Jump to content

Изгорял ксенон?


dexter1

Recommended Posts

Здравейте, дискутирано е доста, но все пак:

Две нови оригинални крушки D2S са около 300 лева.

Две китайски D2S са около 70 лева. 

Ясно е, че вторите ще карат около 1 година, но заслужава ли си или си е чита проба набутване?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заслужава си. След това като ти нагорят рефлекторите и ще започне драмата със: "Светят като свещи" :)

Редактирано от petio_venkov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз си купих осрам night breaker unlimited за около 240лв и рециклирах рефлекторите :) и не съжалявам, старите бяха някакви филипс и си ги пазя за резерв. макар че осрама има 5 години гаранция мисля

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако се постави 35W ксенон няма как да се повреди рефлектора на лупите, мощността е същата. Въпроса е, че китайския ксенон е на късмет - може да изкара много, може и малко.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо трябва да се занимава с китайски, и без това достатъчно трудно се сменят тия крушки. Ако изгори зимата какво правиш.

 

http://xenonland.com/bg/product/900/osram-d2s-night-breaker-unlimited-ksenonovi-krushki-za-far-66240xnb-dvoyna-opakovka.html

 

това си взех аз

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

И аз съм пред тази дилема. 

Сега са някакъв филипс и ми се струва, че не светят много. 

 

аз си купих осрам night breaker unlimited за около 240лв и рециклирах рефлекторите :) и не съжалявам, старите бяха някакви филипс и си ги пазя за резерв. макар че осрама има 5 години гаранция мисля

 

Има ли голяма разлика със старите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

филипса светеше по слабо и му се беше променил цвета, осрама свети доста по бяло, докато филипса синееше. При мен рециклирането на рефлектора оказа огромно влияние, може би повече от смяната на крушката.

 

П.С. И не забравяй качествен реглаж.

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има си магазини, където си продават качествени и сигурни неща. Тая тема продължавам да не мога да разбера за какво е, да си оправдае колегата пред себе си, че е нормално да сложи китайски крушки в колата си ли :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тук има китайчета които си имат прилична гаранция.

Аз съм с такива вече от около 2 години и 20 хил. км като карам на къси постоянно.

Според мен си светят доволно добре. Вече който иска и му се дават повече пари OSRAM,  PHILIPS и т.н.

Редактирано от P_PETKOV
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така или иначе Ауди не правят ксенонови крушки. Доста от представителства в БГ на други марки автомобили слагат китайски ксенон (Луксима например) на нови коли преди продажба. Така, че ако е читав китайския ксенон ще кара доста и ще свети като "оригиналния". Другия вариант е да се вземе Филипс, Осрам, "оригинален", които също ще са... китайски ;).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а защо трябва да се занимава с китайски, и без това достатъчно трудно се сменят тия крушки. Ако изгори зимата какво правиш.

 

http://xenonland.com/bg/product/900/osram-d2s-night-breaker-unlimited-ksenonovi-krushki-za-far-66240xnb-dvoyna-opakovka.html

 

това си взех аз

 

 

Значииии съвсем бърз поглед на сайта и... ми се прис...  ...хожда до тоалетната.

 

8586548E.png

 

 

 

 

Удивлявам се как подобни предОпредителни сайтове ви изпиват мозъците и джобовете... Чес'но!

 

Аз ако ровя за нещо, за което искам да дам шапка пари и да е качествено, ще използвам знанията си и ще търся технически параметри, или ще се доверя на специалист, за да ми помогне в избора.

 

Може ли да ми кажете, като се спирате на ПредОпрежденията в челната страница:

- как точно узнавате, че получавате 70% повече светлина и тази светлина в кандели ли е, луксове ли е, на квадратен метър ли е, или двойната опаковка просто я гарантира?

- имате уникалното предимство на 5% по-бяла светлина - интересна дефиниция, но кое точно е по-бяла светлина, защото има китаюги с до 500% бяла светлина от розАво до лилаво и све е бяло...

- как тази крушка прави 20 метра по-дълъг светлинен лъч:

а) понеже е "нестандартна" и за това си е с по-дълъг

б) геометрията на рефлектора се променя

в) ЕКУ я засича и подава 3 волта на моторчетата за реглаж

г) ЕКУ я засича и отнема 50кг в багажника за аутолевелинга

д) изниква една ръка и побутва фара нагоре

 

Рециклирайте си фарките - това  е най-сигурното, което мога да кажа. Има колеги тук, които са видели разликата, крушка за 20, или 200лв няма да реши проблема с кандилата на 4Ф. Повечето фарове, които са ми минали през ръцете са били с оригинални крушки и това никак май не им е помогнало...

Редактирано от ogip
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

честно казано не съм им чел глупостите, бях чел ревюта по чуждите сайтове и форуми и се спрях на точно този модел крушка. След справка на цените реших да си купя крушките от България за да може по експедитивно да се действа при случай на проблем. Карам с тях вече над 10 месеца, so far, so good :)

 

относно обясненията, според мен са ги взели направо от сайта. Може да праснеш едно запитване на осрам директно

 

http://www.osram.com/osram_com/news-and-knowledge/automotive-special/automotive-performance-lamps-full-power-of-light-for-your-vehicle/xenarc-night-breaker-unlimited-product-details/index.jsp:)

Редактирано от Manniakk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искате да светите хубаво:

 

- рециклиране на рефлекторите

- почистване на фара отвътре

- полиране на стъклата

- защитно фолио да не потъмнеят след две седмици пак

- качествени нови крушки

- правилно регулирани фарове

 

Верно, дават се пари, ама да дойде да види който иска как свети моя разапд една година след операцията. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз вече минах през това


- рециклиране на рефлекторите


- почистване на фара отвътре


- полиране на стъклата


- защитно фолио да не потъмнеят след две седмици пак


 


Кажи къде да направя реглаж? Крушките после ще ги мисля.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако трябва да избирате оригинален ксенон на стар рефлектор или ксенон за 30 лв и рециклиран рефлектор по-добре второто. Разликата е голяма.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...