Jump to content

Всякакви въпроси за A6 4F - част 8


kainy

Recommended Posts

Здравейте, един въпрос.Може ли с микрофибърна кърпа и спрей за почистване на LED TV, каквито продават в Технополис, да се почиства MMI ? Някой, ако е пробвал да сподели опит.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 2,2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Недей бърса нищо по колата с тия мокри кърпички, че ще сменяш копчета и пластмаси, с времето омеква горния слой и се сговнясва. Най-добре с микрофибърна кърпа и с вода. Тоя ММИ се драска с поглед.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей бърса нищо по колата с тия мокри кърпички, че ще сменяш копчета и пластмаси, с времето омеква горния слой и се сговнясва. Най-добре с микрофибърна кърпа и с вода. Тоя ММИ се драска с поглед.

Да, затова питам, да се избегне надраскването.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Недей бърса нищо по колата с тия мокри кърпички, че ще сменяш копчета и пластмаси, с времето омеква горния слой и се сговнясва. Най-добре с микрофибърна кърпа и с вода. Тоя ММИ се драска с поглед.

К'ви копчета по дисплея, младеж :) самия монитор го праскам с кърпата и то няколко пъти вече...проблем не виждам да е станАл, ма айде от мен да мине - ще прекъсна тази "порочна" практика. Просто са ми под ръка цял пакет и забърсвам от време на време ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да споделя и аз за разхода

Днес врътнах едни бързи 800+ км

Като сутринта превзех Бургас - София за 2ч и 20мин

Средната по борд се въртеше около 157-160км/ч

После прекарах общи около час и половина в задръстването у Софето и поех към Перник

Там завъртях едни 50 км граЦко и поех наобратно.

Не мога да си позная колата след мапването и махането на ДПФ/егр ,катове и т.н

Навръщане съм карал предимно със 140-160,където разхода се движи около 6.8-7.7

Средна скорост за целия трип 103км/ч.

На колонка съм 8,5 или 0,3 надолу по борд,но предполагам дава отклонение заради мапа.

Поздрави

post-52274-0-03530000-1435078380_thumb.j

post-52274-0-70348300-1435078400_thumb.j

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моя фейс е 9 на колонка и съм давал яко газ по магистралата...имаше едно SQ5 и си правих гаргара от сф до бургас с него

На хубавия асфалт 160-200, на места дигах и 230...

Редактирано от kpematop
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Воланче си купих малко аз :) Старото същото като това на снимката, но без с лайн емблемата ако иска някой да драсне лично :)

 

%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B0%D0%BD%D1%87%D0%

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светна ми лампа на таблото,за която в сервиза ми казаха,че отговаря за газоразпределителен клапан в колектора(или нещо такова по спомен,жълта лампа).Наложителна ли е смяна?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светна ми лампа на таблото,за която в сервиза ми казаха,че отговаря за газоразпределителен клапан в колектора(или нещо такова по спомен,жълта лампа).Наложителна ли е смяна?

 

Ест...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

brute сигурно соленоида се е прецакал

Какво представлява този соленоид?Аз я закарах в официалния сервиз,където я обслужвам и там констатираха проблема.След това ходих в друг ремонирам сервиз,където ми изчистиха грешката от таблото и ми казаха,че може да се появи отново след 20км,но може и след 2000км.Затова питам дали някой от вас е минал по този път?

П.п.В официалния сервиз ми обявиха цена от 1040лв.за клапана и някакво моторче(или поне за тези части разбрах),без работата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, моторчето на вихровите клапи сигурно се е прецакало...аз си помислих, че караш 3.2 v6 бензин...Каква грешка ти е записало точно?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Един интересн въпрос :) Понеже явно ще се налага да си разпарчетосвам сам седана (докъдето мога :)), то кой е най-правилния начин да премахна заключването на волана, че все пак да мога да я кача на репатрака като я нося да сваляме мотор, скорости и т.н.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги голяма сложнотия ли е тоя ваг ком ? Питам от чисто любителски интерес. Би било добре ако се науча поне да чета грешките по колата и да знам поне некви параметри. Гледах в youtube,че даже некви екстри се пускат с некви кодове..

Ако някой има мерак да сподели и даде ноу хау ще съм благодарен

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай първо да смениш само моторчето- читаво втора употреба макс 80-100лв...

Ако светне пак сигурнно това ще направя.По принцип тази лампа се водела ''check'' и отговаряла за елетрониката по двигателя,а като грешка давала,че не подава гориво към първия цилиндър,което е грешка,защото при изчистването и всичко е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повторя някои въпроси, че утре ще ръчкам по колата:

 

1. Как да изключа имобилайзера, че да не се заключва волана, след като почна да разглобявам електрониката.

 

2. Вратите има ли начин да се заключват/отключват ръчно при липса на ток (за шофьорската и багажника е ясно)

 

3. Моторчето за адаптивните светлини във двата фара едно и също ли е, или са ляво и дясно?

 

4. Усилването на волана има ли регулация (софтуерна) или факта че се втърдява още при 30км/ч говори за технически проблем?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

пичове дайте някакъв линк или ми помогнете какво масло да си купя за скоростната кутия, търсих в търсачката нищо не намерих... нещо не се разбирам с нея :(


от къде/кой и какви пари за литър...

 

Предварително Благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да повторя някои въпроси, че утре ще ръчкам по колата:

1. Как да изключа имобилайзера, че да не се заключва волана, след като почна да разглобявам електрониката.

2. Вратите има ли начин да се заключват/отключват ръчно при липса на ток (за шофьорската и багажника е ясно)

3. Моторчето за адаптивните светлини във двата фара едно и също ли е, или са ляво и дясно?

4. Усилването на волана има ли регулация (софтуерна) или факта че се втърдява още при 30км/ч говори за технически проблем?

1-3 не

4 има ама е по няква сложна формула и не бих си правил експерименти да не се очистиш като ти стане лек волана на магистралата примерно. Имаше някъв сензор който дефектира чат пат, другото е вече механична драма някъде.

Редактирано от N1995
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...