Jump to content

Нужда от малко насоки за a6 4х4 1.8т


Recommended Posts

Здравейте,дойде време да търся,, ново '' превозно средство.След дълго умуване съм се спрял на няколко марки, но ауди ми харесва повече . Карал съм няколко модела на марката и в а6 се чувствам добре.Търся бензин, заради бъдещ монтаж на газ.Искам 4х4 заради идеално изчистените ни пътища .Но от към мотора ми беше голям Х, по изчетеното във форума,1.8т се представлява доволно в комбинация с ръчка,лесен и безпроблемна машинка, но не мога да избера коя модификация точно да гледам... Тъй като конете варират от 150 до 180. Става дума за моделите до 02 година. П.с. И да ще се чипне в бъдеще.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Доколкото съм чел из форума най-добрия вариант на този мотор е с електронната газ. Да не те подлъжа, но мисля, че кодовете на моторите са следните: APU, AWT. За първия гарантирам, че е с електронна газ, защото съм карал такъв 50-60к и не съм имал никакви проблеми. За втория не претендирам да е коректна информацията, дано някой ме поправи ако съм сбъркал. :zustimm:От 180к.с. мисля е само AJL.

Редактирано от DJANO
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблема колега при този автомбил е че избора на такива в БГ е доста малък в тази конфигурация, което означава че или трябва ад имаш търпение и да дебнеш или да скочиш на нещо с въпросителни и проблеми, дребни или големи. Какъв е бюджета..имаш ли вариант за вкарване от чужбина

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Въобще не бързам,патил съм с бързината.В момента бюджета е някъде около 5000 като може да се вдигне, не включва обслужване и другите съпътстващи разходи. Това е за кола без газ,но искам да отбележа, че тъй като не бързам, а и си търся комби,то бюджета може да се вдигне още.Като цяло мисля, че е това.Най много се надявам на форумна кола,защото поне ще е поддържана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола се продава от повече от година и половина и ако всичко й беше наред, може би щеше да е взета..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Facelift-ови А6ци куатро 1.8Т с 5000 е като маймуна с трици да примамваш.

Верно ли 15+ годишен кош би го оценил на много повече?  :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И какво, ако един автомобил се продава от много време и не си е намерил собственик , не е ок тъй ли ?

Много странна логика :),че аз откакто се помня ,като си купя втора употреба автомобил  и още след първата година го пускам за продажба и не че колата е скапана и не я бива ,а просто така съм решил и е имало случаи ,когато на обява автомобила е седял е по две и повече години и кво ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази кола ако не се кара година и половина няма да стане по-добре...а идва и обратното..тя е регистрирана, защото на снимките има номера, което е още по-лошото, че може да се кара активно в Бургас вече за този период от време..изглежда "лачена"..с наслагвани накрайници и намазан волан, а цената й варираше от 7000 до сегашните 5555. А6 турбо куатро комби си изпада доста рядко и доста хора търсят такива..тея коли обикновено няма избор на такива и читавите заминават бързо. Аз лично не бих взел кола, която е седял толкова много време в автокъща, защото не вярвам че са и сменяли маслото, като е дошла и едва ли са го пипвали от тогава...да не говорим за всички други възли по колата, които трябва да се наблюдават. Най-лесното е да се отиди на място, диагностика, каране във всякви диапазони, да се остави после да поработи 15-20 мин и пак диагностика..тя ако е читава ще се чуе и лесно ше стане сделката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Момчелъци, тия капризи са адекватни при коли за по 25-30к... при кола, която празнува абитуриентския си бал и струва 5к лева е абсурдно да очаквате, че няма да е пудрена на тънко, еле пък да й е сменяно маслото, 'щото е минало време а реално не е карана... Ако пали и върви - достатъчно е, има куатро, добър мотор, газ и е регистрирана, каквото и да й е, сменя се, прави се и едва ли струва много пари. Почвате да се оливате с претенциите за тоя тип кошници. На мен на снимки ми харесва, но и очакванията ми са малко по-реалистични за толкова стара кола на тия пари.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз немога да разбера колеги вие колите от завода с наелоните ли сте ги изкарали та всяка кола е кошляк според вас или трябва да е 7000-8000 лв на 15-16годишна кола за да е читава ?,Според вас освен лъскавия волан по снимките какво и има на колата да не би ваште коли които карате да не са изглеждали така на снимка?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата не изглежда зле но за съжаление освен куатрото е гола като пушка :) За газоната уредба не коментирам тъй като нямам поглед точно върху такъв автомобил,аз съм с дизел.Но като гледам оборудването аз бих я подминал директно.За около 5000-5200 най-вероятно ще я даде,но от там нататък колко ще излезне един господ знае :)

