Jump to content

Проблем с кормилна уредба


hristotod

Recommended Posts

Здравейте,

С интерес следя форума и тук наистина научих много полезни и ценни неща.Отскоро съм собственик на А6 4F 3.0 tdi quatro 165 kW, като до сега наистина изпитвах удоволствие от придобивката.

От няколко дни забелязах, странен шум ("виене") когато завъртя волана (например в завой), днес като я запалих сутринта виенето се появи няколко секунди след това. Когато завъртях волана наляво - надясно забелязах, че и оборотите на двигателя играят със завъртането(намаляват, с около 100-200), повторих няколко пъти за да съм сигурен. Когато двигателя достигне номинална температура това виене изчезва, или почти не се чува. Моля, да ми кажете ако някой има подобен проблем от какво може да е? 

Благодаря Ви предварително!

Редактирано от hristotod
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега Hristotod, би ли споделил дали си отстранил въпросния шум с доливане на хидравличната течност ?! G 004 трябва да се долее? Някой знае ли колко е цялото количество на маслото за А6 4ф 2006 3.0 ТДИ 233к? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря Крематор,

знаеш ли от къде се дренира и има ли нещо по-особено което трябва да знам процедурата за смяна на хидравличното масло?

Аз намерих в ebay.de за около 20 евро за 1л. Това трябва да е : Audi Power Steering Fluid - G004000 CHF 202

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тя нали само се долива, защо да я сменяш цялата? Виж си отпред първо какво ти е нивото на течност, ако си е до където трябва търсиш другаде.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Откачи двата маркуча от казанчето, наклони ги надоле, навърти волана наляво и надясно и трябва да изтече некво количество течност и после долей.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

До къде трябва да е нивото на маслото в резервоара? Може да се виде само филтъра и не успях да го махна а не исках да му прилагам груба сила ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще ги оправиш ! При мен беше същото.Долей масълце  /над цетката излиза/ и гледай мерката.Ще видя за останало масло, трябва да имам някъде.

Редактирано от dimlan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...