Jump to content

Ключовете ми останаха в колата!


Radost123

Recommended Posts

Здравейте,хора! Моля за помощ.Ситуацията е следната-мъжът ми слиза да си вземе забравените цигари от колата,сяда върху ключовете-вратата е отворена,до като рови за цигарите заключва с копчето ....излиза и затваря вратата.Ключовете остават вътре,колата е заключена,резервни - нямаме.Опитахме следното-с отверки си направихме луфт ,през който мушнахме закривена тел (лайсната на колата е съсипана  :icon_cry: ),натиснахме с телта копчето за централното,но не се отключи,после опитахме да издърпаме лостчето на вратата от вътрешната страна ,но пак не се отключи.Пробвахме и с тенис-топка-не става.Как да я отключим без да сваляме прозореца? Има ли начин да отключим багажника? В Германия сме ,в много малък град,намирането на ключар е почти невъзможно :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би трябвало да се отключи при издърпване на дръжката отвътре :zustimm: Само, че за да се отключи, трябва да се издърпа с твърда тел, защото е на двойно издърпване, т.е. трябва да усетите като спре на едно положение, след това има още малко /точно тогава отключва/ , но трябва твърда тел! Пробвайте пак, ще стане.

Редактирано от MOON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

През лайсната трябва да стане, само трябва да е по-дебела тел, аз ползвам електрод. Така отварях 80-тката ми преди и хлопел астра. За друг вариант не се сещам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

C5 конкретно, ако си заключил с копчето на дистанционното не можеш да я отвориш с дръпване на дръжката вътре ..... 

(да се чете колкото и да дърпаш дръжката 1,2,3 ...Н пъти при мен не се отваря ако е заключена от дистанционното)

 

Пробвал съм много пъти. По същият начин: ключа в джоба и като седна се заключва. Е в моят случай и аз съм вътре :)

 

 

Не съм сигурен за бутона Lock/Unlock на шофьорската врата но мисля и той е забранен когато е заключена от дистанционното.

Редактирано от d00mEr
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз мога да оборя това твърдение за дръжката отвътре /говоря за шофьорската врата, другите не съм ги пробвал/..... личен опит :wall:  Алармата си свири, но колата се отключва :zustimm: Бутона Lock/Unlock на вратата не действа, когато е заключена от дистанционното.

Редактирано от MOON
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте , колеги ! Аз също бях правил експеримент ( Ц5 - 2003г.) . Влязох в колата и се заключих с дистанционното . ...... по никакъв начин не можах да отворя колата ....

Редактирано от vanko-lunatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мммм...отивам пак да ръчкам.Дано се получи нещо,с копчето за централното определено не става.Натиснах го добре-не отключва.Не мога да хвана добре ръчката от вътре.А през багажника няма ли някакъв вариант?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно е вашият модел да може да се отключи някак - или с копчето за централното или с дръжката ( 2 дърпания) , моят модел няма шанс .... Или ще се наложи да жертвате едно от задните стъкла.... но нека и някой друг колега си изкаже мнението...

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от vanko-lunatic
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето "executive" автомобили след 2000та година имат функцията "Security Locking"
а ето и обяснението в нашата система за нея:

Security locking
The power door locks mechanically block all operation of the door locks. This makes it impossible to open the doors using the manual locks inside the vehicle, after a break-in via a window, for example.

 

Заради тази функция най-вероятно не можете да отворите вратата отвътре.

Редактирано от v1per
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не успеете да намерите ключар счупете страничния прозорец на вратата. Втора употреба не ми се вярва да е много скъп. Без даване на пари няма да се мине. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как сте бъркали с тел? Прозореца свален ли е поне малко? Ако е свален с телта придърпайте дистанционното... Аз ако ще къртя нещо, то първо бих пробвал ключалката.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

при мен е същото ако колата е закючена с ключа било то с копчето или през ключалката от вътре ,не може да се отвори.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да кажат колегите от Германия дали имат някакъв резултат !? Можете ли да смъкнете стъклото дотолкова , че да измъкнете ключа ? Но решението си остава едно - влизане с взлом ! Вие си изберете как да бъде . Може да имате усложнения с патрона и да търсите да си купите и патрон и стъкло .

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Връзки от обувки със фльонга. Прекарва се през уплатнението и се захваща лостчето. 2-3 пъти съм отварял така. Първия път на минус 10 градуса отне около 30 мин, а последния 2.:)

Сега видях, че механизма се блокира.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Редактирано от zafirovp
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как па ще прекараш фльонга от връзки за обувки през уплътненията и кое точно лостче ще захванеш? :huh:

 

Потвърждавам - пробвах и при мен на ц5 2004, след заключване от дистанционното, не става отваряне отвътре нито с дръжка, нито с бутона на вратата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

a и при нaшите тaлиги пилончето при зaключено се скривa в корaтa и нямa кaк дa го хвaнеш

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...