Jump to content

Всякакви въпроси за А6 4F - Част 9


Mr.13

Recommended Posts

  • Отговори 2k
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

За цената си форсе нямат аналог. Вюрта незнам колко струва, но топмастер за мен не е инструмент, дори наскоро си взех клещи топмастер и се усукваха и с трудност вкарах пружинката на едни задни накладки...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За гедоретата - зависи до колко пари.До 200 лв - Force. За парите си е прекрасен комплект.

Ако бюджета позволява - Beta,Gedore, King Tony ( да не се бърка с King roy )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С тва куфарче разглобих половината ауди и нищо не се опъна... Ако човек не върти сервиз, не знам за какво му е нещо по-професионално. Всеки сам си решава де :) . Понякога "направи си сам" трябва да има граници... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хора може ли малко помощ. Фаровете ми не се раморегулират , а са сацепени в едно положение. Грешка не ми свети грешка на таблото, а VCDS неможе да се свърже. Сега свалих фара и мисля ,че е и със завиване. Искам да си ги оправя , въпреки ,че в момента си светят както трябва. Някакви предположения как са ги изолирали.

Нещо нередно виждате ли, освен ,че червения кабел наа габарита е прокъсан?

На втората снимка май има нещо правено по единия кабел

IMG_20160610_180653.jpg

IMG_20160610_180643.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, тази вечер ми алармира ФИС-а, за проверка нивото на двигателното масло....Явно го е изгорила....

В момента не съм в София, а в провинцията и нвямам под ръка оригинално ОЕМ масло на VAG 505=00 507=00===Но не смея да карама така колата, защото я вкарвам в обороти...

Разпоблагам с масло ELF Evolution 900 SXR 5W30====Спорлед Вас, мога ли да долея 1 литэър от това масло? Страх ме е да не се пресече остатъчното масло, въпреки, че като мвискозитет и то е 5w30====Просто временно да закърпя положението, докато се прибера в София, за да купя ОЕМ масло на VAG===

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Паси, доста съм притеснен...Трябваше да купя ОЕМ-ско масло, но не очаквах, че така бързо ще се наложи доливане...Не ми се иска така още 100 км да карам колата...Всъщност, не знам, при светване на лапата за предупреждение за ниско ниво на маслото,колко километра може да се изминат така..Аз поне не смея да я карам, че като знам от липса на мазане или  лошо смазване, какви задирания по цилиндрите са получават, просто настръхвам.....Веднага я спрях колата, Хубаво е, че съвпадна с прибирането ми...В момента не разполагам с друго двигателно масло, освен този ЕЛФ  ELF Evolution 900 SXR 5W30.

Може и да ми се смеете на въпроса, но мислите, ли че има риск, ако долея 1 литър ELF Evolution 900 SXR 5W30 към ОЕМ масло VAG  Long Life III 5W30..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига да е 507.00 няма да имаш никакви грижи. И да не е, пак не е супер драма. Идеята е да не се смесват различни видове масло (минерално със синтетика например), така че за доливане ти върши работа. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10 hours ago, andrei_S40 said:

Паси, доста съм притеснен...Трябваше да купя ОЕМ-ско масло, но не очаквах, че така бързо ще се наложи доливане...Не ми се иска така още 100 км да карам колата...Всъщност, не знам, при светване на лапата за предупреждение за ниско ниво на маслото,колко километра може да се изминат така..Аз поне не смея да я карам, че като знам от липса на мазане или  лошо смазване, какви задирания по цилиндрите са получават, просто настръхвам.....Веднага я спрях колата, Хубаво е, че съвпадна с прибирането ми...В момента не разполагам с друго двигателно масло, освен този ЕЛФ  ELF Evolution 900 SXR 5W30.

Може и да ми се смеете на въпроса, но мислите, ли че има риск, ако долея 1 литър ELF Evolution 900 SXR 5W30 към ОЕМ масло VAG  Long Life III 5W30..

Вдигнеш ли предния капак, колата отчита че си правил нещо и ти спира алармата за 50-100км. Доливай каквото имаш и виж колко ти показва на щеката. Карай с 90-100 и ще се прибереш. Виж да няма теч от масления филтър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 49 минути, kpematop написа:

Естерно и минерално/синтетично масла не се смесват.

Що какво ще стане като ги смесиш? Някой ако пресече при смесване две двигателни масла аз ще го изпия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги аз имам същият проблем относно оранжевата лампа на маслото.

Смених датчика, маслото е на макс и един ден свети един ден не.Много интересно е че като извадя пръчката на маслото да проверя нивото след това 2-3 дни не свети

А6 allroad 2008

Редактирано от Venci11
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

On 6/6/2016 at 0:27 PM, lmbr said:

Никой не каза къде да отида да си сменя стъклото... Имаше някакви негативи към Кобра, та ако не там - къде?

Аз ходих в Глас Голд Груп и съм доволен от монтажа, дават и 2г гаранция за теч.

www.glassgoldgroup.eu

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 7 часа, kpematop написа:

Естерно и минерално/синтетично масла не се смесват.

Перфектно се смесват.До 50% хидрогенирано+25% минерално+25% полиолефини+3-5% естери= Мотул Синерджи 6100+ 10в40.И маса други марки са така.Всичко се смесва вече.

Нищо лично и никакви лоши чувства,просто споделям.:zustimm:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше някво раладжийско масло естерно, дето пишеше на опаковката да не се смесва с други. Аз прицнипно смесвам и не са се пресичали маслата. Доливал съм 5в40, при условие, че в колата е имало 5в30...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Just now, kpematop said:

За цената си форсе нямат аналог. Вюрта незнам колко струва, но топмастер за мен не е инструмент, дори наскоро си взех клещи топмастер и се усукваха и с трудност вкарах пружинката на едни задни накладки...

Топмастер, наистина са много боклучави интрументи...Чупил съм два броя клещи...Не просто счупени, а пръснах челюстите..На онези тънките, жичкаджийски гклещи, тип ,,човка"...А, колко отвертки на ,,Топмастер" съч счупил, вече не ги броя...Това не са инструменти, а разходен материал...Имам един комплект тресчотка с 24 броя вложки...Засега държи, но не знам до ккога ще оцелее..Аз с такива, си развивам болтовете на колелата...

Редактирано от andrei_S40
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...