още малко и ще сменят всичко дето имаше първоначално....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

електрониката се слага в упг колата се настройваше от Волен ... имахме драми с избягали валове заради скъсана шпонка

колата сега е в ауто моушън Пловдив където ще е довършим и ще отстраним всички дертове и се надяваме да стане една конкурентна

драг таратайка с цел 10.хх сек :) ето и смешните резултати от драга без газ :)

B4 14.147 180.74 0.778 1.887

Audi A4 B4 15.282 129.27 0.812 2.342

Audi A4 B4 16.076 172.7 0.71 3.455

Audi A4 B4 18.266 177.66 0.89 4.561 ,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано майните да я  оправят както трябва,а за 10ххх ще трябва бая сила да имат тия 1500кг,разбирай поне 700 магарета,които с тая 35ца и обикновен бензин силно ме съмнява да стане.

Но дано стане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ето това е с чист бензин на 1.8 налягане  на гуми само че не мога да я карам така сейфти е на 1.5 ... като оправим нещата ще е надута на 2 бара и ще е дооста повече

10006035_10205482688404827_1732728091056

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дано майните да я  оправят както трябва,а за 10ххх ще трябва бая сила да имат тия 1500кг,разбирай поне 700 магарета,които с тая 35ца и обикновен бензин силно ме съмнява да стане.

Но дано стане.

 

A4 1.8T quattro тежи доста по-малко от тези 1500кг. даже е под 1400кг.  :lupe:

Мисля, че 10тки няма как да даде в тази конфигурация с 1.8двигател и 35ца турбина според мен, първо да даде ниски 12ки и после да се мисли за 11ки, а 10ктите са много много трудни за постигане, освен ако не се ореже на варел и не се надуе на взрив за едното даване на газ. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми той красавеца е 100+кг та ХИч няма е леко положението :lol:

Сега погледнах и други замервания с тива Дино

Да не би да има грешка и това да са 420+ коне ама на вала?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

на гумите мери овърдрайв

иначе неска получих една недосмислица,,, ето вижте за какъв смях става въпрос ... някой хора мноо са си повярвали ... тцттцтц докато има балъци ще има и тарикати

разбираш се едно накрая става някво си тяхно ама няма как да стане тая раота

 без думи

 
 

Audi-A4-1.8T-GT35.doc

Редактирано от krasaveca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пълна смешка е тоя пдф... Неможаха да се оправят с вемс-а при положение,че колата преди беше работила с него маса време и заради тях смениха с екумастър... След това неможаха да мапнат те екумастъра и опряха до волен. В драг пауър на хъбовете неможаха да измерят колата даже след смяна на дифове и тн. и отидоха да мапват в овердрайв. Колата не е сменила сетъпа си какво значи мапване едно и две. Имало ли е изобщо успешно мапване едно за да се счита две изобщо за ново мапване... Само на мен ли ми направи впечетление и 470лв за гориво. Това са към 180литра 100октана... 3 резервоара. Няма как при настройка на дино да се изхабят 500лв гориво освен ако не са си правили експерименти с колата по улиците. До тази мисъл ме наведе не само сметката за гориво а и снимка на Милен във фейса където показва снимка на насинена ръка от гръмнал еърбег на седалката от опити за старт. Тоест са си я карали тая кола като чужда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

освен всичко това от достоверен източник знам че колата е била забравена от сутрин до вечер да работи

настройвана е с разместени валове и така и е давано газ 

а иначе в началото уговорката беше 800 настройки 200 лв окабеляване 1300 екумастер.... ( като сложиха екумастъра щото неможаха да направят вемса )

много жалки хора има ..... можех да си замълча но просто не мога да спя от нерви и затова дадох гласност,.....

Редактирано от krasaveca
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

можех да го скрия но искам всички да видят как се работи ...

понеже не съм някъв селски тарикат ще си платя разбира се но не това което пише ами реалното колкото сме са разбрали и колкото струва ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...