Jump to content

Стартер или бендикс


MOUTFUL

Recommended Posts

Колеги става вапрос за това че когато мотора е студен като се заварти ключа всички лампи премигват и намаляват силата си на светене и се чува ниакво глухо щракане и не може да заварти,след няколко опита 5-6 пали и след това като поработи мотора си пали всеки път.без проблем...това се случва 1 път на седмица или 2,откакто стана студено,като колата я карам всеки ден но все пак е неприатно и се страхувам дане се прецака нещо друго или да не се скапи акумулатора....моля ако някои има мнение или опит при решаване на такав проблем да сподели сте му бъда благодарен....Колата е Аudi 100 2.5 tdi...акумулатора е нов

Редактирано от MOUTFUL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Симптомите са за сваляне на старте и носене на ремонт.Мисля че около 80лв излизаше с четки втулки и шалтер + работата,по отремонтирването.Ако щего сваляш в някой сервиз около 20лв.Бендикса нямам представа колко струва ако някой знае да каже,че ми е любопитно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Премигването на лампите означава трудно въртене на ротора, поради износени втулки. Щракането индикира, че електромагнита/шалтер/ работи и бута бендикса. Изводите от теб.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички за компетентните мнения ....отивам на маистор..само разбрах че свалянето е доста трудно и отнема време....проблема зачести....

Редактирано от MOUTFUL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бендикса нямам представа колко струва ако някой знае да каже,че ми е любопитно.
30 лв, бразилски, но доброкачествен. :hilezh: По случката - сваляне и основно"промиване" на стартера. Това е задължително на всеки 4-5 години, а понякога и по-често. :flipoff:
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на ъгъла на "Сливница" и "Раковски" ,телефона е: 9311137

бендикс - 25-30 лв. шалтер - 30 лв. четки - 15 лв. втулки - 1-2 лв. за брой

цял стартер - 180-200 лв. рециклиран с 6м. гаранция -10% от цената ако върнеш стария. Успех. :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай на ъгъла на "Сливница" и "Раковски" ,телефона е: 9311137

бендикс - 25-30 лв. шалтер - 30 лв. четки - 15 лв. втулки - 1-2 лв. за брой

цял стартер - 180-200 лв. рециклиран с 6м. гаранция -10% от цената ако върнеш стария. Успех. :D

Точно в тоя сектор работят най-големите некадърници и скъпчии. Ти между шалтер и бендикс правиш ли разлика. :bia: А за четките известно ли ти е, че оригиналните траят над 500 хил. км и ако ги смениш започват непрекъснати ядове, заради спойките. За 200 лв стартерът е толкова рециклиран, колкото аз съм космонавт. Пиши малко по-подготвен. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа само ,че се занимавам само със стартери и алтернатори вече 12г. , а магазина е мои. :D

От това по-подготвен? :bia:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа само ,че се занимавам само със стартери и алтернатори вече 12г. , а магазина е мои. :zustimm:

От това по-подготвен? :zustimm:

Само на Раковска и Сливница не ходи!

Кой точно магазин е твой? Щото преди 6-7 години носих един стартер на две места точно там - на ул. Панагюрище (първата пряка на Раковски след Сливница) и в първото сервизче на Раковска след Сливница. И на двете места не неправиха нищо, освен че втория ми беше разглобил стартера, но "нямал време" да го погледне. Ама не го беше срам да поиска 10 лв за това, че никаква работа не беше свършил.

Присъединявам се към мнението на Коко че там работят най-големите некадърници, нагляри и разбойници в София - колкото и да не обичам обобщенията, за мен това е факт.

Мога да ти кажа, че 180 лв за стартер втора ръка ми се вижда също пладнешки грабеж.

Що се отнася до стартера, втулките се сменят лесно - няма нужда от майстор. За мен проблема трябва да се търси първо в лош контакт на кабелите, а чак после в сваляне и разглобяване на стартера. Ако е бендикс, трябва да се чува едно отчетливо метално стържене - това е, като не може да зацепи за зъбния венец.

