Jump to content

Recommended Posts

Бобчо, нямам за цел никой да убеждавам. Просто споделям последният ми засечен разход. А теоретичните ти "размишления" си ги дръж за себе си ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 82
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Нищо против да споделяш последния засечен разход но начина по който поднасяш информацията е некоректен и невиждам с какво би бил от полза на някой освен да го заблуди. Колегите след теб показват как се споделя разход и той доста се разминава с твоя между другото. Това което казвам е само че тази кола с този двигател е пълен абсурд да дава разход от 10л/100км при средна скорост 150км/ч - мисля че ти самия го знаеш това не по-зле въпреки че се "изцепи" тука и дори е несериозно да се коментира повече :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобо, той е казал "при 150 км/ч ми гори 10". Това значи че гори 10 при моментна 150, а не при средна. 9 от 10 човека със 150 средна ще са главни герои в мощно ПТП.

Аз му вярвам. Карам атмосферен шестак с подобна кубатура и при 160 харчи около 9,5/100. И то при 160 по GPS. На таблото стрелката сочи 165.  Това за 5 ръчки и при 3900 оборота.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тея коли харчат колеги стига с тия заводски глупости за кошове на 15+ години и нафта/бензин с качество като в Африка:-) Да не говориме че теафика в Софето не е като в долно камарци примерно:-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бобо, той е казал "при 150 км/ч ми гори 10". Това значи че гори 10 при моментна 150, а не при средна. 9 от 10 човека със 150 средна ще са главни герои в мощно ПТП.

Аз му вярвам. Карам атмосферен шестак с подобна кубатура и при 160 харчи около 9,5/100. И то при 160 по GPS. На таблото стрелката сочи 165.  Това за 5 ръчки и при 3900 оборота.

Значи аз ако карам 110-120 през 90% от времето и вдигна 200 за няколко минути после мога да кажа във форума че при 200 колата ми харчи 5.5 ...  !?! Стига бе колеги айде малко по-сериозно все пак сме в технически форум :) Това че по борд ти е показало 9,5/100 при 160км/ч МОМЕНТЕН разход не е абсолютно никакъв реален критерии. При минимален наклон този показател може да варира от 5/100 до 25/100. Нулирай си борда и карай на темпомат 30 минути при зададена скорост 150 и после сподели какво отчита борда като СРЕДЕН разход ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия дни ми се очертава да почивам, но като пътувам ще го направя тоя номер с борда. Иначе незнам как без зануляване на борда точно на магистралата би се постигнала средна скорост от 150 :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето това е сериозна приказка колега TiL - респект ! Ще е интересно да споделиш резултата тук - само да не се изплашиш :zustimm:

Редактирано от boboweb
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От Нюрнберг до Грац са 500 км. 3 часа и 10 минути от едната бензиностанция до другата. На пълен до гърловината резервоар по магистралата само със 160. Даже бях бавна кола и можех да си пердаша на круиз през 90% от времето. В Грац допълних пак догоре - 9,5. Но нито беше ауди, нито с двойно, нито с принудително пълнене. В момента със същия навес София-Плевен между 7,4 и 7,6 всеки път. Под 120 пада само на отбивките с еднопосочното и в тунелите. На хубавия асфалт и нанадолнищата 140-50-60.

Мисълта ми е, че това е а6. По-хубава кола, по-нова с малко и не може да е по-зле. Тя поддържа постоянна скорост и е разтоварена. Така колите харчат приемливо. Не е като да поддържаш 150, но поради настигане на по-бавни МПС да намаляваш до 100-90 и пак да ускоряваш до 150 и да ги държиш. Отделно тези 150 реални са сигурно 143 км/ч... така че пак казвам - според мен МОЖЕ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямам за цел да заблуждавам никой. Разхода който коментирам е от Пловдив до Бургас, като по голямата част от пътя съм бил с темпомат. Зареждам 100 октана от Еко.

