Jump to content

Домашно кино 5.1


Recommended Posts

 Има доста проекти в нета, но определено имам голям мерак за ALEPH 3 или DOGC, стига да успея да намеря "истински" транзистори. Някога ползвах и един DIY "QUAD-405", беше събран с оригиналните ОУ-та и транзистори, е не съм чувал такъв хубав и мек звук от друг амп, нищо, че тонколоните не бяха нещо особенно.  

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 217
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Тия 'игли' с какви драйвери са? 

 

Аз смятам като се затопли, да се събера едни, така за идеята, ама ще взема ТВ, като на оригиналната схема. 

 

п.с. е тука съм ги събрал мойте, само за снимката. 

2016-03-18 10.41.54.jpg

Редактирано от Joro Irl
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моите игли са с компромисния вариант - FRS8 (8ома) на Visaton, но казват че с оригиналния драйвер за проекта на Tang Band е още по-добре. За съжаление не успях да го намеря в България, а от Ebay нещо не ми стига акъла да се оправя и да поръчам. Преди е имало в Stedy, но са ги свършили, а и няма да поръчват други. 

Другия проект за TV-to ще бъдат тези хорни :

http://www.hornlautsprecher.de/projekt_miniplay.htm

Редактирано от Marian_Georgiev
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момци, какви са тия "шофьори" които си поръчвате? На български му казваме (високо)говорители да ма прощавате.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така му казват на високоговорителя в по-интелигентните аудиофилски среди, а нали е модерно сега да се говори с чуждици:hilezh:

Същата работа като бубер-суббуфер-суб уфер-бас бокс ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Високоговорител на английски в повечето случаи означава тонколона, докато говорителен шофьор ясно определя за какво става въпрос, макар че се използва и просто говорител. На български говорител сигурно е достатъчно, за да стане ясно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5 hours ago, Marian_Georgiev said:

Моите игли са с компромисния вариант - FRS8 (8ома) на Visaton, но казват че с оригиналния драйвер за проекта на Tang Band е още по-добре.

 

Аз имам Tangband W4-1337. Свирят като за парите си - за домашно кино са прилични, но не стават за основни стерео тонколони.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурно знаеш, всичко зависи от конструкцията и обема :), твоите ги водят "фулрейндж", и сложени в подходящ ТЛ проект може би няма да ги познаеш.

Оказва се, че голямо значение за качеството на звука имат и свързващите кабели amp-ОТ (аз лично не успявам точно да си го обясня:gruebel:), но има хора които дават по 300-400лв. за комплект 5м. какели и конектори :shocked:.

Преди 3 часа, Joro Irl написа:

Аз пък си ги поръчах току що, Tang Band W3-871 драйвери с филтри и всичко. :)

 

Какви пари излезе всичко ? Някой казват, че без филтър свирят по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На сляп тест няма кой да направи разлика между кабел от 400лв. и мостов кабел 2х2,5.

Едно време имаше спорове по аудиофорумите, ама никой набутал се не се нави на теста.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Излизат по €36 на ОТ.  

Аз сам ще си направя кутията. Всъщност колега е дърводелец и той ще ми осигури дървени плоскости, не МДФ/ПДЧ. 

 

За кабели съм дал около 250/300лв. Незнам как ще звучи с евтин кабел. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цената за говорителчетата звучи добре.

За кабелите така и аз знам, истинските аудио кабели за тонколони са скъпи, явно са и наистина с позлатени конектори. Не съм чувал каква е разликата примерно ОТ захранено с ктитайски 2х0,75 бакърен многожилен кабел и същото ОТ със скъп аудио кабел. Сигурно има някакво значение. Може би заради скин ефекта евентуално по външния диаметър проводимостта на проводниците е подобрена напр. чрез посребраване, не мога да си обясня специфичността им и  високата им цена?   

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко за аудио-кабелите от едни от най-скъпите в света на Hi-Fi аудиото - Nordost:

Nordost cables - Odin 1 vs. Odin 2

 

Проблемът е, че с такъв кабел и другите елементи от системата трябва да са на ниво ..... и пак няма гаранция, че обикновен човек с нормален слух ще чуе разликата. ;-)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алабаланица. Имам един френд маниак аудиофил ама без паре та веднъж си купи един пач кабел стерео чинч-чинч с дължина 30 санта за 280 евро че бил най-евтин в каталога на бай еди кой си. :flehan:

Аморфна мед, ковани много пластови конектори, просвирване в правилната посока. И ние сме чувале дивотиЙ най-страшни.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всяко нещо си има граници, ама това вече е откАчена работа - скин-ефект на аудио сигнал...

В смисъл - не че няма, ама искам някой да ми го чуе :) 

Повече бих повярвал на някой чуващ изсъхнал кондензатор на Т-образен разделителен филтър (чей да сме модерни  - кросоувър) от трети ред (-18дБ/окт.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

6 hours ago, grizzly said:

Аморфна мед, ковани много пластови конектори, просвирване в правилната посока. И ние сме чувале дивотиЙ най-страшни.

В домашните си колонки съм използвал и монокристална мед....по препоръка на жена ми след сляп тест:hilezh:

 

Кабелите се чуват и на непретенциозна система.

Но как ще звучат и какво ще си пасне със системата и предпочитанията ни не зависи от цената.

 

Ще дам и един пример:

ATC имат различно окабеляване на "колонките" си за домашно и студийно ползване. Едните са окабелени с кабел от 1паунд/м, а другите с кабел от 28паунда/м. Това не се изнася като факти от рекламата, а е констатация на потребители, които са си отворили колоните.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз поръчах днес новия Denon X2200. От няколко години отлагам да сменя стария, но сега е моментът. Новият вече е с DTS:X декодер - единствената новост в киното, която наистина си заслужава от 23 години досега. Както и конкурентната Dolby Athmos, само че в "домашната" версия са я кастрирали порядъчно, така че реално само DTS:X си заслужава. Чакам го да пристигне до 2-3 дни, после ще реша какво да правя със стария Denon.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

23 hours ago, ogip said:

Не казвам, че кабелите са маловажни, ама чак пък скин-ефект за звукови честоти...

Трябва много солидна теоретична подготовка, съчетана с много практика за да се коментират ефектите при кабелите.

Аз съм спрял да се мъча с обяснения и се задоволявам само с експерименти:).

 

Но ако трябва да поразтягаме локуми - спектрално аудио сигнала е от 20Хц до 20+ khz (голяма част от "туитърите" стигат до 25+ Кхц, а някои по-специални до много повече - защо е необходимо това е друга тема, подобна на тази с кабелите)....

Кабелът най-грубо казано реално действа като филтър и пропуска различните честоти по различен начин - от там и различното звучене.  Кой кабел е най-подходящ - ами зависи от системата - с кабели може фино да се донастройва звученето.

 

Аз съм ползвал чинчове на studio connections и на XLO - при все, че и двата кабела се водят мнооого прозрачни пак има драстична разлика в звученето....

Някои се кълнат в балансното свързване.....но ....

Редактирано от robobug
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди няколко години ни правиха демонстрация на едни скъпи кабели с други уж по-хубави, на скъпа система($200К+) и имаше голяма разлика, но си беше режисирано. 

 

Аз от известно време искам да си сглобя някакъв лампов усилвател за грамофоня и гледам ей тези - https://tubedepot.com/t/diy-central/kits-tube-amp/hifi-tube-amp-kits 

 

Чудя се само, дали да пробвам с по-евтините китове и да си измисля някаква кутия готяна или да взема направо японските китове, за които пишат много хубави неща. 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...