Редактирано от JohnP
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да кажа само ,че се занимавам само със стартери и алтернатори вече 12г. , а магазина е мои. :zustimm:

От това по-подготвен? :zustimm:

Не знам колко магазина и майстори сте в това каре, но от познати само оплаквания получавам. Аз си имам майстор в Суходол. Той категорично е против смяна на четките, докато са читави защото спойката в условия на работилница не ставала.

JohnP - 200 лв за напълно рециклиран стартер (състояние, "като нов",а не втора ръка) определено са малко и затова питам колегата до каква степен е рециклиран и с какво качество на детайлите :zustimm:

Редактирано от KOKO 100 C4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно е, че повечето колеги на Раковска не сават. Това е факт, но не всчки там сме такива.

За четките имам машина зе електроспоика. Проблема там е ,че консуматива за нея е много скъп и не всички се възползвет от тази услуга, която е 2лв. на спойка. Рециклиран стартер като нов? ДА! Но дали не е само почистен и боядисан? НЕ!!! 1 - нов бендикс ; 2 - нов шалтер ; 3 - нови втулки ; 4 - нови четки или четкодържател к-т ; 5 - нов или рециклиран редуктор ако стартера е от този модел ; 6 - често се влага и нов ротор, при 24V - напрмер камиони задължитално! Всичко се почиства с машина и чак когато се тества отива на боя. Мисля,че 180-200лв. за стартер то този тип е напълно приемливо, все пак става въпрос за дизел. Бензиновите сартери 80;100;А6- до 96/7- са на цена около 80-90лв.и са със същото качество и гаранция. Който не вярва да заповяда на място за това пари не взимам ,ще помогна на всеки с каквото и колкото мога. Колкото до качеството на детайлите: Почти цяла София и околностите работят с нашите части.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При така описаната процедура съм съгласен за цената на стартер за дизел. Коректно си посочил, че за бензинови е 2 пъти по-евтино.

Как се казва магазина (фирмата) ти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

"Франсизкуп"- Намирам се точно на ъгъла на "Сливница" и "Раковски", голяма жълта табела с червени букви "стартери и алтернатори" - тел.9311137, както и на ул. Дунав №81 - тел.9366780.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бразилският бендикс го купувах от Вашата фирма и вече към 6 години не е създал проблем. Вие всъщност не ремонтирате(на място) стартери, а само продавате или заменяте.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Правим и римонт! На "Сливница" и "Раковски" от половин година има майстотр така,че там става и на място,стига да не трябва подемник.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

имам подобен проблем,само че има ток,а като завъртя и все едно стартера превърта и не зацепва двигателя :hilezh: прави го откакто е студено.иначе по същия начин,както при колегата като загрее не го прави и си пали от раз.дали е шалтера или нещо друго :hilezh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как може да се разбере дали е рециклиран стартера както трябва? може ли да се тества или на доверие на майсторите?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

някъде тук имаше подобна тема и препоръчан сервиз....от х-л Хемус посока Семинарията. Малко преди светофара с Милин камък в дясно е сервиза...хората за 2 часа ми оправиха стартера...смениха всичко необходимо...не са скъпчии и имат всичко(по спомен някъде 50-60лв ми взеха за нов шалтер и втулки)...само с това се занимват.

...дано съм бил полезен :stupid:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някъде тук имаше подобна тема и препоръчан сервиз....от х-л Хемус посока Семинарията. Малко преди светофара с Милин камък в дясно е сервиза...хората за 2 часа ми оправиха стартера...смениха всичко необходимо...не са скъпчии и имат всичко(по спомен някъде 50-60лв ми взеха за нов шалтер и втулки)...само с това се занимват.

...дано съм бил полезен :stupid:

толкова е навсякаде :rotcol: наблизо ми е и скоро ще отида

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
  • Потребители разглеждащи страницата   0 потребители

    • Няма регистрирани потребители разглеждащи тази тема.
×
×
  • Create New...