Jump to content

Съвет при избор на телевизор


Recommended Posts

  • Отговори 200
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Вземи си едно външно мултимедийно устройство и си реши проблема. 

Имам, идеята е да не го ползвам, но май няма да се получи толкова лесно, колкото би трябвало да е. Ще чета линка на Гризли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм профи, аз не успях да се справя с казуса смартТВ+флашка. Или бавеше, или не тръгваше, или не се чуваше. С мултимедията нямам грижи. Успех  :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Супер! Това за размера на буквите, няма ли настройка в ТВ-то?

 

Иначе за обръщане в главни, ето тук например - http://convertcase.net/

 

Панасониците нямат настройка на големината на буквите  :steinigung:

 

Мерсаж пак, за линка :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Без да съм профи, аз не успях да се справя с казуса смартТВ+флашка. Или бавеше, или не тръгваше, или не се чуваше. С мултимедията нямам грижи. Успех  :zustimm:

Точно за това съм се зарекъл повече никога смарт ТВ. Имам 2бр. 42-ки, FullHD, единия - старо LCD Хитачи, което с външен тунер/медия плеър за 60лв прави ТВ-то на смарт ТВ с много опции и един LED смарт Филипс с амбилайт, нет, dvb-t/c  и какво ли не като функции - скайпове, браузъри, ФБ, нет ТВ, абе чудо на чудесата и всичките екстри са си жива мъка да се ползват и реално непотребни - накрая умния ТВ го направих прост монитор на компютър, защото ми се изчерпа арсенала от нерви и четене как да оправя това и онова.

 

С 2 думи, при следващ избор на ТВ, единственото водещо ще ми е размер и качество на матрицата, по възможност 4к, всичко останало грам не ме интересува, защото едно китайче за 60-300 долара удря в земята расови екстри за няколкостотин до няколко хил. лв!

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Точно за това съм се зарекъл повече никога смарт ТВ. 

Аз си смених ТВ-то само за да разкарам допълнителното устройство. В интерес на истината всичко работи повече от добре, с това малко изключение.

 

Разгледай ТАЗИ тема. Може да ти е от полза.

 

Прочетох го. Не става ли въпрос за плейване от РС или?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема с DTS е масов и засяга всички производители. Щом има такъв поток не го плейва заради шибаната лицензия. Колкото и да не ми се вярваше ако примерно си купиш плазма и блурей плейър от LG да кажем е много вероятно да не може да си пуснеш легално купения блурей диск на плазмата защото е с DTS звук. ПЪЛНА кретения при това повсеместна.

 

Спасението е рисивър към външния плейър без да минава звук през ТВто. Или както успях да се справя при плейване от компютър - риълтайм транскодинг на DTS to AC3.

Е , може да се слуша и стерео но се чувствам обиден в такъв случай.

 

-------------

Между другото има подобна шибания с HBO. Само че е на друга база. ХБО излъчва у нас два потока - MPEG stereo @ DolbyDigital 5.1. Ако си сетна ТВто на звук - български ми излиза поток МПЕГ който е стерео и в него понякога има български звук (най-често в детските филми). Да ама повечето филми са с DD 5.1 което обаче не мога да превключа докато гледам програмата. Ако го избера, канала забива и излиза "кодиран канал". Оправя се като сменя канала на друг и се върна обратно. И естествено на стерео пак.

 

За да пусна ДД 5.1 трябва да влеза в менюто на ТВ и да избера език "английски". Тогава като влезна в ХБО канала имам вече 5.1. Естествено вече не мога да избера другия поток.  :hilezh:

И сега идва веселата част - в паузите между филмите няма звук защото рекламите са с МПЕГ звук.

Редактирано от grizzly
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DTS е задължителна част за домашното кино, пак ще кажа че проблема е лесно решен в китайските бюджетни джаджи. Иначе точно заради често ползване на моя смарт-ТВ, като описаното от grizzly (+описаните други усложнения), просто си го ползвам като монитор към РС с 6-канално аудио и нет смарт, нет проблема... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз обаче се оправих - има настройка SPDIF избор, която трябва да е PCM. На етапа всички филми си тръгват отлично.:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За субтитрите - качвам вчера филмче мкв 1080 точки, субтитри със същото име, прекръстено на видео1.мкв и видео1.срт и тн. И оп - няма субтитри ;) Цъкам Options key-a и Subtitles Settings - Off. Кодинг и тн. всичко точно. Накрая се оказа, че имам копче на дистанционното, което пуска субтитрите. Като го натиснеш се появява и ти става активно менюто за опции - избираш кодинг примерно. Малко странно решение, но виж, може и на твоя да е нещо такова.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Покрай борбата със субтитри, енкодинги, 5+1,7+1, АС3, ААС

и прочие недомислици, малко да помогна на ентусиастите.