А ти Бобчо като настоящ или бивш собственик на коментираната кола правиш такива изцепки и заключения?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам каква цел имаш но продължаваш да твърдиш откровенни измишльотини - по гръб не падаш . Поткрепи твърденията си с факти именно че при средна корост 150 колата ти харчи точно 10 ако искаш някой да те вземе на сериозно (да не се окаже че средната е ~90km/h) - а не да викаш аз го имам значи само на мене ше ми вервате . Заключения не правя - давам разход каталожен от ауди за тая кола който е 9/100 (иди прочети как и при каква скорост се мери каталожен разход) . Сигурно лъжат и реалния е 3-4 литра надолу...Ти ни казваш как твоя разход при +60-70км/ч над тази каталожна средна скорост и при 15 годишна кошница мърда с има няма литър ?!? Цитирай ми моя "изцепка" и ще коментирам или ако нямаш какво смислено и аргументирано да отговориш по-добре спри до тук ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз със същата кола постигам разход 10/100 мерено пълно-пълно и по борд пак е толкова при спокойно /в никакъв случай бавно/ каране София-Халкидики примерно. Магистрала 130-160 /на моменти заигравка 200-260/, първокласен път 90-120. Колата е била винаги с жена, дете, климатик на Ауто и багаж за море. Който иска да вярва, нямам интерес да лъжа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оливате се вече, но пък винаги може обясните на Ханс как постигате нещо което той не е успял дори в строго контролирани условия.

Иначе казано време е за ключ :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Незнам каква цел имаш но продължаваш да твърдиш откровенни измишльотини - по гръб не падаш . Поткрепи твърденията си с факти именно че при средна корост 150 колата ти харчи точно 10 ако искаш някой да те вземе на сериозно (да не се окаже че средната е ~90km/h) - а не да викаш аз го имам значи само на мене ше ми вервате . Заключения не правя - давам разход каталожен от ауди за тая кола който е 9/100 (иди прочети как и при каква скорост се мери каталожен разход) . Сигурно лъжат и реалния е 3-4 литра надолу...Ти ни казваш как твоя разход при +60-70км/ч над тази каталожна средна скорост и при 15 годишна кошница мърда с има няма литър ?!? Цитирай ми моя "изцепка" и ще коментирам или ако нямаш какво смислено и аргументирано да отговориш по-добре спри до тук ;)

 

Качвавм се на магистралата и цъкам темпомат на 150км/ч. Случва се да намалям заради трафик, също така да увеличавам за по бързо изпреварване, спирал съм и за кафе. Нямам представа колко ми е средната скорост. 

Само ако можеш да ми кажеш каква е целта да лъжа за разхода си? Принципно някой ако реши да си купи 15 годишно S4, разхода за гориво не е фактор ;)

Не ми отговори на въпроса дали си имал досег до такъв автомобил за нещо различно от возене?

 

Аз със същата кола постигам разход 10/100 мерено пълно-пълно и по борд пак е толкова при спокойно /в никакъв случай бавно/ каране София-Халкидики примерно. Магистрала 130-160 /на моменти заигравка 200-260/, първокласен път 90-120. Колата е била винаги с жена, дете, климатик на Ауто и багаж за море. Който иска да вярва, нямам интерес да лъжа.

Стига и ти си лъгал, прекалявате вече  :hilezh:

 

Оливате се вече, но пък винаги може обясните на Ханс как постигате нещо което той не е успял дори в строго контролирани условия.

Иначе казано време е за ключ :)

Ти четеш ли темата или си трупаш коментарчета? Ханс постига 9/100, ние говорим за 10/100  :steinigung:

 

Колата е с АВТ софт, ако има някакво значение

Редактирано от gemballa.bg
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига се карахте. Във вторник ще пътувам най-вероятно. Ще се кача на магистралата, ще зануля разхода и ще взема Свиленград-Харманли със 150км/ч. Ще снимам и ще пусна тука снимката за да се види и да се спре със спора. Само дето аз съм с а6 комби, куатро, автомат, газ и 97кг човек. Не заключвайте темата, предстои развитие :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл да спорите, колите харчат според състоянието и стила на каране. Две една с друга еднакви трудно ще има. Да не говорим, че при извънградско, много трудно се поддържа една и съща скорост освен, ако не се пътува между 12:00 и 04:00 сутринта.

