Jump to content

IS Auto впечатления.....?


Recommended Posts

Някой имал ли е вземане даване с тия джамбази? Стават ли колите им, коректни ли са, общо взето който каквото знае.... Често излизат интересни коли оттам и се чудя може ли да им се има някакво доверие?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Попринцип държи високи цени на колите, това е нож с две остриета щото си казва ако са ми евтини ше си мислят че са боклуци а от друга страна ако са таратайки с върнати километри но скъпи и не свалям цената ще си кажат много хубави коли затва са скъпи. Знам че не коментира цените или ако ги коментира е много много малко:-) Приятел си взе оттам преди няколко години кола оставена от техен клиент на консигнация които е взел по висок клас кола и беше доволен но пак казвам не беше тяхня колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Доста от колите им са бартеросвани, имат и нов внос.

Две коли съм взимал от тях, не е имало проблеми.

Цените се коментират минимално.

Правиш ли бартер с доплащане, доста ще те резнат в цената на твойта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питам щото имат една а8 4.2 гледам я от известно време на обява, изглежда нелошо колата направена с ес визия, но имам спомен че беше 2003 от първите и я пропусках затова. Обявата скоро е подновена и пише че колата е 2005... Почти на 100% съм сигурен че колата е същата, остава или аз да съм се заблудил че е била 2003 преди това или да правят шашма? Затова питам ако някой е имал вземане даване с тях какво му е мнението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както колегите казаха доста от колите са вземани на бартер,но повечето са внос,или оставени за продажба от собсвениците(мой приятел беше оставял).Ако разгледаш всичките обяви ще видиш,че повечето коли изглеждат доста запазени и на не много км. в сравнение с други обяви на същия модел автомобил.Преди 3години бях харесал едно А8 4,2тди 2009г от там всичко беше точно но си взех друг автомобил по други причини.Обаче това ауди нещо предната му броня странна форма има долу където са трите отвора под номера.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цените им са високи и то на всички предлагани коли, включително и на такива, които са по-стари и изначално евтини. Имат обяви, които висят по 1 година и повече и все още са актуални. Писал съм им няколко пъти на мейла, отговор така и не съм получил. Като се обадих по телефона за една А6 C5 4.2, не знаеха какво продават и ме убеждаваха че това е S6, а не А6, което е меко казано комично.

 

Ето я колата, гледам че още се продава - http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11426579519631347&slink=abt7id

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две коли съм взел от тях, едната е А8 която карам... опитват се да бъдат истинска автокъща, но горублянското си е в кръвта им. При бартер загубата ти е много голяма при тях, освен това плащаш всички прехвърляния при възможно най-скъпия нотариус. След завеждането на една щетичка, платих си ремонта, а  сумата трябваше да постъпи по тяхна сметка и после да "се оправим".... пари още не съм видял... абе търгашки изпълнения, да те цакнат на дребно... не ми се описват всички случки, само ще спомена най-фрапиращата - направих бартер като оставих стария Кайен и доплащам за А8, Кайена си беше с книжка и история от сервиза в БГ, на истински 150 х.км., тези Търговци му върнаха километража на 102 х,км. и при положение, че са ми го хванали на 20 000 лв  все още го продават на цена - обява 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам познат, който твърди че е гъст със собственика от много години и са строили заедно, имат контакти и въпреки това , казва че му няма пълно доверие ако иде реч за някоя кола от борсата му, дори той да е купувач ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е за тая иде реч, ако някой я знае?

http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11436860671508852&slink=absixo

Аз ходих до тази автокъща миналата година - есента май беше.

Ако не се лъжа в точно това ауди седнах и го запалих - вътре изглеждаше прилично, но не съм го гледал в детайли. Не съм прекарал повече от 5 минути по тази кола.

Прави ми впечатление, че са им скъпички колите, но пък това, което съм гледал там визуално е окей.

