Jump to content

DPF със или без?


Bilsan

Recommended Posts

Ето ви инфо за ДПФ-а как се разбира дали е затапен или не

http://www.stemei.de/pages/coding/zusatzinfos/audi-tdi-motoren-russpartikelfilter-beladung-anzeigen.php

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 weeks later...
  • Отговори 613
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Преди две седмици махнах моя, по съвет на майстора който ми я поддържа, ( светеше лампата на таблото за ПДФ ).

Разлика във вървенето преди и след махането няма. Единствено ауспусите ми почерняха. Направи някаква промяна в софтуера, която ми струва 450 лв, но не лично той а дистанционно, някакви момчета от Пловдим ми каза, че правят тази манипулация а той работи с тях. Имам му доверие и не го разпитвах повече. В момента колата си върви идеално 3.0 тди 4ф. Дали това влияе на разхода, не знам. При последно зареждане сложих 70 литра при изминати 660 от които 330 градско, даде 10.6/100км което е ОК ... предполагам! Казами, че когато филтъра е запушен трябва или да се смени или да се премахне защото с времето прецаквал двигателя.

 

Искаш да кажеш, че са ти махнали дпф-а, сложили са тръба и си платил 450 лв., а за ДПФ-а не си взел един лев?>

Сменяй го тоя майстор, който те ДОИ от осем години!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

На моята 2.0ТДИ Мултитроник много често светва ДПФ и като включа на Спортен режим и покарам 10-15 мин и изгасва. Чудя се проблема дали не е в дюзите стойностите не ги помня вече колко бяха, но не бяха добри, а и ми гори доста колата. Как мога да ги оправя тези дюзи дали има ли някакво калибриране. Някой ако помогне ще се радвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте колеги,

имам въпроси относно статуса на DPF-а на моята колица.

1. Смятате ли че стойностите от 104 група са нормални за кола на 165000км.?

2. На група 105 какво би трябвало да значи тази последна стойност 67.5l ? Няма нищо за 105 група в label файловете (поне тези които имам).

 

Благодаря предварително за коментарите.

А тази стойност 910 в таблицата какво е  - километри от последна регенерация или нещо друго? И има ли  как да се разбере дали последната регенерация е била активна или пасивна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да колега, километрите от последната регенерация. Със сигурност е била пасивна (по време на движение по магистрала продължително време). Не знам обаче дали някъде има индикация за типа.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издирвам инфо по въпроса, но не мога да намеря достоверно такова. Според един приятел над 45% светва жълтата лампа и тогава като я изкараш извън града и я настъпиш, пуска активна почти веднага.

И пак според него - лятото почти няма как да го затлачиш.

Днес го гледаха моя - 560 км от последната, но не ми хрумна да снимам екрана и накрая ще си взема един тъп кабел и аз от тия пичове от скл666.

Обясниха ми, че филтъра ми е без абсолютно никакви проблеми, всъщност тя лампата последните 40 000 км не е светвала.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лек ъпдейт, след като успях да си взема кабела от склад66. Последната регенерация е била

на скорошно извънградско...Ама не съм я напъвал колата, в интерес на истината...Как ви се вижда, първата стойност е добра мисля, а другите две за какво са?

 

 

 

post-89142-0-15105400-1437480217_thumb.j

Редактирано от Pagemakerboy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На първи и четвърти резултатите са малко по-кофти, но е карана последно градско само около 50 км.

Може някаква добавка да им сложа, стига някой да е наясно каква да бъде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре са, твойте дюзи са рециклирани, спокойно :) Като я газиш може да хвърля сажда и да ти цапа ДПФ-а, това е специалитет на маднесите.

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Над 15 ash за мене DPF-а е позатлачен и души колата много...

 

Над 15 или над 0.15 или и на друго място може да се гледа?

Че при него е 0.28, при мен 0.51, а чета на доста места пишат, че го мерят в ml и даже така го виждам на постскрийнове.

А ти говориш за 15 ash, ама къде гледано и как мерено?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като гледам първата клетка е с най-лоши стойности. Явно на това налягане най-добре си личи.

 

Благодаря на колегите за информацията.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре са, твойте дюзи са рециклирани, спокойно :) ....

Декември месец ще станат на две години.

Рециклажа май ще се окаже по-успешен от новите дюзи. А Стефчо? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...