Jump to content

DPF със или без?


Bilsan

Recommended Posts

  • Отговори 613
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

А със 120 колко гори?

6.0-6.5 със 120

6.9-7.4/5 със 140

Цецо, това което даваш като данни е толкова невероятно за мен, че мога да го повярвам, едва след като го видя. Особено за терминалната. С каква апаратура е мерена колата? Има ли вероятност апаратурата да не е измерила данните които даваш правилно, или да си засичал на отсечка с наклон, или да е имало силен попътен вятър? Ако искаш, може да премерим колата ти и с моя уред, когато кажеш.

Жоре

колата е мерена с дрифтбокс последен модел и даде 14.5 със терминална 190 с катовете и дпф и на мокро с ужасни 60фт 2.4

На Стефан на ВАГ Кома даде 7.0 до 100,но не съм тръгвал с педал до долу ,за да не тормозя кутията

Активирах си лаптаймер на таблото там дава 6.7,все пак колата беше 250коне на гуми и 500нм преди да махна при Стефан ДПФ/ЕГР и катализатор

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да разбирам че ще е още по- бърза, щото ти не си я мерил след махането на катал и дпф. Това че уреда е точен, ок ама пак питам има ли възможност да не са реални показанията по една или друга причина, или си на 100% сигурен в тях? Ако искаш да я мернем с моя уред, така и не си я мерил след последните интервенции...

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съгласен съм Жоре

Добре ще е

Може Неделята нещо,ще се чуем


А преди да разкараш дпф и катове какво беше положението - за разликата във вървежа - ясно.

Ами нямам много преки наблюдения ,защото не ми е било за цел,но имах едно ходене до пловдив и обратно и не падна под 8.3

А когато тръгнах към София при Стефан изгори 11,а на връщане 8.8 със сходно каране.

По - важното е ,че не грее толкова в коша и не товари турбината ,определено си върви по-леко колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този уйкенд ми е плануван да сме семейството извън града, но има вероятност да се върна по-рано, и неделя следобед да съм в града...ако не стане сега, другата неделя ще го направим...хем и една ауди среща да направим.

Редактирано от JoroM
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бяхте в София да засечем ръчката, какво време дава преди да съм я сменил с автоматика :) Засега ще трябва да се задоволя с vcds-a :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За Жорката-стар приятел и фен на 1.8Т+++ :

- направих сверка с един колега-А3 4х4 1.8т с  К04-190кс. и го разминах на летящ и от място;

- имах два старта с Е350ЦДИ-пак в моя полза;

- Корса 1.6Турбо "донапомпана"- и тя припадна;

На Цецо колата върви повече от моята-аз нали съм лидер, но в долния клас, та ти си прави сметка! :hilezh:

Моя разход е сходен. Любовта към тръца е непреходна, ама тая печка ме кара да се усмихвам често :respekt:

Редактирано от audi6644
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти остави Ники,ами откакто засилихме печката вече 28дена не съм давал газ на тръца......не ми се кара :stupid:

Обаче му мисля ъпгрейд да го изненадам :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

3.2 с 160 гори 13 г/д с 200+ отиваме на 24/26 зависи от релефа...

Ебати, че 4.2-ката не гори толкова газ кво остава за 3.2. Най вероятно имаш някакви проблеми по тоя кенеф. 13 ми гори при средна по борд 190 км/ч.

 с изброените модове колата слиза до 6.3-6.5 до 100 и прави 0-200 за 20-22 секунди.

Максималната скача на 270+

За разхода да не говорим

Мойта кошара със 160 гори 7.7-8.0

Толев ,ако иска да каже колко гори 3.2 на 160

Всичко е установено с апаратура.

Прави ниски 14 на 400м с терминална 190+

 

За какво ми е Иванчо да казва, и аз карам и знам по добре. Твоята кошара със средна по борд 160 няма как да ти гори 8/100. Явно всеки като си вземе дизел и почва да му се присънват ниски разходи. Виж ако си опитал да поддържаш 160 и по борд е било 120-130 средна е възможно. 160 км/я средна по борд така или иначе може в 6 часа сутринта да се постигне на няколко места зараид трафика. Само набиваш спирачки и ускоряваш. Разхода литва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това със средната скорост по борд има логика и смисъл да се задълбава само ако е върху разстояние от няколко десетки километра... Иначе е точно толкова точно, колкото и да гледаш моментния разход.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На седана правих тестове за магистрален разход като зареждам на Шела срещу The Mall в 1-2 през нощта и отивам до Бъргър Кинг-а на Пазарджик, където пак зареждам на Шел, хапвам и обратно. Почти точно 100км са и разхода при 140 на темпомат (само съм намалил в тунела) - 7/100. Със 160 наобратно - 8/100. Беше с махнат ЕГР (фабрично без дпф), без катове и леко ремапната. С ръчката не съм го правил тоя преход, но като опитвам да държа 160, пак е на 8-8.5. Това на колонка всичкото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тези непремерени изказвания само как си личат новобранците у форума!

Всички карат-карат, ама само няколко правят София-Бургас за три часа......

p.s. Може и дегизировката пък да им е добра.

Редактирано от audi6644
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де наздраве за тия където го правят за три часа, а за тия които го вземат за 2:15 какво, трици ли :)

П.с и това с 4 души, комби, сток, разход 8.8, средна 163

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой от вас правил ли си е експеримента дали нашите коли могат да въртят гуми на асфалта, ако се изключат ESP,ASR и се потегли на S ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тръгнеш от 3000 оборота става. Малко по-лоши гуми помагат :). С ръчката сега редовно ми се включва ESP-то като ръгна втора на 4100 оборота...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де наздраве за тия където го правят за три часа, а за тия които го вземат за 2:15 какво, трици ли :)

П.с и това с 4 души, комби, сток, разход 8.8, средна 163

И аз тва щях да кажа.. 3 часа го правя аз с жената и децата като ходя на море.. вече 2 часа е challenge-a

Sent from my HTC One X using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кви са бегачки тия 2тонни тулупи, а представяте ли си ако имахте некоя С-ка или Рс-ка, направо за 20 мин щяхте да го взимате. Изключваме коНбито на Цецо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе и два часа не е чалиндж ,ама айде :lol:

Точно това имах в предвид-към два визирайки теб, мен и още няколко човека, но от моралистите ми стана неудобно и написах към три

часа!

Редактирано от audi6644
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...