Jump to content

Б4 И няколко екстра кончета.


Kecko

Recommended Posts

Здравейте колеги!

Днес стана така, че се сдобих със сервиз и приятели на разположение и доста свободно време.

Следващата събота почваме!

Моята б4-ка има няколко задачки сред които :
Масла - двг и скоростна кутия.
Филтри - въздушен и бензинов + почистване на моно инджекцията
Съединител.
Пълен сет вентилирани дискове и накладки отрпед и отзад.
Носачи, шарнири и още някакви малки дреболии които не знам как се казват. Общо взето, всичко което кара колата да е тихичка и да се движи като истинска лимузина.
Ще се сменят и всички лагери.

22 годишен таралясник (тоя луд ли е? ) :stupid:

И така... предвиденият бюджет не беше надхвърлен и сега имам малко място за още нещо екстра.
Има ли какво да се направи с около 200 -300 лв което да накара колата да надмине стоковите 66 KW?

Колата се ползва ... главно от работа до вкъщи ( всеки ден около 60км)

Има обаче моменти в които ми трябва повечко Power особенно като дърпам каравана или ремаркета с по 750 кг строителни материали :hilezh:

 

Смяна на двигател е абсолютно табу заради... такси :verweis:
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един приятел ми обяснява за някаква система за турбо, супер елементарна, обаче за целта трябвало да имаш газова  :hilezh:  :hilezh: Ще го поразпитам и пак ще пиша, спомням си, че беше нещо маниашко  :hilezh:  Типично по български  :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Офффф, то не беше нитро, то не е турбо, то не са компресори ...

АБТ освен със скоростна кутия, с друго не се лекува .. :D
CCF или онази от ADA и това ще полети ...
Са, вярно че вече ще вдига само 200 км/ч, ама поне ще има ряз ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А то АБТ-то понеже вдига повече от 200 :hilezh:  и то с попътен вятър и леко надолнище :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Амии .. ще си го карам така явно. Преди около 2 години след обслужване и слагане на някаква добавка в бензина вдигна 180. Hай-редовно ми се случва на 95 бинзин да я карам и много рядко с 98  :steinigung:  (повечето бензиностанции нямат 98)
Може би ако може да и се сложи турбо :hilezh: но едва ли.  Нямам нужния опит и време за такъв тунинг.

Значи.. стига толкова инвестиции по това ауди :D още малко и ще го пенсионирам. (макар че поне още сигурно 20 години ще движи)

А4 от по-новичките ще е следващата с дизел и турбо :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На моето АБК съм пълнил километража на газ, (220) и имах чувството изобщо не ми трябва повече мощност и това ми е много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

victor4o4  вдигал си 220 км/ч с АБК  на газ(пропан-бутан)? Сериозно ли говориш.Не заяждане, а интерес. Тази кола по данни на производителя вдига 196 км/ч.....

Редактирано от slona
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

.. АБК ......... пълнил километража на газ, (220) ......... не ми трябва повече мощност ............

:flehan::hilezh:

Оп`рай ми деня началник!!! :zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...