Факт е обаче, че 2.7Т, ако е читава харчи като за по-малко от 2.7 и то без Т когато се кара извън бууст особено като е с чип, защото тогава не е много богата като смеси. Със споменатата скорости си в активно VVT-то , което допълнително спомага за по-ниския разход. Това естествено е непонятно за много хора, затова не спорете, винаги ще има хейт. 

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Качвавм се на магистралата и цъкам темпомат на 150км/ч. Случва се да намалям заради трафик, също така да увеличавам за по бързо изпреварване, спирал съм и за кафе. Нямам представа колко ми е средната скорост. 

Само ако можеш да ми кажеш каква е целта да лъжа за разхода си? Принципно някой ако реши да си купи 15 годишно S4, разхода за гориво не е фактор ;)

Не ми отговори на въпроса дали си имал досег до такъв автомобил за нещо различно от возене?

 

Това е далече от средна 150 по борд, може да е 90, а може и да 120. Толкова ли е било голям проблем като си искал да се хвалиш с разход да нулираш и средната скорост. Така подвеждаш доста.

Няма смисъл да спорите, колите харчат според състоянието и стила на каране. Две една с друга еднакви трудно ще има. Да не говорим, че при извънградско, много трудно се поддържа една и съща скорост освен, ако не се пътува между 12:00 и 04:00 сутринта.

Факт е обаче, че 2.7Т, ако е читава харчи като за по-малко от 2.7 и то без Т когато се кара извън бууст особено като е с чип, защото тогава не е много богата като смеси. Със споменатата скорости си в активно VVT-то , което допълнително спомага за по-ниския разход. Това естествено е непонятно за много хора, затова не спорете, винаги ще има хейт. 

Като не е в бууст как ще поддържа скорост със средна 150? Едно намаляване и после няколко километра ще има ускорение. За каране с 80-90 е възможно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много лесно, говорим все пак мотор с кубатура над 1.1. За разлика от дизелите, на бензиновите мотори не се нуждаят от бууст, за да се местят. На Вакарал като намаля от 150 на 140 и до Плоиф не мога да стигна 150, даааааааааа.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е далече от средна 150 по борд, може да е 90, а може и да 120. Толкова ли е било голям проблем като си искал да се хвалиш с разход да нулираш и средната скорост. Така подвеждаш доста.

 

Никъде не съм споменал за средна скорост. Чукча писател, а не читател  :steinigung:

И изобще не съм целял да се хваля, просто съм споделил. Нито съм имал за цел да си нулирам средни разходи, бордове и т.н. Беше началото на август, ако е било за хвалене нямаше да чакам средата на октомври  :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само да кажа че S4-ката ми гори при 150км/ч точно толкова колкото АЕБ куатро в А4 при същата скорост - 10/100

 

 

Никъде не съм споменал за средна скорост. Чукча писател, а не читател  :steinigung:

И изобще не съм целял да се хваля, просто съм споделил. Нито съм имал за цел да си нулирам средни разходи, бордове и т.н. Беше началото на август, ако е било за хвалене нямаше да чакам средата на октомври  :hilezh:

 

 

Я виж каква глупост си написал. Май е най-добре да се научиш да се изразяваш правилно. Нямаше да има 2 страници спам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма смисъл, писна ми да споря за глупости. 

Направих печатна грешка и вместо 13 написах 10. Моля мненията ми да не се взимат под внимание!

Само имам една молба, когато се дават мнения, нека са за неща минали през ръцете ви, а не основани на догатки и размишления :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...