Иначе и там трябваше да се примоля на едни момчета на погледна 3-4 коли.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пишат в обявите си нереални години ,като поискаш талона,   опаа колата е по-стара с 1-2 г.

Ако взимаш нещо, прегледай талоните преди да дадеш каквито и да е пари, така още малко ще свалиш от цената, иначе се правят на луди

и ти казват  ако искаш - пари не връщаме.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Почти съм сигурен че беше 2003 предната обява, ама няма значение не съм се засили да купувам, още умувам....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В пост номер 8 е казано всичко, което трябва да се знае за тези. С две думи прецакня.

 

Сега се сещам, по едно време ме беше прещипал някакъв нерв и исках да гледам при тях една РС6, която по телефона беше на плаца им.

Като отидох там се оказа, че била на ... греманския им плац. Само трябвало да капарирам и веднага идва.

Излишно е да споменавам, че колата я намерих в немското мобиле на доооста по-различна цена.

 

Е, може и да имат истински коли, но тези няколко примера много напрягат.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Две коли съм взел от тях, едната е А8 която карам... опитват се да бъдат истинска автокъща, но горублянското си е в кръвта им. При бартер загубата ти е много голяма при тях, освен това плащаш всички прехвърляния при възможно най-скъпия нотариус. След завеждането на една щетичка, платих си ремонта, а  сумата трябваше да постъпи по тяхна сметка и после да "се оправим".... пари още не съм видял... абе търгашки изпълнения, да те цакнат на дребно... не ми се описват всички случки, само ще спомена най-фрапиращата - направих бартер като оставих стария Кайен и доплащам за А8, Кайена си беше с книжка и история от сервиза в БГ, на истински 150 х.км., тези Търговци му върнаха километража на 102 х,км. и при положение, че са ми го хванали на 20 000 лв  все още го продават на цена - обява

 

 

Колко време преди да им го дадеш си я вкарвал в Порше...елементарно е някой да провери преди да даде 30 000, че лъжат с 50000 км, което е нищо, но аз само заради селския манталитет в такава постъпка не бих си купил кола от такива "търговци" НИКОГА. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За хващането при бартер => -5000 лв от реалната цена на колата, която искаш да им дадеш.

 

За годините на колите при тях: http://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?topmenu=1&act=4&adv=11438006708759845=> в обявата пише, че е 09.2008 а на всички стъкла пише ***7...

 

Не се занимавайте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

По постовете ви мисля,че си купувате само чисто нови коли.В различен от този случай не може да сте сигурни в нищо.Скоро в бмв форума бях написал една случка ще я напиша и тук.Познавам човек който има 3 автомобила закупени чисто нови.Примерно на 2500км трябва да е първото обслужване в офиц. сервиз но той го прави в сервиз на приятел,след това на 5000км когато е следващото обслужване му връщат километрите на 2500 и нещо, кара го в офиц.сервиз и го обслужва там,следващата смяна прескача офиц сервиз и прави същото нещо и така и на другите му нови автомобили. icon_lol.gif До тогава не бях чувал за такова нещо,след това разбрах и за разни други правили тази работа.  Другото което един колега каза,че дадена кола била в Германия и на друга цена,ако загледате повечето да ги наречем вървежни автокъщи продават доста автомобили без да са ги купили.По повечето снимки си личи коя кола е снимана тук,друг е въпроса дали после си се движи из друга държава.Всичко навсякъде е измама,дори и в офицялните сервизи но много хора се залъгват,че не е така и не само в България е така.Има много писано по различни форуми с преживявания от Бг и чуджи дилъри,автокъщи и т.н.

За колегата със стъклата където е писал,колега аз на много коли съм виждал да пише с една година по-старо стъкло от колкото е автомобила.Може би стъклата не се правят в деня когато трябва да се сложат,но пък знае ли човек.

Редактирано от osemw12
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, по номера на рамата който го има на челното стъкло, колата излезе 11.2007. Айде сега сметни колко месеца е разликата между 09.2008 и 11.2007 - не е ли почти година???

