Jump to content

1.8 - комби се пълни с вода зад седлаката на шофьора


Multigrup

Recommended Posts

Здравейте колеги, след проливните дъждове в Пловдив миналата седмица установих, че има доста вода на пода зад седалката на шофьора ...
изсмуках водата с прахосмукачка (чужда разбира се :schlaumeier:  ) но след 10-тина минути пак имаше вода (като казвам вода имам в предвид над 2 пръста), пак я изсмуках и пак се напълни ...
Помолих приятел да полива вратите и аз гледах от вътре ... не е от там, посъветваха ме да погледна въздуховодите за конденз но пък, чак такъв конденз, едва ли!
Някакви идеи ??? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Провери си дренажните отвори при акумулатора и под сервото. Най-вероятно са запушени. Провери си от към жилото за предния капак, дали от там не влиза.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, проблема е от запушени "дренажни отвори при акумулатора и под сервото", както е казал Brazer. Когато са запушени, от там прелива водата през въздушния филтър във вентилационната система на колата, а Б5 имат духалки под предните седалки, които обдухват краката на пътниците и така се пълни. Аз го играх преди месец-два тоя филм и при мен се оправи с отпушване на дренажите. Няма да казвам какво извадих от там...

Редактирано от bat_zdravko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Колеги, благодаря Ви за отговорите ... още не съм намерил време, да оправя проблема но е крайно наложащо, че като като седна сутринта и мирише на лястовички  :puke:  :puke:  :puke: 


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за мен е проблема по скоро в тапите под купето и аз имах такъв проблем когато водата стигне до купето.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, поне тапата под сервото почисти на първо време, става за минута - две. За другата сваляш акумулатора.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същия проблем ... идваше ми от Филтъра на купето ( Климатичния филтър ) който е от пред в дясно под пластмасата за чистачките. Беше образувало дупка във филтъра и не беше хубаво сложена пластмасата хубаво ( тази където е върху филтъра ). Наместих ги и вече вода няма. Дупките за отводняване при акумулатора и спирачната помпа си бяха чисти

Водата минаваше по въздуховодите. Събираше се доволно количество ( повече от 2 пръста )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчета,да ви попитам :може ли да се сложи филтърната кутия за купето от A4 B5 на A6 C5? Идеята ми е да имам капак над филтъра,който да не позволява да капе върху него вода.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След проливния дъжд в Пловдив в Петък зад седалката на шофьора имаше 6-7 пръста вода (мислех, че ще започне да прелива и към другата седалка) ... Готиното беше като натисна спирачката и водата влизаше в моите крака  :dance:  :dance:  :dance:  
Два дни отводнявам колата и до края на седмицата трябва да реша проблема, какъвто и да е, че ми писна на шапката ....
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

100% са запушени дренажните отвори, за които говорят колегите по-горе. Решението е профилактика 2 пъти годишно (пролет и есен). Играчка е, но спестява главоболия. Другия начин е да се премахнат гумичките от отворите, но и тогава не е сигурно че някое листенце няма да застане точно там.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

теча ти трагва от пробката за жилото за отваряне на капака и самиа теч ти минава точно под волана покраи автобушоните възможно е да ти създаде сериозни проблеми - нужен ти е само малко силиконче утре ште ти кача снимка на пробката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз също имах филм със маншона на жилото.А под акумулатора и серво-то, въобще нямам гумените "неща",махнах ги отдавна.На тези две места се гледа задължително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

аз имах друга случка от разлепен преден прозорец капе по колонката , таблото и после на пода! Така че махнете си декоративните колонки и наблюдавайте и там

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

............"аз също имах" случката, да прониква от антенката на тавана и по неведоми пътища да мокри......багажника. На седан.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На мен ми се запушиха дренажите при акумолатора и при палене колата ми засмука вода през серовото и влязах в голям филм но го оправих та мисълта е чистете ги да не берете ядове

Редактирано от nasko62
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...