Jump to content

Препоръчайте ми телевизор


Recommended Posts

  • Отговори 68
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Защото нямат канали с такава резолюция - истински 2160 реда (и съответните още вариращи форми на вертикални линии). Предполагам, че ТВ ще поддържа някаква форма на интерполиране на SD & HD към тази резолюция, но това го обезмисля, ако не си купил ТВ-то да гледаш филми и клипове от компютър, или носител и да се наслаждаваш на детайлност, както мисля да направя аз. Все пак е въпрос на време - скоро и това ще е масов стандарт.

 

http://bg.wikipedia.org/wiki/4K_%D1%80%D0%B5%D0%B7%D0%BE%D0%BB%D1%8E%D1%86%D0%B8%D1%8F

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 4к-то е доста по-голямо дървото при upscale процеса, защото има много повече материал за генериране "от въздуха" от колкото когато ъпскейлвахме от SD към HD. Съответно много повече се изисква от телевизора и много по-вероятно да останеш разочарован от резултата.

 

4-5 години е обнадеждаващо за нашето Село a.k.a държава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

Привет

 

Скоро (преди месец)взex 55АЅ640Е oт Cepдиĸa, бяxa ocтaнaли 3бpoя нepaзпeчaтaни.Teлeвизopa cпopeд мeн e мнoгo дoбъp.Πoдcвeтĸaтa e paвнoмepнa,ĸoнтpacт и цвeтoвe идeaлни.Изумих се как  от Panasonic са свели недостатъците на LED технологията до минимум.Мeнютo е дocтaтъчнo бъpзo.

Cъщo тaĸa нaмepи ĸaнaлитe мнoгo бъpзo.Oбщo взeтo зa 1500лв e дoбpa oфepтa.Така че който е около този бюджет да взима,че скоро ще свършат.

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Ще ползвам темата за събиране на малко мнения...

 

Събирам акъл за ново ТВ. По принцип съм фен на контраста на плазмите, но явно вече ще се гледа ЛЕД/ОЛЕД.

 

Търся 50-65 инча ориентировъчно. Каквато и да е марката ще е от най-високия клас. За момента гледам Самсунг и ЛГ въпреки, че хич не съм фен на корейските продукти.

Колебанията ми са за 4к-то и за извитите екрани - особено извития екран ми се струва някаква псевдо екстра. Чета разни ревюта за извития екран- някои са от типа "няма смисъл" до "страхотна революция при телевизорите".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Между ЛЕД(ЛЦД) и ОЛЕД разликата е огромна. Ако си бил с хубава плазма до сега, ЛЦД ще те дразни много, та единствения вариант остава ОЛЕД, демек ЛГ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това ли?

http://www.emag.bg/televizor-oled-smart-3d-lg-55-139-sm-full-hd-55ea970v/pd/DQG9LBBBM/

 

 

M/у другото - есента ли излизат нови ТВ-та?

 

 

Според това- септември ще има нови...

http://www.digitalversus.com/tv-television/lg-55ea970v-p20297/test.html

 

 

If you've got the cash, then there's no doubt that the LG 55EA970V is the best TV that we've tested yet, and it'll no doubt stay on top at least until UHD OLED models land (due in September). Although a few minor settings could still be perfected, the excellent picture quality brought by OLED technology is a real treat, with a near-perfect black, infinite contrast, no clouding, no ghosting and low power use. Plus, thanks to OLED's wide viewing angles, the 55EA970V ensures top-quality viewing no matter where you happen to be sitting.
 
Редактирано от redalex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Новите ги представят на CES януари. Тоз е от миналата или по-миналата година модел. От тазгодишните има и 4К вече, но за сега не мисля , че е задължително. Най-евтиния 55" тазгодишен модел при нас е $2500, което беше цената на добра плазма миналата година. Та цените се нормализираха.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Малко повече от 2 години след закупуването на този телевизор вече не съм толкова доволен. Наскоро забелязах, че при по светла картина на екрана се виждат кръгчета, предполагам това е подсветката на матрицата. Пробвах с намаляване на яркоста на екрана, но кръгчетата продължават да се виждат. По напред в темата ми казаха да го регистрирам след закупуването за да получа 5 години гаранция и така и направих. Но сега никъде на сайта на панасоник не виждам да имам 5 години гаранция. Аз ли него регистрирах където трябва? Незнам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не става, преди около 6 години при покупката си направих профил и го регистрирах за същата "далавера", ей така за едната идея, е, наложи ми се преди близо две години, обадих се, отсвириха ме с мотива, че трябвало "да е закупен от официален вносител" и "оригиналната гаранционна карта С ТЕХЕН ОРИГИНАЛЕН печат, трябвало да бъде попълнена при покупката", намерих я в документацията, но едно че не беше попълнена и второ нямаше никакъв печат. И не бяха и чували за официален вносител като технополис или техномаркет, така и не разбрах с кой точно вносител работят и изобщо имат ли такъв за БГ.

Помня, че докато стигна до имейла на човек, който да ми отговори пълно и изчерпателно, беше цяла епопея.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ок, благодаря. Когато имам време ще се обадя в някой сервиз да се информирам колко ще струва ремонта, ако цената не ме устройва ще си го гледам така не е болка за умиране.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...