Jump to content

Кои модели на Ауди са с право на данъчен кредит?


Recommended Posts

Привет.

 

Опитвам се да се ориентирам има ли ясен механизъм, кои модели (аудита) са с право на данъчен кредит?

Защо едни Q7ци са, а други не са с такова право?

Всички олроудове ли се класират или само някои? Ауди А6 авант спада ли към тази графа или не?

 

Всякакво инфо по темата ще ми е от полза.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега мисля че Q7 цата трябва задължително да е 6+1 места за да е с данъчен кредит

 

 

http://www.capital.bg/biznes/vunshni_analizi/2013/01/28/1992536_polzvane_na_danuchen_kredit_za_avtomobili/

Редактирано от arsenal88
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В мобилето вчера гледах Audi A7 3.0TDI Bi Turbo за 150 хилки.  

В обявата пишеше: "Версия товарен автомобил с право на данъчен кредит"  :nixweiss: 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля че едно от многото неща от които зависи правото на данъчен кредит е основната дейност на фирмата, примерно ако е охранителни и транспорти услуги, може да си вземеш ДДС-то и от лимузина даже :) Още един голям фактор е кой и как ще погледне МПС-то ти в данъчното :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нанормална ку 7ца и се слагат 2 допълнителни седалки и се регистрира като 6+1 и после се свалят ....

другия шариант е дасе регистрира като товарна 1+1 като и се махнат седалките , за да изглежда товарна.... това е !

Редактирано от kolio kioravoto prase
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като отидеш при дилъра той ще ти каже кое от моделната гама се предлага със сертификат N1 от производителя... общо взето всичко ще не е класически седан вече се предлага с N1.

 

Друг вече е въпроса колко от оперативните разходи по колата след това ще ти се признават за разход - тогава вече има значение дейността на фирмата, пътни листове и подобни глупости.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има два варианта за данъчен кредит:

 

1. Хомологация N1 - лекотоварен автомобил, при който всеки производител дава за съответната кола колко души може да превозва. Т.е. колата се преоборудва като 3+1 или 4+1. Хубавото на този вариант, е че данък МПС се изчислява на база товароносимостта на автомобила от рода на 15лв/тон и общо взето е смешни пари. Затова пък минаваш преглед всяка година а след 10-тата година през 6 месеца.

 

2. 6+1 места - тука всичко си е като на всяка друга кола - данък, преглед. Може да мине като разход на Фирмата и да се приспада ДДС

 

Сега разгледах сайта на Ауди. Няма нито един модел, който да има N1 т.е. остава единствено 6+1 места.

Редактирано от Flatmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нанормална ку 7ца и се слагат 2 допълнителни седалки и се регистрира като 6+1 и после се свалят ....

 

Това от години не става - трябва да е с фабрични 7 седалки, за да ползваш ДК. 

Другия вариант да е регистрирана като товарна (N1) - но доколкото чувам за N1 правят проблеми някой данъчни, но не мисля, че ще мине в съда. 

Виждал съм и аз А7 регистрирана като товарна и съм се чудил, да се смея ли, да плача ли. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не може просто да се регистрира като товарна колата. Трябва производителя да е дал сертификат за това. Явно от Ауди не се целят да продават коли защото имат сертификат за товарни и собствениците да могат да си вземат ДДС-то и да плащат малък данък МПС. Не го афишират с големи букви. Видях в мобилето обява за Q5 с възможност за данъчен кредит.

 

Примерно VW се рекламират сега че сертификат за товарен има следните модели: http://www.volkswagen.bg/1/golf/golf_golf_variant_n1

Golf 3+1; up! 1+1; Polo 1+1; Touran 4+1; Tiguan 4+1; Touareg 4+1

 

Шкода пишат във всяка ценова листа кои модификации на колата могат да бъдат поръчани като N1 примерно

Всеки един модел Шкода Октавия (без 1,2 TSI/86 к.с., 1,4 DSG, 1,8 TSI, 4x4 и RS) може да се поръча като товарен, категория N1 с 4+1 места

Редактирано от Flatmo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мой познат взе нов супърб без ддс.

За това се чудя - комбитата на ауди не спадат ли е същата категория?

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както писах по горе: отиваш при дилъра и си поръчваш колата с N1 сертификат... около 170 лв. беше доплащането и всичко що е комби / хеджбек може да мине за N1

80% от новите Мазда 6 продадени в БГ са с N1, пък не са точно баничарки :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Със сигурност е по-добре да е с N1 , ако няма да ползваш всичките места в колата. Тези със 7 места са с висок данък , а с N1 сертификат за 5 години могат да се спестят 2-3 000 лв само от това. Когато подготвят колата за N1 , махат подглавника отзад по средата и средния колан и си я регистрират в Кат като товарна без никакъв проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...