За съжаление, се налага инсталиране на 3 програмки и малко обработка на РС-то, преди да гледате.

Ползват се според конкретния случай.

Едни ТВ-та не познават енкодинга.

В повечето случаи - Cyrilic бла-бла.

Искат си UTF-8.

Понякога помага прекодиране с Notepad, но същото за секунди става и със Subtitle edit.

Други нямат DTS декодер, файл с многоканален звук - не баца.

В този случай, първо се пуска Avidemux (2.6, примерно).

Бързичко става.

Видеото се оставя на "Copy", сменя се звука на АС3 lav или AAC lav.

Задължително от опциите се задава стерео звук!

После - Save as на новия файл.

Понякога файловете след това, излизат неразпознаваеми (дори и AVI-та).

Тогава се обработва файла с mkvmerge GUI

(покрай нея се инсталират един куп други програмки, но става бързо и е само веднъж).

След mkvmerge излиза гледаем mkv-файл със стерео.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ееее, стерео е много грубо. По-добре да не го гледам. Аз ползвах конвертор DTS -> AC3 който е автоматичен - MKV2AC3. Само място на диска трябва повечко защото едни 10Гб като ги демуксне, прекалкулира и муксне за един момент ти трябва троен размер над филма. Пускаш му филма, моткаш се примерно 30 минути и имаш от филм с ДТС друг с АЦ3 звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това не ми харесват тия LG и Samsung техники, уж екстри до тавана, ама не съвем, все нещо е недомислено, все трябва да се доизкусурява, и телефоните и телевизорите са им същия хал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Епа то инче как ще се продават блу реи плеари.и оргинални дискове.за това наи лесно е с мултимедиино устроиство верно че е едни 300лв ама си прави всичмо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И там е същата работа, предния телевизор Samsung го взех с DVD player, тогава беше топ технологията, който естествено пак имаше проблеми, едно чете, едно не чете, и накрая пак с кабелаците за компа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Странно, аз сега със Samsung 46H6400 не съм имал никакви проблеми с плейването на каквито и да е видео файлове и субтитри в тях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за това наи лесно е с мултимедиино устроиство верно че е едни 300лв ама си прави всичмо.

На мен ми се струва абсурдно WD, примерно, да се справят със задачата по-добре от Panasonic, пак примерно, но знам ли? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три програмки, две флашки/външни хардове/блурей плеъри, един dlna сървър. След като тествах почти всичко възможно, разбрах, че е чиста загуба на енергия. Закачих hdmi кабела за настолния, инсталирах Potplayer и забравих за всички простотии

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз така правя ама искам някой път да пусна на жената да гледа филмче докато работя на лаптопа и не е оферта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моят е самсунг UE40EH5020 и до сега не съм срещал трудности с филми или субтитри. Изключение прави кодекът H.265 - не го прочете. Не съм пробвал как се справя с двд формати. Карам ги само от флашка. Веднъж не можах да сложа един файл около 4.5ГБ, но проблемът беше във формата на флашката. Fat32 не поддържа файлове по-големи от 4096МБ. На NTFS няма такова ограничение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си анправя NAS вкъщи сто процента и го вързвам директно с телевизора. Тия флашки по 10 мнути копи върху тях е безсмислено.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Открих проблема със сеченето на 4к видео (още нямам на какво да го гледам, но се подготвям :) ). Плеърът трябва да е х64, тогава товара върху CPU спада драстично. Бях откровено учуден как клипче успява да натовари и да не смогне AMD-то ми (А10-6700 APU 4 * 3.7 / 4.3GHz ).

Въпреки това, VLC пак сече и с 64-битовата си версия, макар и да не товари CPU. Уж активирах GPU hardware acceleration и пак така... С media player x64 няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Някой дали има идея от къде може да се намери малък телевизор(40-45см)ширина,че най-малките който намирам са около и над 50см. Изобщо нямам претенции за марка.:gruebel:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...