Jump to content

ESP Fault see owners manual???


Jorje

Recommended Posts

Здравйте колеги, отварям нова тема, понеже не намерих нищо във форума ( извинявам се ако има такава). Проблема е следния. При даване на контакт ми изписва на FISа (ESP Fault see owners manual) при което колата неиска да запали. След 4-5 опита,колата все пак пали,но скоростите непомръдват, изгасям, пак паля и всичко е наред до следващия път...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, най вероятно е от акумулатора. Направихме замерване с VAG COM стойностите бяха 13.7-13.8 при запален двигател, при угасен и включено радио смакна дори и на 12.5, но има и друго, преди два дена сложих имобилайзер, който ( според майстора ми) бъгва модулите и за това немога да включа на скорост( чак при второто палене). Възможно ли е това, ако не е сложен както трябва?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По тая кола винаги едно и също нещо се прави - вързваш на кабел, четеш каква грешка е записало, ако може да се изчисти - чистиш и на сервиз при някой, който знае какво прави... Ако не върви - пътна помощ и при някой който знае. Тая форумна диагностика не става за нищо по-сериозно от това от къде да си сваля новата карта и от къде се налива водата за чистачките...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 7 years later...

Здравйте колеги, моля ви за съвет исписва ми Audi ESP fault see owners manual и немога да запаля 

20230101_155805.jpg

Здравйте колеги, моля ви за съвет исписва ми Audi ESP fault see owners manual и немога да запаля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колега подаваха ми ток смених с друг от колата която ми подава и същото исписва и неиска дори да завърти стартера нито да исключа автоматика,

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж отпред, където е снадката на дебелия кабел за подаване на ток да не е нагоряла - чест проблем на този модел. Ако трябва за проба причукай леко кербовката на снадката и виж дали ще запали. Виж какви грешки има записани в контролера на двигателя и замери с мултицет колко волта е акумулатора, когато си на контакт.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Кажете ми каква диагностика да закупя несъм в България в момента 

Утру съм поръчал чисто нов акомулатор данеби дае от него и обучава ли се акомулатор?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 2.01.2023 г. at 8:18, aleksandar_666 написа:

Здравйте колеги, моля ви за съвет исписва ми Audi ESP fault see owners manual и немога да запаля 

20230101_155805.jpg

Здравйте колеги, моля ви за съвет исписва ми Audi ESP fault see owners manual и немога да запаля

20230105_152516.thumb.jpg.138fe131ea8a7b0007af9fb301da563d.jpg

20230105_145433.jpg

Немога да направя някой имал лие такъв проблем

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При автоматиците ако има грешка в електрониката на АБС модула където се намира и ЕСП-то, колата до колкото знам не пали. Проблема са едни крачета вътре които с времето изтъняват и не правят хубав контак и трябва да се сменят.  

 

 

 

9eb21bd314d94b774ec15f2b6c586881.0 (1).jpg

Редактирано от kgg.becks
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здр колега нещо по тоците сигорно на дисплея не ми исписва PRNDS когато ми ги испише старнера завърта и пали незнам какво може дае появявад се когато си искад

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както казаха колегите по-горе трябва си диагностика. Така само се гадае по картинка. Аз имах ядове с АБС модула където цялата пищеше и даваше грешки за всички системи свързани със спирачките, но аз съм ръчка и си карах без проблем. При автоматика знам че имаше по-голям проблем. 

Все пак закачи я и така ще ти се изясни по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Закачих я на диагностика казва чепняма връска с кутията след два часа пак се появиха на таблото и стартера завъртя после пак същото възвожно ли е да е от комфорт модула

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.01.2023 г. at 15:26, kgg.becks написа:

При автоматиците ако има грешка в електрониката на АБС модула където се намира и ЕСП-то, колата до колкото знам не пали. Проблема са едни крачета вътре които с времето изтъняват и не правят хубав контак и трябва да се сменят.  

 

 

 

9eb21bd314d94b774ec15f2b6c586881.0 (1).jpg

А къде се намира?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Снимката е на електрониката на ABS-а и е закачено за ABS помпата. (Виж снимката) Мисля, че обаче твоите проблеми са някаде другаде щом не иска да пали. Защо не качиш грешките които ти излизат с диагностиката. С ВАГ КОМ ли сканираш или с някоя универсална?

IMG_20220924_120610.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте отново това са грешките на дисплеят  от доло немисе роказвад скоростите PRNDS нямаги примено на 20стият път като дам на контакт се поавявад и овтмата освобождава скоростният лост за секунди и стартера завърта посре пак същото исчезвад и скоростния лост се заключва естествено немога нищо да направя

Screenshot_20230115_185620_SmartDiagMini.jpg

Screenshot_20230115_185538_SmartDiagMini.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Постване на кода в гугъл показа други с подобен проблем...

Ето в този сайт препоръчват да се прекодира CAN GATEWAY модула. 

Quote

Go into option 19 - can gateway, select coding and then re-enter the 00006 and then click "do it"

 

Като първо пробваш да вкараш същата цифра която е в момента, ако не стане трябва да сметнеш твойта такава. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здравейте отново ччвзех чистонов акомулатор кодирахго и пак същото неми се показвад скоростите на дисплея и пак обикновенното няма комувиказия с кутията кан буксата на кутията е като нова откачих ия закачих нямаше никакви симптоми на вода корозия това са грешките

20230128_101122.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...