Jump to content

Спортно окачване Ауди А4 Б5 1.8Т QUATTRO


MyAngel

Recommended Posts

Здравейте, колеги купих си чисто ново спортно окачване(ТА Техникс), което по книга трябва да снишава с 30мм отпред и отзад. Смених го и отпред стана чудесно, но отзад колата легна много, направо се влачи. Снижи се много и закача навсякъде. Нормално ли е това или са ми изпратили грешни пружини? Някой знае ли колко дълги трябва да са пружините да видя дали са ми изпратили верните пружини.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей колега.

Относно тази марка окачване - не съм я чувал.

Колко пари даде?

И защо не взе заводското за модела тип 1ВЕ?

 

Не е нормално ако дават да снижава по 30мм. отпред и отзад да се свлече отзад и да се влачи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не разбрах, амортисьори с пружини, само пружини или регулируеми амортисьори с пружини си взел? 

Редактирано от AgopXX
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

1be е отвратително високо

 

Добре че не ми се спори с теб ... всички като теб тунинг батки дето си карате колите само по изложения и събори и избирате магистрали и незнам какви пътища е отвратително високо да.

 

За много от останалите в БГ които си карат колите ... 1ВА е разкош че може да минава и да се казва там където с твойте билщейни,конита тем подобни други шитни ... на първия "легнал полицай стиска зъбки дали картера не се е издънил" ... еле па за първокласни и второстепенни пътища да не говориме ... или за зимни условия и черен път.

 

По темата колега ако взимаш взимай и пружини и амортисьори комплект.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Инфо по темата с марки спортно окачване:
http://www.vwfans.bg/forums/viewtopic.php?f=11&t=713

А това представлява самото окачване:
c39a334s-960.jpg


Снимката е с информативна насоченост (да се види какво вкл комплекта)


Не е нормално да има такава разлика
Няма ли опция за настройка на окачването , като на снимката ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре че не ми се спори с теб ... всички като теб тунинг батки дето си карате колите само по изложения и събори и избирате магистрали и незнам какви пътища е отвратително високо да.

За много от останалите в БГ които си карат колите ... 1ВА е разкош че може да минава и да се казва там където с твойте билщейни,конита тем подобни други шитни ... на първия "легнал полицай стиска зъбки дали картера не се е издънил" ... еле па за първокласни и второстепенни пътища да не говориме ... или за зимни условия и черен път.

По темата колега ако взимаш взимай и пружини и амортисьори комплект.

Не ходя по изложения или каквото и да било. И аз съм с 1be и е по-високо от лада 5-ца

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към колегата пуснал темата: да разбираме че си купил "спортно нерегулируемо окачане", не като койловърите по-горе?

Нямаш ли на задните амортисьори една зегерка под тарелката на пружината за регулиране на височината?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм с 1be и е по-високо от лада 5-ца

 

Страшно сравнение - признавам си.

А дали наистина си с 1ВЕ???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с 1ВЕ и ми се струва доста ниско (на доста места където нормална кола, изобщо не говорим за лада , минава моята закача )
Дори обмислям смяната с 1ВА

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-лесно е да погледнеш заводския бял стикер в багажника, който е залепен за стената на леглото на резервната гума. На него има напечатани много кодове. Търсиш "1BE" - заводско спортно окачване. Ако не - най-често е "1BA" - нормалното окачване. Има и "heavy duty suspension", то е по-високо от стандартното, но му забравих кода. Някои гледат и самите пружини, но дори и всичките да са "1BE", повечето се различават по цвят и теглови индекс (имам предвид на всяка кола отделно).

Редактирано от KambOK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...