Jump to content

Recommended Posts

Хвърлил съм око на едни джанти и отговарят на всички критерии на колата, само не на централния отвор. Но пише, че са с втулки и става точно толкова, колкото търся. Въпроса ми е, какво точно представляват тези втулки и безопасно ли е да се кара с тях, тъй като джантите ще се използват 24 месеца в година? 

Колата е А6 C5 1.8T, a pоложението с втулките е такова:
Централен отвор: 72,5 мм с втулки 57,1 мм .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Безопасно е.Къде ги намираш тия годи с по 24 месеца.

Хахах вече съвсем съм изтрещял....  :hilezh:

 

Иначе, това не са ли едно като пласмасови обрачи с лек ръб (ако се среже би имало Г образна форма) и се слагат на главината?

И не знам при висока скорост, като не си е с точния централ отвор, да не стане мяу?  :lupe:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На джантата се слагат за да  центрираш по лесно болтовете и точно нищо друго не върши.Ако те притеснява да са пластмасови всеки стругар може да ти направи метални. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При разбити или липса на втулки при определени скорости тресе много гадно в колата - т.е болтове не могат да центрират самата джанта както трябва. Затова е хубаво втулките да се сменят превантивно от време на време и да се внимава при поставянето на джантите да не се нарани .

Ако се прави метална втулка има голяма опасност да се "залепи" за главината и да не може да се свали без рязане. Затова ги правят пластмасови.

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При разбити или липса на втулки при определени скорости тресе много гадно в колата - т.е болтове не могат да центрират самата джанта както трябва.

Точно.

Може да са някакви милиметри,но втулката служи точно затова.

Преди време стругар ми прави втулка от някаква пластмаса за 5 лв.,че на една от джантите я бях загубил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А продават ли се някъде из нета или само по поръчка се правят?

Цитиране на предходно мнение!

Редактирано от VBI
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Продават се и в нета и в почти всяка гумаджийница и не са нещо технологично ,страшно и екзотично  . Освен втулките ,които трябва да сложиш , имай едно наум,че е твърде вероятно оригиналните болтове на сегашните ти джанти да не станат и да се наложи да си купиш и нови болтове .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

Освен, че са по-скъпи(за претенциозните рацери и по-тежки:hilezh:)...нищо друго.

Ако някой се притеснява от клеясване да намаже контакната повърхност на главината и джантата  с медна паста, технологична смазка за алуминий, или даже с малко грес става.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...