Jump to content

Въпрос за гуми и джанти на Куатро


Omega_a

Recommended Posts

Здравейте колеги и Честит Празник!

 

Имам няколко въпроса, тъй като това е първата ми кола със задвижване на 4-те колелета.

Чувал съм, че всички гуми трябва да са еднакъв размер, шарка и еднакво износени ( интересувам се дали мога да сложа гуми който са еднаква марка рамер но имат разлика в шарката по двойки)

 

В момента Аудито е с 4 еднакви с размер 205 55 16 зимни. Мисля да си купя още един комплект джанти (за летни гуми). Харсеъл съм такъв модел:

 

 http://media.snimka.bg/s1/1840/029924232.jpg?r=0   

 

Но какъв размер гуми би бил най подходящ 235 45 17 или 225 45 17 ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно, нищо не казвате за това дали могат да се слагат гуми с различна шарка отпред и отзад ( размерите и марката са еднакви) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това се подразбира, но въпроса на конкретната тема ми се струва е "влизат ли тия два размера в калника", или аз поне така си го превеждам.

Редактирано от NIKO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

дали могат да се слагат гуми с различна шарка отпред и отзад ( размерите и марката са еднакви)

втора година карам с еднакви по размер гуми,но с различна шарка предни/задни.Причината е ,че едната гума се сряза в тротоар и имах 2 резервни,които сложих отпред.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Желателно е гумите да са напълно еднакви, демек се вземат 4. Производителя не е споменал за гуми втора употреба :)

Различна шарка, може да означава различно съпротивление с асфалта, най-верояно и различен ДОТ и марка, което увеличава недоразумението. Най-големият проблем всъщност е да няма разлика в диаметъра на колелото, че се товарят диференциалите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реално погледнато в завой все едно караш с 4 различни по размер гуми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ясно ще сложа 4-ри еднакви. Въпроса го зададох, защото намерих комплект джанти с гуми ( но са 2 по 2) в много добро състояние и на поносима цена, но явно няма да са те. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега четвърта година карам шарката на летните гуми 2 по 2,но зимните гледай да са еднакви.И на мен така ми изпаднаха  хубави джанти с хубави гуми и нямам ядове.

Редактирано от krassi_110
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...