Jump to content

Вибрация/бучене при потегляне на пълен ЛЯВ/ДЕСЕН


DonTodi

Recommended Posts

Здравейте колеги.Колата ми е Ауди а6 4f 3.0 TDI и имам следния проблем.Когато тръгвам на пълен волан колата леко вибрира и бучи вътре.Имам чувството,че когато е наклонена колата с предницата надолу и давам назад с пълен десен за да паркирам най-силно се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 84
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Куатрото. А бученето може да е от нужда за доливане на хидравлична течност.

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

В задния деференциал ли да провера течноста ? И това което казваш че е от Куатрото може ли да се оправи или е нормално.Също така като махам от D към P има едно тупкане отзад се чува.Усеща се и като карам с 30 40 км на трета примерно и дам по рязко газ пак се чува тупкане.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нормално е за куатрото това, НО...това тупкане не е много хубаво и е свързано със скоростната кутия. Виждам, че си от София - свържи се с колегата kpematop и вижте, дали няма да имаш нужда от ъпдейт, който оправя в повечето случаи, не само тупкането, но и по-мазното превключване. Също така, ако не си сменял масло, помисли и над тази опция, но Стефан ще ти каже най-добре ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво масло да сложа.Но тупкането според мен не е от скоростите,защото като минавам през дупки се чува същото.А за ъпдейт ходих при Стефан и каза че съм с последния ъпдейт.Скоростите не се усещат как включват.  :razz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е другото, което забравих да спомена, но въпреки смяната на биалетките...тия съпорти продължават да вадят нерви :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми на десет години е и е намаляло какво да му е...остарява и му намалят смазочните качества

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А някой може ли да ми обесни на старото масло какво му е станало,че бучи така ако изобщо е от него.

Така докато човек се опитва да си обясни някои факти се чупят диф-ове и скорости.......... :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Публикувано (Редактирано)

Просто попитах.Кажете какво масло да купя и колко литра за да го сменя.И бученето ми е като маневрирам с бавна скорост в движение няма бучене.

Редактирано от DonTodi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вчера също мених маслото в дифовете и раздатката, изчезнаха ми вибрациите на навит волан. Останаха ми 600мл масло за раздатката...Дори повторно си смених маслото в автомата, демек поднових 4.5 литра и вече въобще не усещам кога превключва скорости...

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да изчезнат вибрациите трябва да мениш скъпото масло по 200лв литъра...Там ти трябват 400мл

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

От предния диф и раздатката маслото се изсмкува със специално приспособление. Само от задния диф може да се точи маслото на V6.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега като се заслушах при пълен ляв/ десен и при мен се засилва малко бученето, все едно вдига обороти. Май ще трябва и аз да го направя това.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DonTodi, това тупкане при тръгване, спиране, изключване/включване на скорости много вероятно да е от раздатката и износени елементи вътре. Тук на един приятел с А8ца си чесахме главите доста време докато се реши да я смени...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...