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Газовата малко сложно става ако се появи проблем ! Не за друго не се знае ква е щом е слагана в Италия, но поне ще е монтирана грамотно ! Вече друг е въпроса поддръжката и евентуално настройката и тука в БГ ! Иначе колата изглежда прилична !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв бюджет не можеш да си позволиш да бъдеш взискателен. Тези модели са си стигнали дъното като цена, много повече няма да поевтиняват(с изключение на 2.5тди), съответно хубавите бройки, въпреки годините си държат висока цена за това, което получаваш. A6 C5 1.8T куатро е автомобил, който може да се поддържа с изключително малък/нисък бюджет на година, нормално е да ги няма, който има такава трудно би се разделил с нея, ако има акъл.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/11450776047181595 ... още един екземпляр нов внос пак с газова от италия и май е фейслифтова и с зимни гуми нокиан поне от снимките.Аз смятам,че нещо може да изксочи по скоро от Швейцарско,запазена със сервизна книжка евентуално от първи собственик нов внос и после да си я обслужиш и газова оттука поне ще я поддръжат в Бг,но ще почакаш

Редактирано от Me4kov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.mobile.bg/11450776047181595 ... още един екземпляр нов внос пак с газова от италия и май е фейслифтова и с зимни гуми нокиан поне от снимките.Аз смятам,че нещо може да изксочи по скоро от Швейцарско,запазена със сервизна книжка евентуално от първи собственик нов внос и после да си я обслужиш и газова оттука поне ще я поддръжат в Бг,но ще почакаш

Тази е междинка с насаждан парктроник...това е най-вероятно APU мотор, който е златната среда между новите мотори и старите. Заслужава си да се види и да се тества..ако италианеца е сменял масло..това ще е твоя автомобил

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С такъв бюджет не можеш да си позволиш да бъдеш взискателен. Тези модели са си стигнали дъното като цена, много повече няма да поевтиняват(с изключение на 2.5тди), съответно хубавите бройки, въпреки годините си държат висока цена за това, което получаваш. A6 C5 1.8T куатро е автомобил, който може да се поддържа с изключително малък/нисък бюджет на година, нормално е да ги няма, който има такава трудно би се разделил с нея, ако има акъл.

Завиди от 2.5-то колета.Като знам какво съм направил по моята,за 5,6к знаеш ли кога ще я дам?Точно никога :)

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Същото е и с 1,8Tq. Който е налял доста пари и колата му е в ред, едва ли ще я продаде за 5-6- х.лв. Варианта е даваш 5-6 к. за закупуване и имаш още толкова за евентуалното и вкарване в пътя. Ако си късметлия може и по малко.

ПП: Сивата е по добра база, от синята.

Редактирано от martinich
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Завиди от 2.5-то колета.Като знам какво съм направил по моята,за 5,6к знаеш ли кога ще я дам?Точно никога :)

При 2.5тди въпросът не е дали ти ще я дадеш, а дали някой ще я иска. Не са много желаещите, които да иска да си го набият четвъртит.

Редактирано от ghostdog
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Те могат да си го набият с всеки един мотор колега.Толкова познати имам с 131к мотор които реват,че ти е бедна фантазията :)

Sent from my HTC One mini 2 using Tapatalk

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...