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чакай сега първо пишеше за години,аз ти казвам,че съм виждал коли примерно 2008г на стъклото пише 2007г.Това,че всеки си пише квото иска не означава,че аз лъжа а за номер на рамата не си писал във първия си пост.

Sent from my iPhone 5 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

IS Auto не се различава по нищо от другите автокъщи. Това че има витрини не значи че е нещо по-специално. Дори напротив. Повечето хора си викат "тая е лъскава или скъпарска автокъща". Да ама не.

Като цяло има 2 типа джамбази. Такива които вкарват мнооого карани коли и ги пудрят и такива, които вкарват удряни коли и ги правят. До тук всичко добре, но джамбазите прекаляват. Първите вече вкарват милионници и ги въртят, вторите залагат на тоталки и ги правят. IS Auto по мои наблюдения са от първите.

Не си купувам нови коли, но като отида да давам 35 000лв за кола 1 искам някво елементарно добър ден и второ не искам да ме гледа нагло в очите на няква 535d и да ме обяснява как е на реални 90 000км, а тя да е с претапициран волан и навигацията да не се пуска въобще. В дисплея бил проблема ама иначе била мноо истинска. Чакай бе бай хуй. Давам 35 000лв за кола и да ми обясняваш че мултимедията (без която колата вътре е като Corsa 99 година) бачкала идеално ама дисплея се ебавал. Че ти да 35 000 дето сигурно 5 6 ти е печалба един пиклив дисплей за 150лв от съседната морга ли не можеш да вземеш?

Къщата я класирам посредата измежду всички други. Може и да изпадне нещо, но е едно на 20.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Демек който си купи кола от България, спира да я поддържа, това ли е твоята изкривена логика? Всички под общ знаменател.

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Явно и IS Auto се открили някой маркетингови закони без да искат . -> Щом е висока цената значи си заслужава.

Давам пример с един производител на месни продукти (луканка) - пуска я на пазарна цена 18 лв и никой не я купува.След време променя етикета и я пуска в мрежата на продажна цена 24 лв и хората започват да си я купуват.
Къде е логиката като качеството е същото -  Клиента "мисли" че този продукт трябва да е с цена 25 лева за да е качествен и тези от по - ниския ценови клас непредлагат същото качество .

Това неписано правило може да го откриете във всички сфери , включително и в автомобилния бранш.
Мнозина живеят с мисълта че като са дали вместо  10к лева 15к лева за автомобил , това им гарантира по - високо качество и сигурност.

Като чета предишните коментари , не мисля че са толкова на вътре с маркетинговите стратегии и просто от IS Auto предпочитат да продават 2-3 коли на месец с по 5-10к надценка , вместо да 10 коли с по 2к надценка.

Друга тенденция е ефекта на "големия град" дИмИек София . Тук понятието "редовен клиент " и "търговска лоялност"  са като египтеските орли в България - знаеме че ги има ама никой не ги е виждал.
С други думи , защо да стрижа овцете като може направо да ги дера . Овци в София бол ...
Ако стрижеш оФца пак ще и поникне вълна и това може да го правиш многократно, но печалбата е малка .
Ако я одереш печалбата е еднократна , но значително по - голяма .
В София оФце с лопати да ги ринеш . Затова има и много случай, в които на следващия ден след закупуването на кало тя вече дава дефкти а търгаша ти отговаря по телефона "Вече е товя , оправяй се  ".

В това число влизат и киселите тарикати, които биха дали Х лева от горе за да си вземат возило от Капитолия, А2 , Овърдрайв, официалните представителства и прочие. Друго си е да кажеш пред блока че тая си я взел малко по - дебело , ама е била на тежка мутра и сега Капитолия му я продава.
Затова винаги съм се очудвал колко по - добро отнешение към клиента имат в малките градове , ама там овцете са под бройка !

Редактирано от Rad0
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...