Jump to content

Всякакви въпроси свързани с Audi А6 4G (C7)


Raino

Recommended Posts

  • Отговори 2,9k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

това го няма за 4ф нали?

Изпратено от моят CLT-L29 с помощта на Tapatalk

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма го.

Много яка естра. Лошото е, че както виждам масово ако колата е мръсна или особено в сериозна зима не работи, явно се зацапва датчикът.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2012 Ауди пускат екстрата - леш, я работи, я не. Спират я, колите 2013 я нямат. 2014 пускат обновена версия, която работи супер. Ще пиша като се върна от морето и я подкарам. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/21/2018 at 6:54 PM, N1995 said:

Значи е нещо друго съвсем. Вероятно сензора за наклон...

Да дам отчет, иначе остава във въздуха :)

Оказа се, че всички тези грешки са от допълнително монтирания имобилайзер, който изискват застрахователите за Каското!

Изтрихме ги всичките, ама пък каква е гаранцията, че няма да се появят пак в един момент - никаква !?!

Редактирано от didkoband
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 45 минути, didkoband написа:

Да дам отчет, иначе остава във въздуха :)

Оказа се, че всички тези грешки са от допълнително монтирания имобилайзер, който изискват застрахователите за Каското!

Изтрихме ги всичките, ама пък каква е гаранцията, че няма да се появят пак в един момент - никаква !?!

От него е. На мен непрекъснато ми пълни списъка от грешки в историята. Само че при мен запалва грешка за проблем в спортния диференциал и въздушно окачване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За това си направих каското в арменец. Няма как да дам на родни престъпници да ми монтират имобилайзер правен в някой гараж от същите, които крадът коли в бг. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това добре за градовете, с които се работи добре с тях като застрахователи, ама какво правим с останалите, където си в приключение ако имаш каквито и да било щети. Ама то това си е отделна тема!

Редактирано от VBI
Цитиране на предходно мнение!
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

2 hours ago, didkoband said:

Да дам отчет, иначе остава във въздуха :)

Оказа се, че всички тези грешки са от допълнително монтирания имобилайзер, който изискват застрахователите за Каското!

Изтрихме ги всичките, ама пък каква е гаранцията, че няма да се появят пак в един момент - никаква !?!

 

На мен доста често ми гасне колата и изписва куп грешки от смотаният имобилайзер... дори наскоро  ми се случи в движение чак ме хвана страх за кутията..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, StanTanev написа:

 

На мен доста често ми гасне колата и изписва куп грешки от смотаният имобилайзер... дори наскоро  ми се случи в движение чак ме хвана страх за кутията..

Ако си сигурен, че е от имобилайзера е най-добре да отидеш да ти го оправят преди да се е повредило нещо по периферията на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тия имобилайзери са за в коша. Не знам как биха изобщо разбрали ако си го разкачиш от кан шината и примерно един път в годината го връщаш като ходиш да ти снимат колата. Ако някой иска смислена защита - Ghost Alarm, за към 400 паунда е, но има файда, иначе тия имобилайзери са такъв леш, че не казавай на никой. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17/7/2018 at 7:49, N1995 написа:

 

На 17/7/2018 at 7:49, N1995 написа:

Да случва се, след като забие въздушното спира маса неща - ауто левелинга, ACC, stop assistant, lane assistant и тн. в зависимост какви екстри имаш. Прави се профилактика, “смазват” се въздушните филтри със специален препарат и се сменят 1 или 2 филтърчета за 20тина лева. Заради всичкия тоя прах в който живеем е в комбинация с топлото. 

На 24/7/2018 at 8:47, N1995 написа:

 

 Пак ми заби въздушното може ли да е от акомулатора, ако не е на VAG и не е запознат с колата или както там му се казва. Трупа ми грешки чиста ги и пак си карам , вече втори път та почна да ме дразни :wall: Някои гуро да ни светне с малко теория?:flehan:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега от ауди се прибрах , тук в Гърция и ми истри грешките , но го нямаше главния механик та се заговорихме с другите момчета и стана въпрос за акомулатора , че не е оригинален и можело от там да трупа грешки.За това го споделям за да знам да сменям ли акомулатора или с профилактика ще ми се размине.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 7/20/2018 at 5:08 PM, Аци said:

Как може веднъш показва че е под максимума и после ъпдеита да показва че е в повече:nixweiss:

Маслото както всяка течност има топлинно разширение т.е когато е студено обемът е един а когато загрее се увеличава. При мен се получава същото когато сменям маслото. Слагам 5л. ( 2.0 ,177кс.с. дизел) както е по инструкция, нивото показва на максимум , започвам да карам примерно на дълъг път с по високи скорости и нивото отива над максимума т.е. излиза съобщение да се намали нивото на маслото. Затова винаги когато сменям масло слагам 4.8л и този проблем го няма. Доколкото си спомням някъде беше споменато масло 6.0л. студено след загряване до работна температура става 6,3л. т.е. топлинно разширение 5%.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

22 hours ago, Аци said:

Сега от ауди се прибрах , тук в Гърция и ми истри грешките , но го нямаше главния механик та се заговорихме с другите момчета и стана въпрос за акомулатора , че не е оригинален и можело от там да трупа грешки.За това го споделям за да знам да сменям ли акомулатора или с профилактика ще ми се размине.

Предполагам че акумулаторът ти трябва да е тип AGM т.е. ако си сложил обикновен според мен е възможно да дава някакви грешки. Доколкото съм запознат се слагат AGM заради Старт-Стоп системата. Този тип акумулатори са много капризни към зареждането т.е. зареждащият ток се променя/контролира непрекъснато и от тук може да идват някакви грешки когато се сложи обикновен акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...