Jump to content

Колко е нормално да се свали от цената на кола обявена за 8 - 9 хиляди?


Recommended Posts

Ще си купувам кола и се чудя на цена обявена в мобиле/карс.бг около 8 - 9 хиляди, колко е приемливо да смъкна от цената в общия случай? Под "общия случай" разбирам ако няма фрапиращи неща за смяна.

 

Доколкото съм слушал от познати при коли на цени от 5 хиляди - едно 500лв се смъкват без голям проблем, това значи ли че на цена 8 - 9к, може да смъкнеш едни 800 - 900 лв?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз лично не гледам цената на автомобила, за да правя сметка колко мога да сваля, всичко зависи от състоянието. Моята, за пример, която продадох, на обявена цена 13 000, свалих 500, просто знаех кондицията на колата и не бях склонен на повече смъкване, но и пазарлък трябва да има, затова тази сума сметнах за нормална. Може и да бъркам ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Относно цената на употребявано МПС,на място се разбира най-добре,не по телефона и снимките.

Особено с парите в джоба нещата изглеждат малко по различно.

Като не сваля продавача от цената изобщо,значи няма намерение да я продава.

Заминаваш директно,коли много.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Tonko ме подсети като каза пари в джоба, защото и другаде го бях прочел с парите в джоба - по-лесно клякат... абе вие с толкова пари в джоба не ви ли е шубе да обикаляте из автокъщите? А и дори да се спазарите - нали после трябва да се ходи при нотариус, а за целта трябва да си запазиш час... или аз нещо пропускам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не си тийнейджър и отидеш с жена си, свалят повече :hilezh:  Тва сериозно - забелязъл съм го лично. Сигурно си мислят, че семейния съвет вече е взел решение и наистина ще се купува а не просто така, да ходиш на "зей пазар" и семки в джоба. Иначе е всеизвестен стремежа на българина да е "на далавера / на оферта". Някак си човек има вътрешно задоволство, удовлетворение, да е спазарил нещо на по-ниска цена от обявената (независимо дали тя е реалната). Този факт се използва активно от търговците (като табелките "намаление %" по всички магазини, които никога не се махат) и затова винаги са сложили горница за пазарлък. Като се замисля, 10% е минимума още на първо четене. А с пари в джоба (и жена под ръка) шансовете нарастват :)

Редактирано от GT_power
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, добра идея GT_power, само се притеснявам, че като забра жената и тя само като влезе в някоя 10 годишна кола, която сравнена с 24 годишното ни Ауди ще и се стори най-хубавата на света, и като каже "много е хубава!" - иди после сваляй цената :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли ,че на кола обявена за 80-90 хиляди ,ако идем цялото семейство с кеша ще ми паднат поне с 10 хилки?

Стига глупости!!

Падат ,щото колите са им стрували 5к и на 90% са поройници най-страшни и искат да изкарат още толкова,ама и на 2-3к отгоре са доволни.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това значи ли ,че на кола обявена за 80-90 хиляди ,ако идем цялото семейство с кеша ще ми паднат поне с 10 хилки?

Стига глупости!!

Падат ,щото колите са им стрували 5к и на 90% са поройници най-страшни и искат да изкарат още толкова,ама и на 2-3к отгоре са доволни.....

АМА много точно!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да ти кажа без да се напъвам много ми свалиха 8% за нова

Ако е от магазина съм съгласен

Ама на 90 000

Редактирано от Ц Е Ц О
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Повечето разпади идват ударени и тук ги ковАт почти без пари и айде газ - продажба! Така че, всичко си зависи от състоянието на коша и умението на купувача да се пазари и преценява джамбазина. Не си и бях помислял, че един идиот може да закове пирони и да навие винтове, след това "прилежно" да натовари 5 кила кит и да боядиса кола на няма 7 години. Е...и т'ва видЕх :steinigung:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всичко зависи колко си в час и какъв автомобил ще гледаш. Ако джамбаза реши, че е достатъчно замаскиран за да си хване рибка, няма да те огрее големия бонус, но ако си личат забележките и е куп тенекии и успееш да ги кажеш всичките за отрицателно време, може и да те огрее...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...